serena
15.01.10,13:20
Uz som tu precitala 50 stran, ale stale nie je mi jasne nasledovne:
SZCO nepl.DPH, automechanik -- napr. vrtaky, skrutkovace,... ma dat do nak.mat. alebo tov.? A tak isto aj napr. toal.pap., praci prasok, prac.odev,...? A do rezie ide len napr. uhr. za tel., postovne, a co este? A ked to vsetko da do mater. alebo do tov., potom pri DP do vykazu /kolonka - material, tovar/ treba napisat?
Lianka
15.01.10,12:27
Uz som tu precitala 50 stran, ale stale nie je mi jasne nasledovne:
SZCO nepl.DPH, automechanik -- napr. vrtaky, skrutkovace,... ma dat do nak.mat. alebo tov.? - ak ich nasledne predava, je to tovar, ak ich pouziva pri praci, je to material A tak isto aj napr. toal.pap., praci prasok, prac.odev,...? - material A do rezie ide len napr. uhr. za tel., postovne, a co este? - ano, sluzby... neviem, ake mate dalsie vydavky A ked to vsetko da do mater. alebo do tov., potom pri DP do vykazu /kolonka - material, tovar/ treba napisat? - co ti ostane na sklade ako material alebo tovar, pojde do vykazu majetku a zavazkov

Ak nechces kazdu polozku viest na sklade, je potrebne urobit smernicu a v nej urcite, co sa bude evidovat na sklade a co sa bude uctovat rovno do spotreby.
serena
15.01.10,12:48
Mozem dat vsetko rovno do spotreby? On kupuje vacsinou po jednom tie veci, co pouziva pri praci, takze asi hned do spotreby.?
A kanc.potreby /napr.zosit, pero,.../ tiez do mat.?
A na tu smernicu je tlacivo?
Lianka
15.01.10,15:22
Bez smernice nemozes.
Nie, smernicu treba vytvorit.
Monika Kováčová
15.01.10,15:41
Preboha,už zasa??? Materiál alebo réžia? Réžia? Materiál? Nekonečná téma: http://www.porada.sk/t74798-material-alebo-rezia.html 500 príspevkov a niekoľkokrát zodpovedaná otázka...!
serena
15.01.10,18:01
Bez smernice nemozes.
Nie, smernicu treba vytvorit.


Co ma obsahovat? Je nejaky vzor?
serena
17.01.10,20:13
Co ma obsahovat? Je nejaky vzor?


Prosim........pomoc!
ego.mc
17.01.10,22:34
Vyhľadaj v dokumentoch, je tam jeden vzor.