holub3569
15.01.10,19:52
No tak dnes som sa stal majiteľom rozostavanej stavby:)
Ďakujem za gratulácie. Budem to mať ťažke ja viem ale čo už ked chceme bývať s rodinou v dome.
Mám vytiahnute mury aj priečky po 1. podlažie bez stropu.
Takže ako laik usudzujem že budem pokračovať stropom. Aký je najlepší a zároveň najlacnejiší? A samozrejme aj najmenej pracný?
Ani toho moc nechcem, že?
Halli
15.01.10,19:28
No tak dnes som sa stal majiteľom rozostavanej stavby:)
Ďakujem za gratulácie. Budem to mať ťažke ja viem ale čo už ked chceme bývať s rodinou v dome.
Mám vytiahnute mury aj priečky po 1. podlažie bez stropu.
Takže ako laik usudzujem že budem pokračovať stropom. Aký je najlepší a zároveň najlacnejiší? A samozrejme aj najmenej pracný?
Ani toho moc nechcem, že?

Gratulujem;)....strop je ozaj dobrá vec :D, tak ti posuniem príspevok :D
iv@n
15.01.10,21:03
ty máš celkom zaujímavý spôsob stavania, vytiahol si múry a teraz uvažuješ že ako dalej so stropom? :) a ja že to už ľudia majú poriešené v projekte pred stavbou :)
inak si nám neprezradil že či máš bungalov alebo poschodový dom, to by mohlo byť pri strope dosť zaujímavé vedieť.
220870
15.01.10,21:21
Určite by sme boli o troch múdrejší ak by ste pridali nejaký nákres projekt fotografie súčasného stavu,svoju predstavu.
Na múry sa väčšinou dávajú vence , občas aj strop, movitejší aj strechu.
krvak
16.01.10,03:42
Aký je najlepší a zároveň najlacnejiší?
:-) to sa vylucuje samo o sebe. Mozem povedat, ze ja som dal keramicky. Cista a rychla praca. Lacneisi by asi vysiel liaty klasicky. Ale ked je teraz v noci -5, -7 aj -10 , tak by som so stropom pockal aspon do +5
ciners
16.01.10,08:39
Je rozdiel priecky a vnutorne nosne steny. Ak mate priecky,tak je to zle,lebo strop na priecky nesmie tlacit. Ale predpokladam, ze mate vnutorne nosne steny. Mate projektovu dokumentaciu? Aky je v nej strop? Ja osobne keramicky strop neznasam. Pre mna ako statika je to super, nemusim nic pocitat, nemusim kreslit zelezo,ale pre zakaznika sa mi to zda hroza. Okrem rychlej montaze v tom nevidim ziadnu vyhodu. Je prilis hruby, tepelne neizoluje, zvukovo tiez nie a este je aj zo vsetkych moznosti najdrahsi.
Takto sa ti strop neda odporucit, treba poznat celu konstruckiu, ako su riesene jednotlive prvky a tok sil v celej sustave. Preto treba pozriet povodny projekt a zvazit,ci je vhodna ina alternativa. Moja rada je asi taka: dom je investicia za miliony SKK,na strope usetrite mozno 1000eur..... ma to vobec vyznam?
Jednoducho povedane, zatazenie sa musi nejako preniest az do zeme, tu uberiem,inde musim pridat, prirodu neoklamem. Setrit sa da niekde inde potom.
pivko
16.01.10,10:31
Musím urobiť veniec na múre z 38 tehly? alebo móže byť deka priamo na ňom.Aké su to vencové tehly/aký je rozdiel medzi normálnou a vencovou?/Použivajú sa ako posledný rad pod deku?Sused stavia z Ytongu a dal deku rovno na Ytong.
ciners
16.01.10,10:45
Tie vencove tehly su zateplene. Kombinacia tehla+tepelna izolacia. Veniec by som zvazil podla hrubky stropnej dosky, da sa spojit veniec a doska v jedno tak, ze okraje dosky su ukoncene vystuzou ako veniec.
220870
16.01.10,10:48
Môžete to položiť priamo na tehlu.Malo by to byť špecifikované v technickej dokumentácii ,v rezoch detailoch.
Na strane 97-98-99 tohto odkazu sú detaily uloženia stropu.
http://www.heluz.sk/pdf/prirucka09/stropy.pdf
ciners
16.01.10,11:55
Z toho by som az tak nevychadzal. Tam je keramicky strop a vystuz venca je tam tak, ze veniec a strop su v jednej vyskovej urovni. Pri klasickej "deke" to moze byt problem.
220870
16.01.10,13:03
Na 90% RD sa to robí práve tak.