Worko
15.01.10,20:53
Ahojte.

Dnes som stratil penazenku s veskerymi dokladmi. Doma mi zostal len pas a rodny list. Uplne rovnaka situacia sa mi stala aj pred cca 10 rokmi. Vtedy som siel na policiu a poziadal o novy OP. Este v ten den som vsak ziskal stary OP naspat, tak som mal dva: stary (neplatny) a o 30dni novy (platny). Ten dodnes platny som dnes stratil, zostal mi teda len ten neplatny.

Vytlacena platnost toho "neplatneho" je 14.01.2010. Cize zaciatok tohto roka.

Mam teraz otazku: myslite, ze obstojim na policii, ak tam zajdem s tym neplatnym a budem zan normalne ziadat novy? Teda klasicka vymena jedneho neplatneho za uplne novy.

Predpokladam, ze na policii maju cislo toho strateneho, ktory je oficialne platny. Ale spytat sa mozem :)

DAKUJEM
MatoB
15.01.10,20:05
To ti neodporucam lebo to je neplatny preukaz a jeho puzitie je trestne. Neviem ako na fizlarni ale neodporucam ti ho pouzit nahlas stratu.

A prosim ta kde si stratil tu penazenku? a kolko si tam mal $$$??? :D:D:D Ale nee srandu si robim
arizona
15.01.10,20:22
A čo si myslíš? Načo majú doklady tie čísielká? Oi aj k evidencii. Podľa správnosti si mal ten strateno-nájdený preukaz vrátiť.

Je možné, že Ti naparia pokutu za nevrátenie, či podvod ,tak moc nešpekuluj ;):rolleyes:
veronikasad
15.01.10,20:24
Ahojte.

Dnes som stratil penazenku s veskerymi dokladmi. Doma mi zostal len pas a rodny list. Uplne rovnaka situacia sa mi stala aj pred cca 10 rokmi. Vtedy som siel na policiu a poziadal o novy OP. Este v ten den som vsak ziskal stary OP naspat, tak som mal dva: stary (neplatny) a o 30dni novy (platny). Ten dodnes platny som dnes stratil, zostal mi teda len ten neplatny.

Vytlacena platnost toho "neplatneho" je 14.01.2010. Cize zaciatok tohto roka.

Mam teraz otazku: myslite, ze obstojim na policii, ak tam zajdem s tym neplatnym a budem zan normalne ziadat novy? Teda klasicka vymena jedneho neplatneho za uplne novy.

Predpokladam, ze na policii maju cislo toho strateneho, ktory je oficialne platny. Ale spytat sa mozem :)

DAKUJEM
ak si stratu OP preed 10 rokmi nahlásil na polícii, pozri či nie je v tejto databáze
http://www.minv.sk/?stratene-a-odcudzene-doklady-d
Worko
15.01.10,20:27
praveze peniaze tam neboli ziadne :D

len doklady....
Worko
15.01.10,20:29
ak si stratu OP preed 10 rokmi nahlásil na polícii, pozri či nie je v tejto databáze
http://www.minv.sk/?stratene-a-odcudzene-doklady-d


Toto mi vypisala databaza :D



Občiansky preukaz číslo: XXXXXX , séria: XX
Doklad je stratený.
veronikasad
15.01.10,20:32
Toto mi vypisala databaza :D



Občiansky preukaz číslo: XXXXXX , séria: XX
Doklad je stratený.
No bohužial, alebo našťastie si v evidencii. Tak s tým, že si ho potom našiel - ak si ho nevrátil - sa radšej nepriznávaj. Nahlás stratu aj súčasných dokladov. Poplatkom sa síce nevyhneš, ale podvod by ťa mohol stáť viac. Staré doklady radšej zoskartuj a nikde sa už nimi nepreukazuj. Náhodou si to niekde overia na tejto stránke a budeš mať problém na svete...
Xanti
15.01.10,21:46
Ahojte.

Dnes som stratil penazenku s veskerymi dokladmi. No na tvojom mieste bezodkladne navštívim políciu a nahlásim stratu.

Čo ak niekto na tvoje doklady si vybaví úver? Alebo si vezme paušal u operátora s telefonom? Alebo podobné srandy. A tebe príde o rok list od exekútora, že máš také a také dlhy.

No neviem nečakala by som, a nevymýšlala blbosti. Krásny večer prajem.
Chobot
15.01.10,22:09
Toto mi vypisala databaza :D



Občiansky preukaz číslo: XXXXXX , séria: XX
Doklad je stratený.

Ten starý znič, alebo ho ukry tak, aby ho nikto nikdy nenašiel a nahlás stratu toho nového. Zaplatíš 16 EUR pokutu, ale budeš mať "čistý" nový OP.
kaco11
19.01.10,05:03
ak je majitel toho "neplatneho " nebude mat na krku podvod ale pouzivat ho nesmie. je v evidencii pz vedeny ako neplatny a tento status sa neda zvratit. potrebuje novy.
elaurie
19.01.10,08:44
Presne ako napísala Xanti, stratu OP treba nahlásiť, aby si nebol zodpovedný v prípade, ak by došlo k jeho zneužitiu...