alencek
15.01.10,22:25
Dobrý deň,
môže mi, prosím, niekto poradiť, či pri ročnom zúčtovaní dane sa môže od príjmu odrátať odvody do ZP, ak som tieto použila z príspevku na podporu podnikania?
veronikasad
15.01.10,21:27
Dobrý deň,
môže mi, prosím, niekto poradiť, či pri ročnom zúčtovaní dane sa môže od príjmu odrátať odvody do ZP, ak som tieto použila z príspevku na podporu podnikania?
Nemýliš si to s daňovým priznaním ? RZD robí zamestnávatel pri príjmoch zo závislej činnosti
ekopo
15.01.10,21:29
no.....ročné zúčtovanie dane nepodávaš (to robí zamestnávateľ), podávaš DP. Vo všeobecnosti sú výdavky na platené ZP VOZD a zároveň príspevok v prislúchajúcej výške POZD.....
alencek
15.01.10,22:08
no.....ročné zúčtovanie dane nepodávaš (to robí zamestnávateľ), podávaš DP. Vo všeobecnosti sú výdavky na platené ZP VOZD a zároveň príspevok v prislúchajúcej výške POZD.....
Jasné, podávam daňové priznanie. A ako to je teda? Môžem, či nemôžem odpočítať pri daň. priznaní odvody do ZP ak si ich platím z príspevku na podnikanie. Myslím, že asi nie.
ekopo
15.01.10,22:15
vedieš účtovníctvo, daňovú evidenciu, paušálne výdavky.......?
ondrejvla
15.01.10,22:17
Jasné, podávam daňové priznanie. A ako to je teda? Môžem, či nemôžem odpočítať pri daň. priznaní odvody do ZP ak si ich platím z príspevku na podnikanie. Myslím, že asi nie.

Ak si mala určený príspevok na odvody, tak si ho mohla použiť v súvislosti so schváleným príspevkom, tento si zaúčtuješ do zdaniteľných príjmov a výdavky na ZP do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane.