ekopo
15.01.10,21:39
Prosím nezamieňajte si účtovníctvo, zhotovenie DP, RZZP ...atď s rýľovaním na záhrade, leňošením v kresle ....pretože niečo dokážeme všetci a niečo nie.....
wagner
16.01.10,13:43
Prosím nezamieňajte si účtovníctvo, zhotovenie DP, RZZP ...atď s rýľovaním na záhrade, leňošením v kresle ....pretože niečo dokážeme všetci a niečo nie.....
Čo sa deje? Niekto bol múdry?
Stanislav 1975
16.01.10,13:48
Prosím nezamieňajte si účtovníctvo, zhotovenie DP, RZZP ...atď s rýľovaním na záhrade, leňošením v kresle ....pretože niečo dokážeme všetci a niečo nie.....

teraz som troska mimo/vobec nechapem,co sa deje...O co ide?Ale inak,ani rylovat zahradu nevie kde kto-dobre porylovat zahradu tiez treba vediet...Hmhm
marina8
16.01.10,13:56
Prosím nezamieňajte si účtovníctvo, zhotovenie DP, RZZP ...atď s rýľovaním na záhrade, leňošením v kresle ....pretože niečo dokážeme všetci a niečo nie.....

Fiha, tak toto je dost vazne, ked si zalozil samostatnu temu a nestacilo ti " postazovat" sa v " lamparni", kde obvykle opisujeme svoje " depresivne stavy a situacie" :eek::eek::eek:
a prezradis nam viac? aby sme ta mohli polutovat a povzbudit
niekto bol chytry jak radio jerevan alebo este chytrejsi, ked ta to tak nasrdilo?:cool:
marina8
16.01.10,13:57
teraz som troska mimo/vobec nechapem,co sa deje...O co ide?Ale inak,ani rylovat zahradu nevie kde kto-dobre porylovat zahradu tiez treba vediet...Hmhm

ja viem uctovat aj rylovat a okopavat;) teda niekedy :D
Stanislav 1975
16.01.10,14:01
ja neviem,ale mam taky pocit ze ekopa to uctovanie momentalne zlozilo.asi mu nieco nevyslo a je to len chvikova depresia:-)
Stanislav 1975
16.01.10,14:05
ja viem uctovat aj rylovat a okopavat;) teda niekedy :D

:-) sikovne dievca...
marina8
16.01.10,14:09
:-) sikovne dievca...

dakujem:D
ekopo
16.01.10,14:25
Ako tak pozerám, "výzva" nepatrila ani jednému z Vás..
Musím uviesť , že nemám depresiu, nič ma nezložilo, nikto ma nevytočil...ani nič podobné. Jednoducho som to chcel takto napísať. Táto výzva patrí všetkým Truhlíkom (ktorí si myslia, že všetko vedia), ktorí sa tu pred dôležitými termínamy nakopia, pýtajú si podrobný návod na vyplnenie priznaní, pýtajú sa na všetky možné aj nemožné účtovné prípady, a keď niektorí z naozaj kvalifikovaných poraďákov sa ozvú s poznámkou, či by nebolo lepšie agendu dať spraviť fundovanému účtovníkovi, tak reakcie Truhlíkov sú dokonca podráždené, urazené.......
Porada je stránka hlavne pre účtovníkov...radíme si medzi sebou, aj keď samozrejme radíme aj neúčtovníkom, podnikateľom.....ale niekedy je toho naozaj priveľa. To je môj názor.
Ozaj, čo nás živí?
truch
16.01.10,14:28
Každí z nás vie niečo, nikto nie je takí, že by vedel všetko, aspoň ja takého génia nepoznám. Neviem ako si tú výzvu myslel, prosím objasni
evina
16.01.10,14:29
Ako tak pozerám, "výzva" nepatrila ani jednému z Vás..
Musím uviesť , že nemám depresiu, nič ma nezložilo, nikto ma nevytočil...ani nič podobné. Jednoducho som to chcel takto napísať. Táto výzva patrí všetkým Truhlíkom (ktorí si myslia, že všetko vedia), ktorí sa tu pred dôležitými termínamy nakopia, pýtajú si podrobný návod na vyplnenie priznaní, pýtajú sa na všetky možné aj nemožné účtovné prípady, a keď niektorí z naozaj kvalifikovaných poraďákov sa ozvú s poznámkou, či by nebolo lepšie agendu dať spraviť fundovanému účtovníkovi, tak reakcie Truhlíkov sú dokonca podráždené, urazené.......
Porada je stránka hlavne pre účtovníkov...radíme si medzi sebou, aj keď samozrejme radíme aj neúčtovníkom, podnikateľom.....ale niekedy je toho naozaj priveľa. To je môj názor.
Ozaj, čo nás živí?
Práve som chcela napísať, že ja zas úplne chápem, čo si napísal :):) a som presvedčená, že práve Ty nemáš žiadnu depresiu a ani Ťa nikto nevytočil.....a už vôbec Ťa nepoložilo účtovníctvo :)
evina
16.01.10,14:31
Každí z nás vie niečo, nikto nie je takí, že by vedel všetko, aspoň ja takého génia nepoznám. Neviem ako si tú výzvu myslel, prosím objasni

truch po svete chodia milióny, ktorí si myslia, že vedia všetko:rolleyes:
Johanka
16.01.10,14:35
Ja som to pochopila na "prvý šup" :). Osoby, o ktorých píše ekopo, ma svojimi podráždenými komentármi a invektívami voči tým, ktorí radia, pravidelne vyháňajú z Porady :rolleyes:.
truch
16.01.10,14:45
truch po svete chodia milióny, ktorí si myslia, že vedia všetko:rolleyes:
Evina, máš úplnu pravdu, je veľa takých ktorí " vedia všetko", už chápem po tvojom príspevku ako to bolo myslené a chápem aj to, že to človeka naštve.
Akurát sa ma "dotkli tvoji truhlici", keď dáš miesto h ch tak je to moje priezvisko, dúfam že tá výzva mi nepatrí:):)
ekopo
16.01.10,14:47
jáááj ospravedlňujem sa všetkým, ktorí majú priezvisko Truhlík a nie sú Truhlíkmi.... :-)
evina
16.01.10,14:49
Evina, máš úplnu pravdu, je veľa takých ktorí " vedia všetko", už chápem po tvojom príspevku ako to bolo myslené a chápem aj to, že to človeka naštve.
Akurát sa ma "dotkli tvoji truhlici", keď dáš miesto h ch tak je to moje priezvisko, dúfam že tá výzva mi nepatrí:):)

Moji truhlíci to neboli:D, ale určite to nikoho ani vo sne nenapadlo spojiť s Tvojím priezviskom...
Je to krásny výraz na "chrobákov truhlíkov" ...:D prebratý z rozprávky Ferdo Mravenec :)
Danila
16.01.10,14:51
jáááj ospravedlňujem sa všetkým, ktorí majú priezvisko Truhlík a nie sú Truhlíkmi.... :-)Ja nie som Truhlík, som možno len truhlík, ale pochopila som Ťa a ako rada, a aká je krásna sobota na Porade ani netreba zdôrazňovať.....:). Konečne už nie sú potrebné dovetky, ani žiadne vysvetlenia. Posielam Ti moju nekonečnú vďačnosť.... ;)
Johanka
16.01.10,15:00
Ak by ( napriek vysvetleniu) ešte niekto nechápal o čom ekopo písal, pošlem mu príspevok,v ktorom som dostala ":eek: poďakovanie :eek: " za pomoc :).
truch
16.01.10,15:12
[Je to krásny výraz na "chrobákov truhlíkov" ...:D prebratý z rozprávky Ferdo Mravenec :)[/QUOTE]
Syn má prezývku Ferdo:):):)
Xanti
16.01.10,16:06
Ak by ( napriek vysvetleniu) ešte niekto nechápal o čom ekopo písal, pošlem mu príspevok,v ktorom som dostala ":eek: poďakovanie :eek: " za pomoc :).
No tému som čítala a je o držku. Dotyčná si ani neuvedomuje zrejme, že môže známeho posadiť na pár rokov do chládku ( mal by jedlo 5 x denne, a strechu nad hlavou ).
Krásne sa podakovala. :mee:
Danila
17.01.10,07:06
No tému som čítala a je o držku. Dotyčná si ani neuvedomuje zrejme, že môže známeho posadiť na pár rokov do chládku ( mal by jedlo 5 x denne, a strechu nad hlavou ).
Krásne sa podakovala. :mee:Tu je takých tiežúčtovníkov habadééééj. Ale problém bude v nepochopení požiadaviek niektorých nickov. Milé dámy, Vy si neuvedomujete jednu zásadnú vec. Nick sa pracne prekliká na Poradu. Možno je nútený použiť aj dva prsty. Nevyhral ich v lotérii. A Vy mu ponúknete, pche, nejakú radu.:)
Najideálnejšie by bolo, on line spracovať účtovníctvo komplexne. Na čo kúskovať? Rovno zoptimalizovať dane. Ale pozor, ak požaduje úver- je nutný zisk. Ak úver nepožaduje-zoptimalizovať stratu. Zaslať DP on line na DÚ. Ale pred tým ešte jednym vrzom šupnúť auditorovi. A nezabudnúť zrealizovať pripomienky z auditorskej správy. A ak už po on line práci vyjde nejaký ten zisk, rovno z vlastného účtu zaplatiť daň.;) A možno pán zadávateľ, ľka tretím prstom klikne na súhlasné tlačítko a pošle spoza monitoru čarovný ďakovný úsmev.:rolleyes: Veď to vôbec nie je zložité.:D
Peknú nedeľu a nezabudnite.
Maruška54
17.01.10,07:22
minulý rok tak okolo 20.3. tu niekto požadoval podrobné vysvetlenie ako sa pracuje s programom Alfa, doklad po doklade a ešte s poznámkou "súrne"
marina8
17.01.10,07:24
minulý rok tak okolo 20.3. tu niekto požadoval podrobné vysvetlenie ako sa pracuje s programom Alfa, doklad po doklade a ešte s poznámkou "súrne"


:eek::eek::eek:
marina8
17.01.10,07:33
Tu je takých tiežúčtovníkov habadééééj. Ale problém bude v nepochopení požiadaviek niektorých nickov. Milé dámy, Vy si neuvedomujete jednu zásadnú vec. Nick sa pracne prekliká na Poradu. Možno je nútený použiť aj dva prsty. Nevyhral ich v lotérii. A Vy mu ponúknete, pche, nejakú radu.:)
Najideálnejšie by bolo, on line spracovať účtovníctvo komplexne. Na čo kúskovať? Rovno zoptimalizovať dane. Ale pozor, ak požaduje úver- je nutný zisk. Ak úver nepožaduje-zoptimalizovať stratu. Zaslať DP on line na DÚ. Ale pred tým ešte jednym vrzom šupnúť auditorovi. A nezabudnúť zrealizovať pripomienky z auditorskej správy. A ak už po on line práci vyjde nejaký ten zisk, rovno z vlastného účtu zaplatiť daň.;) A možno pán zadávateľ, ľka tretím prstom klikne na súhlasné tlačítko a pošle spoza monitoru čarovný ďakovný úsmev.:rolleyes: Veď to vôbec nie je zložité.:D
Peknú nedeľu a nezabudnite.


krasna uvaha hned na rano, neviem co sa mi stalo, ale tentokrat som pochopila na prvy sup a cele:eek:;):D:D:D:D:D:D:D aspon si myslim:D:D:D
keby to bolo mozne aj bodik pridelim;)
este by som si dovolila doplnit, ze " a vcera uz bolo neskoro a preco to vlastne tak dlho trva, ved to len tuknes a mas":cool::rolleyes:;)
pred par dnami som bola zaskocena otazkou " a to to danove priznanie - FO B - 2 druhy prijmov, " optimalizacia kvoli uveru" robis cely den?"
lebo mojou psou povinnostou je v takomto pripade: nejest, nepit, ignotrovat dieta a jeho skolske povinnosti a ostatne telesne potreby, nechodit na WC a iba riesit DP, kde donesie papiere den predtym, niektore trosicka mi nevyhovujuce;):D:D;)
Maruška54
17.01.10,07:55
:eek::eek::eek:


no nepomôžte mu
marina8
17.01.10,07:57
no nepomôžte mu


:D:D:D:D:D
Petra Nová
17.01.10,09:29
Táto téma mi veľmi pripomína ďalšie. Prší a sneží. Len je viac osobná. Tak jej rozumiem ja, aj po všetkých tých dodatočných vysvetleniach.
mysimis
17.01.10,09:43
Táto téma mi veľmi pripomína ďalšie. Prší a sneží. Len je viac osobná. Tak jej rozumiem ja, aj po všetkých tých dodatočných vysvetleniach.

Pochop, že aj mi účtovníci - sa niekde musíme posťažovať......
Petra Nová
17.01.10,09:47
Pochop, že aj mi účtovníci - sa niekde musíme posťažovať......
Ale aj dosť posmievať. A prečo musela byť zadaná tak, aby ju bolo treba na viac ráz pochopiť? Len niektorí ju pochopili hneď?
Danila
17.01.10,09:49
Táto téma mi veľmi pripomína ďalšie. Prší a sneží. Len je viac osobná. Tak jej rozumiem ja, aj po všetkých tých dodatočných vysvetleniach.:):D;). Konečne máme možnosť aj my, účtovníci, poznať názor nickov na naše pôsobenie na Porade. Ani si nevieš predstaviť, ako Ťa donúti k sebareflexii odkaz nicku, keď ho pošleš za tunelovanie do kúta:
Danila, čo sa Ty ozývaš, veď o účtovníctve nemáš ani páru.......:mee:
Tak si staviam šibenicu...;) Len neviem, na ktorej strane bude pohodlnejšiu môjmu rebru.....:---
evina
17.01.10,11:06
:):D;). Konečne máme možnosť aj my, účtovníci, poznať názor nickov na naše pôsobenie na Porade. Ani si nevieš predstaviť, ako Ťa donúti k sebareflexii odkaz nicku, keď ho pošleš za tunelovanie do kúta:
Danila, čo sa Ty ozývaš, veď o účtovníctve nemáš ani páru.......:mee:
Tak si staviam šibenicu...;) Len neviem, na ktorej strane bude pohodlnejšiu môjmu rebru.....:---

Na strane Dal ....:D:D
evina
17.01.10,11:09
Ale aj dosť posmievať. A prečo musela byť zadaná tak, aby ju bolo treba na viac ráz pochopiť? Len niektorí ju pochopili hneď?

posmievať?....skôr povzdychnúť...:)


Môžu ju pochopiť len Tí, ktorí priamo s účtovníctvom robia ....ostatní niektoré časti nepochopia nikdy aj keby bola 100krát ináč rozpísaná-tak ako zas my nepochopíme ňuansy iných profesií.....jednoducho je to tak :)
mysimis
17.01.10,16:35
Ale aj dosť posmievať. A prečo musela byť zadaná tak, aby ju bolo treba na viac ráz pochopiť? Len niektorí ju pochopili hneď?

Ten koho sa tá téma týka, ju pochopil na prvý raz.
Petra Nová
17.01.10,16:49
Ten koho sa tá téma týka, ju pochopil na prvý raz.
Je to možné, že ten, ktorého sa týka pochopil, tiež verím, že aj niektorí z tých, ktorých sa netýka, pochopili, niektorí pochopili na druhý-tretíkrát, a niektorí nepochopili vôbec, tak asi ako ja.;)
Sabadka
18.01.10,11:55
ja viem uctovat aj rylovat a okopavat;) teda niekedy :D

Aj ja ovládam všetky tebou opisované činnosti, ale pri tých posledných dvoch činnostiach mám zásadu. Viem ale nechcem!:D:D:D
Marianna01
19.01.10,20:11
Peťka, ja naozaj akceptujem rôzne názorové strety tu na porade, akceptujem rôznorodosť poraďákov, aj všetko okolo toho, ale práve kvôli tomu, čo písal ekopo ja už na porade radím minimálne. Tí, ktorí ma "poznajú" na porade už takmer 5 rokov (25.2. budem mať päťročnicu) vedia, že som voľakedy donemoty omieľala a omieľala a presviedčala a snažila sa - holt, niekedy je to ako hrach na stenu hádzať a ešte si za to označená za špinu špinavú. Napríklad. (Ale zas ma necháp zle, na porade som rada, rada sledujem témy, ktoré sú zložité, ktoré mi niečo dajú, novinky a podobne, dokonca žiadam aj o rady a tiež sa snažím pomôcť, keď vidím, že to nie je márne).

Ja absolútne chápem pohnútky ekopo a zhrniem to len jednou vetou: Komu není zhůru dáno, v apatiéce nekoupí...
Petra Nová
19.01.10,20:34
Peťka, ja naozaj akceptujem rôzne názorové strety tu na porade, akceptujem rôznorodosť poraďákov, aj všetko okolo toho, ale práve kvôli tomu, čo písal ekopo ja už na porade radím minimálne. Tí, ktorí ma "poznajú" na porade už takmer 5 rokov (25.2. budem mať päťročnicu) vedia, že som voľakedy donemoty omieľala a omieľala a presviedčala a snažila sa - holt, niekedy je to ako hrach na stenu hádzať a ešte si za to označená za špinu špinavú. Napríklad. (Ale zas ma necháp zle, na porade som rada, rada sledujem témy, ktoré sú zložité, ktoré mi niečo dajú, novinky a podobne, dokonca žiadam aj o rady a tiež sa snažím pomôcť, keď vidím, že to nie je márne).Ja absolútne chápem pohnútky ekopo a zhrniem to len jednou vetou: Komu není zhůru dáno, v apatiéce nekoupí...
Vieš, ja to všetko beriem a aj tomu čo píšeš rozumiem. A myslím, že veľmi dobre. Lebo taká situácia je aj mimo účtovníckych tém, len tých Vašich je nepomerne viac. Nechcem sa zaoberať pohnútkami k tejto téme, ale keď to berieš ako posťažovanie a zamyslíš sa, čo prezentuje Výzva, tak je to vlastne anticharta proti účelu Porady. A už ani nechcem spomínať ETIKETU. Ale faktom je, že kto je unavený, znechutený, veľmi vyťažený, naštvaný na neprimerané požiadavky pýtajúcich sa, tak nech jednoducho neradí. Tak sa pozerám na túto tému ja. Ale v tej Výzve sa dá čítať viacero významov, záleží od toho, kto ju ako interpretuje.
Stanislav 1975
19.01.10,20:40
Kto chce radiť-nech radí, kto nechce radiť-nech neradí.Nikto nikoho nasilu nenúti...Každý nech si robí ako uzná za vhodné-SLOBODNE A ZODPOVEDNE...
Stanislav 1975
19.01.10,20:42
Inak,ja sa priznám-neviem,či som troška menej inteligentný,ale akože ja som tú tému zo začiatku nepochopil ale vobec...:cool:
Marianna01
19.01.10,20:45
Vieš, ja to všetko beriem a aj tomu čo píšeš rozumiem. A myslím, že veľmi dobre. Lebo taká situácia je aj mimo účtovníckych tém, len tých Vašich je nepomerne viac. Nechcem sa zaoberať pohnútkami k tejto téme, ale keď to berieš ako posťažovanie a zamyslíš sa, čo prezentuje Výzva, tak je to vlastne anticharta proti účelu Porady. A už ani nechcem spomínať ETIKETU. Ale faktom je, že kto je unavený, znechutený, veľmi vyťažený, naštvaný na neprimerané požiadavky pýtajúcich sa, tak nech jednoducho neradí. Tak sa pozerám na túto tému ja. Ale v tej Výzve sa dá čítať viacero významov, záleží od toho, kto ju ako interpretuje.

Vieš, ja v Tvojich príspevkoch vždy nájdem kus pravdy. Ono to z tohto uhla pohľadu naozaj je takto - keď na to takto pozeráš. Ale zober si to z mojej stránky. Istým spôsobom sa napríklad cítim byť akosi zaviazaná radiť ľuďom na porade, veď aj ja koľkokrát žiadam o radu. A keď poradiť viem, tak pomôžem. A hlavne preto, že som slušný človek, ktorý nebude len brať, ale budem sa snažiť aj niečo za to dať. Tak teda rovnako nezištne, ako bolo mne poradené, radím aj ja. Až na to, že zo 100 radypotrebujúcich nickov mám tú smolu, že 80 je práve tých truhlíkov, alebo ako sú aj inde nazvaní - účtovníkov samostatne nesamostatných. A jednoducho som z celého radenia práve týmto osobám znechutená a hlavne o to viac, že ešte som aj označená rôznym spôsobom. Ja veľmi rada pomôžem, aj začiatočníkom, veď môj blog je práve o tom, ale... to sú tie problémy porady - nevyhľadávanie, zadávanie 100x tej istej témy, osočovanie a čo sa nás asi najviac dotýka je spôsob, akým sa niektorí ľudia chytajú práce účtovníka, hoci o tom nemajú ani páru. Ja sa predsa tiež nepustím do kreslenia plánov mostu, pretože sa tomu ani najmenej nerozumiem. Lenže účtovníctvo je asi každého eldorádo, predstavuje si, že v tomto obore je za málo peňazí veľa muziky (my vieme, kde je pravda, oni to ale netušia). No a poďho od lopaty k počítaču - takto to dopadá.

Ale veď Ty pravdepodobne rozumieš úplne všetkému, čo sa tu v tejto téme chcelo povedať. Možno široký obzor nedovoľuje sústrediť sa len na problém niektorej skupiny, ale zvažuješ všetky aspekty napísaného. Tak Ťa len prosím, skús sa na to pozrieť len našimi očami (my na oplátku budeme veriť, že aj Ty máš vo svojom odbore rovnaké skúsenosti, akurát ich na porade nevidíme)
evina
19.01.10,20:54
Inak,ja sa priznám-neviem,či som troška menej inteligentný,ale akože ja som tú tému zo začiatku nepochopil ale vobec...:cool:

Nevadí, nevadí :D nemusíme všetci vždy všetko vedieť a chápať mali by sme kockaté hlavy....:D


P.s.Skús napísať tému - Mám 40 rokov. A každý deň by niekto založil štyri témy s otázkou Prosím Vás pekne, koľko má Stanislav rokov?, a to každý deň a celý rok a pod. Ty by si 1000krát odpovedal, že 40. Myslíš, že aj 5000-tisíci-krát:D a že by táto rovnaká otázka vyjadrovala vysokú úroveň príspevkov? To je jedna časť a druhá - ja keď chcem robiť niekomu druhému DP /nie sebe, to je o.k/ ale vykonávam túto prácu pre druhého, t.j. je to moja práca, moja odbornosť, mala by som si prečítať aspoň zákon o dani z príjmov a niekoľko tém k danej problematike, aby som si vážila a šetrila prácu druhých, ktorí ešte stále 2000krát odpovedia.....

Ani lekár, keď začne po skončení školy ambulovať, nebeží do vedľajšej ambulancie sa opýtať zakaždým, za ktoré lieky je doplatok, ale najprv to skúsi nájsť sám./resp. mal by:)/.

Na Porade je v priebehu dňa /a za chvíľlu to vypukne :D KSENNP/ niekoľkokrát zadaná na prvej strane otázka napríklad koľko je nezdaniteľná čiastka....a to je to tuším aj napísané v tlačive-lebo bez práce nie sú koláče:):)
Petra Nová
19.01.10,20:57
Vieš, ja v Tvojich príspevkoch vždy nájdem kus pravdy. Ono to z tohto uhla pohľadu naozaj je takto - keď na to takto pozeráš. Ale zober si to z mojej stránky. Istým spôsobom sa napríklad cítim byť akosi zaviazaná radiť ľuďom na porade, veď aj ja koľkokrát žiadam o radu. A keď poradiť viem, tak pomôžem. A hlavne preto, že som slušný človek, ktorý nebude len brať, ale budem sa snažiť aj niečo za to dať. Tak teda rovnako nezištne, ako bolo mne poradené, radím aj ja. Až na to, že zo 100 radypotrebujúcich nickov mám tú smolu, že 80 je práve tých truhlíkov, alebo ako sú aj inde nazvaní - účtovníkov samostatne nesamostatných. A jednoducho som z celého radenia práve týmto osobám znechutená a hlavne o to viac, že ešte som aj označená rôznym spôsobom. Ja veľmi rada pomôžem, aj začiatočníkom, veď môj blog je práve o tom, ale... to sú tie problémy porady - nevyhľadávanie, zadávanie 100x tej istej témy, osočovanie a čo sa nás asi najviac dotýka je spôsob, akým sa niektorí ľudia chytajú práce účtovníka, hoci o tom nemajú ani páru. Ja sa predsa tiež nepustím do kreslenia plánov mostu, pretože sa tomu ani najmenej nerozumiem. Lenže účtovníctvo je asi každého eldorádo, predstavuje si, že v tomto obore je za málo peňazí veľa muziky (my vieme, kde je pravda, oni to ale netušia). No a poďho od lopaty k počítaču - takto to dopadá.

Ale veď Ty pravdepodobne rozumieš úplne všetkému, čo sa tu v tejto téme chcelo povedať. Možno široký obzor nedovoľuje sústrediť sa len na problém niektorej skupiny, ale zvažuješ všetky aspekty napísaného. Tak Ťa len prosím, skús sa na to pozrieť len našimi očami (my na oplátku budeme veriť, že aj Ty máš vo svojom odbore rovnaké skúsenosti, akurát ich na porade nevidíme)
Ach Marianka, už zas hovoríme dvoma jazykmi. Radšej nepokračujem. Všetko je OK. To čo som chcela povedať, som povedala a už viac k tomu nemám čo dodať.
Marianna01
19.01.10,21:01
Ach Marianka, už zas hovoríme dvoma jazykmi. Radšej nepokračujem. Všetko je OK. To čo som chcela povedať, som povedala a už viac k tomu nemám čo dodať.

to ma mrzí. Nestretli sme sa... Nevadí, možno sa raz naladíme na rovnakú vlnovú dĺžku.
Petra Nová
19.01.10,21:05
to ma mrzí. Nestretli sme sa... Nevadí, možno sa raz naladíme na rovnakú vlnovú dĺžku.
Ja v to verím a úprimne sa na ten čas teším.:)
BXLmiami
20.01.10,09:05
Tu je takých tiežúčtovníkov habadééééj. Ale problém bude v nepochopení požiadaviek niektorých nickov. Milé dámy, Vy si neuvedomujete jednu zásadnú vec. Nick sa pracne prekliká na Poradu. Možno je nútený použiť aj dva prsty. Nevyhral ich v lotérii. A Vy mu ponúknete, pche, nejakú radu.:)
Najideálnejšie by bolo, on line spracovať účtovníctvo komplexne. Na čo kúskovať? Rovno zoptimalizovať dane. Ale pozor, ak požaduje úver- je nutný zisk. Ak úver nepožaduje-zoptimalizovať stratu. Zaslať DP on line na DÚ. Ale pred tým ešte jednym vrzom šupnúť auditorovi. A nezabudnúť zrealizovať pripomienky z auditorskej správy. A ak už po on line práci vyjde nejaký ten zisk, rovno z vlastného účtu zaplatiť daň.;) A možno pán zadávateľ, ľka tretím prstom klikne na súhlasné tlačítko a pošle spoza monitoru čarovný ďakovný úsmev.:rolleyes: Veď to vôbec nie je zložité.:D
Peknú nedeľu a nezabudnite.
No pozor,to isté chcú ľudia denno denne od lekárov.Najlepšie mailom alebo telefonicky.:)
Danila
20.01.10,09:06
Vieš, ja to všetko beriem a aj tomu čo píšeš rozumiem. A myslím, že veľmi dobre. Lebo taká situácia je aj mimo účtovníckych tém, len tých Vašich je nepomerne viac. Nechcem sa zaoberať pohnútkami k tejto téme, ale keď to berieš ako posťažovanie a zamyslíš sa, čo prezentuje Výzva, tak je to vlastne anticharta proti účelu Porady. A už ani nechcem spomínať ETIKETU. Ale faktom je, že kto je unavený, znechutený, veľmi vyťažený, naštvaný na neprimerané požiadavky pýtajúcich sa, tak nech jednoducho neradí. Tak sa pozerám na túto tému ja. Ale v tej Výzve sa dá čítať viacero významov, záleží od toho, kto ju ako interpretuje.Petra, jedna vec je Etiketa. Druhá vec je Výzva ekopa. Nám nehrozia vzájomné posielania červených palcov, a keby aj...:D takže to napíšem cez Tvoju citáciu...:)
Porada je od slova radiť. Teda, príď, milý nick s otázkou jasnou a konrétnou po radu. Milý nick však príde po všetko. Ak to nedostane hneď a zaraz, ak niekto jeho súrne, často volajúce po radách ako tunelovať, ako všetko zaraz zaúčtovať, zdaniť, zauditovať nie je podľa jeho predstáv, namiesto poďakovania za záujem a venovanie času spustí spŕšku hanlivých osočovaní.....Takým to patrilo, takí sa vo Výzve našli, takí budú dúfam ignorovaní zo strany poraďákov. Je to práca poraďákov odborná, je bez nároku na odmenu, je solidárna. A nick - hulvát, nech si za služby platí......
Cmuk a neškareď sa.....;)
evina
20.01.10,12:21
Petra, jedna vec je Etiketa. Druhá vec je Výzva ekopa. Nám nehrozia vzájomné posielania červených palcov, a keby aj...:D takže to napíšem cez Tvoju citáciu...:)
Porada je od slova radiť. Teda, príď, milý nick s otázkou jasnou a konrétnou po radu. Milý nick však príde po všetko. Ak to nedostane hneď a zaraz, ak niekto jeho súrne, často volajúce po radách ako tunelovať, ako všetko zaraz zaúčtovať, zdaniť, zauditovať nie je podľa jeho predstáv, namiesto poďakovania za záujem a venovanie času spustí spŕšku hanlivých osočovaní.....Takým to patrilo, takí sa vo Výzve našli, takí budú dúfam ignorovaní zo strany poraďákov. Je to práca poraďákov odborná, je bez nároku na odmenu, je solidárna. A nick - hulvát, nech si za služby platí......
Cmuk a neškareď sa.....;)

A ani nechceme, aby porada vyzerala - áno, nie, riadok 13, 3295 a pod.
Stanislav 1975
20.01.10,19:47
Týmto by som chcel poďakovať tým, na ktorých sa dá vždy spoľahnúť...-oni vedia, ktorí sú to...:rolleyes:





Zdravím poraďákov s ktorými trávim čas, s ktorými žijem, ktorí ma kryjú jak ja ich kryjem. Aj keď som krpec za nich sa bijem, nedávam kázne ,niesom kňaz, kazateľ, farár ani kardinálny blbec- moja úloha nieje kričať na boha- vráť trocha lásky medzi nás.So svojimi vyčíňam na porade skoro denne , svojich kryjem ich hrdosť kryjem, neotočím sa chrbtom k problémom ale zoči voči. Od svojich neodskočím, pre cudzie sladké reči. A naopak,z niektorých známych stali sa neznámi,ja kryjem svoje plány a otváram brány, zatrhávam fámy holými faktami. Svojich kryť, nepovoliť, sám sebou ostať,falošných klamárov-domov s plačom poslať. Preto zdravím všetkých dobrých poraďákov-postaviť sa za nich aj v časoch extra deluxe aj v časoch hany...
Petra Nová
20.01.10,20:06
Týmto by som chcel poďakovať tým, na ktorých sa dá vždy spoľahnúť...-oni vedia, ktorí sú to...:rolleyes:





Zdravím poraďákov s ktorými trávim čas, s ktorými žijem, ktorí ma kryjú jak ja ich kryjem. Aj keď som krpec za nich sa bijem, nedávam kázne ,niesom kňaz, kazateľ, farár ani kardinálny blbec- moja úloha nieje kričať� na boha- vráť trocha lásky medzi nás.So svojimi vyčíňam na porade skoro denne , svojich kryjem ich hrdosť kryjem, neotočím sa chrbtom k problémom ale zoči voči. Od svojich neodskočím, pre cudzie sladké reči. A naopak,z niektorých známych stali sa neznámi,ja kryjem svoje plány a otváram brány, zatrhávam fámy holými faktami. Svojich kryť�, nepovoliť�, sám sebou osta�ť,falošných klamárov-domov s plačom posla�ť. Preto zdravím všetkých dobrých poraďákov-postaviť� sa za nich aj v časoch extra deluxe aj v časoch hany...
Stanko, pre Boha, čo Ťa naladilo na takúto nôtu?:) A v tejto téme ? ;):confused:
Stanislav 1975
20.01.10,20:10
Stanko, pre Boha, čo Ťa naladilo na takúto nôtu?:) A v tejto téme ? ;):confused:

to je moje poďakovanie...-je pravda, že ma momentálne prepadla nejaká melancholia,hm:D-do rána ma to prejde...:D
Petra Nová
20.01.10,20:14
to je moje poďakovanie...-je pravda, že ma momentálne prepadla nejaká melancholia,hm:D-do rána ma to prejde...:D
Tuším, že si ten Tvoj príspevok aj šifroval. Vidím v ňom veľa malých obdĺžnikov a v nich je čosi písané, čo ale nevidím.;)
Stanislav 1975
20.01.10,20:15
Tuším, že si ten Tvoj príspevok aj šifroval. Vidím v ňom veľa malých obdĺžnikov a v nich je čosi písané, čo ale nevidím.;)

:rolleyes::cool:
Petra Nová
20.01.10,20:18
:rolleyes::cool:
Dobre Stanko, už Ti dám pokoj. Veď som sa odtiaľto už včera porúčala.:D
Stanislav 1975
20.01.10,20:20
Dobre Stanko, už Ti dám pokoj. Veď som sa odtiaľto už včera porúčala.:D

Ako sa volal ten film? Dobrí holuby se vracejí...:D
Petra Nová
20.01.10,20:27
Ako sa volal ten film? Dobrí holuby se vracejí...:D
Prezradím Ti niečo . Tým filmom si ma riadne vystrašil.:rolleyes::confused:
Stanislav 1975
20.01.10,20:30
Prezradím Ti niečo . Tým filmom si ma riadne vystrašil.:rolleyes::confused:

Prečo,hm- mne sa ten film dosť páčil-asi najlepší Kňažkov herecký výkon,hmhm
Stanislav 1975
20.01.10,20:33
Aj ja ti prezradím niečo...:confused:-mne sa absolútne nepáčia romantické filmy-ja mám radšej také síce smutné,ale za to tie ,ktoré ukazujú pravdu na svete- napríklad už ten spomenutý,alebo Requiem pro panenku, Bony a klid, Proč alebo zo zahraničných Rain man,Bitka o Stalingrad a pod.

A samozrejme podľa mňa najlepší film aký som kedy videl-Kramerová versus Kramer...
endrju
20.01.10,20:42
A ani nechceme, aby porada vyzerala - áno, nie, riadok 13, 3295 a pod.
Hm, po precitani citovaneho sa zacinam priklanat k nazoru, ze tohoto roku asi vegoska (s Muskinou pomocou) danove priznanie nestihne podat v zakonom stanovenom termine. :cool:

P.S. Idem si plesnut. Este nefiem co, ale plesnut si urcite idem. :D
evina
20.01.10,21:01
Hm, po precitani citovaneho sa zacinam priklanat k nazoru, ze tohoto roku asi vegoska (s Muskinou pomocou) danove priznanie nestihne podat v zakonom stanovenom termine. :cool:

P.S. Idem si plesnut. Este nefiem co, ale plesnut si urcite idem. :D

:D:D
Vegoska má určite u Mušky výnimku ...:D, ona to vie:)
endrju
20.01.10,21:03
:D:D
Vegoska má určite u Mušky výnimku ...:D, ona to vie:)
To mi vsak nemoze branit v tom, aby som si preventivne plesol :rolleyes:
Paula
20.01.10,21:05
To mi vsak nemoze branit v tom, aby som si preventivne plesol :rolleyes:


:D:D:D Takto v noci monitorček utierať. To mi nemrob! ;)
endrju
20.01.10,21:08
:D:D:D Takto v noci monitorček utierať. To mi nemrob! ;)
Mam poslat Bundasa, aby pooblizoval? ;) Aj ked by som ho musel po vydatnej veceri zobudit :rolleyes:
endrju
20.01.10,21:18
Po expresnej konzultacii s Bundasom odovzdavam jeho odkaz, ze v tuto nocnu hodinu (ako spravne vychovany peso) je ochotny oblizovat iba cerstvo uvarenu spikovu hovadziu kost. O ziadne ine oblizovanie (vraj) nema zaujem. :cool:

P.S. Ohlasujem koniec mrnikovania v tejto teme. Dufam, ze u autora a ani u citatelov temy som mojimi prispevkami nevyvolal pohorsenie.
DanielaSL
21.01.10,12:48
Po expresnej konzultacii s Bundasom odovzdavam jeho odkaz, ze v tuto nocnu hodinu (ako spravne vychovany peso) je ochotny oblizovat iba cerstvo uvarenu spikovu hovadziu kost. O ziadne ine oblizovanie (vraj) nema zaujem. :cool:

P.S. Ohlasujem koniec mrnikovania v tejto teme. Dufam, ze u autora a ani u citatelov temy som mojimi prispevkami nevyvolal pohorsenie.

Jáj...ako mi toto niekedy chýba..... v nemenovanej časti Porady.....:rolleyes:;):)
kukučka
10.11.10,07:57
nielen tebe :mee: