mta
15.01.10,23:30
Ako každý mesiac prešiel som si aktuálny výpis katastra pre našu bytovku a zistil som, že na jeden byt je tu zapísané exekučné konanie. Myslím si, že ak exekutor ku takemuto konaniu pristupil tak si musel taktiež pozrieť výpis z katastra a vidieť že v prvom rade je tu plomba v prospech SVB. Zhodou okolnosti patrí exekkuovaný byt medzi neplatičov a momentálne je v prospech SVB dlžný cca 700 € aj napriek tomu, že som od neho v septembri zinkasoval pod vyhrážkou dražby 1500 €. Otázka: Nemal by sa exekutor spojiť s SVB a zistiť či mu povinný niečo nedlhuje?
Chobot
15.01.10,23:36
Ako každý mesiac prešiel som si aktuálny výpis katastra pre našu bytovku a zistil som, že na jeden byt je tu zapísané exekučné konanie. Myslím si, že ak exekutor ku takemuto konaniu pristupil tak si musel taktiež pozrieť výpis z katastra a vidieť že v prvom rade je tu plomba v prospech SVB. Zhodou okolnosti patrí exekkuovaný byt medzi neplatičov a momentálne je v prospech SVB dlžný cca 700 € aj napriek tomu, že som od neho v septembri zinkasoval pod vyhrážkou dražby 1500 €. Otázka: Nemal by sa exekutor spojiť s SVB a zistiť či mu povinný niečo nedlhuje?

Nie, nemusí sa exekútor spájať s nikým.

Aby sme si uzrejmili pojmy - na byty nie je zriadená plomba v prospech SVB, ale je zriadené záložné právo zo zákona. Plomba na nehnuteľnosť je niečo iné.

Teraz je otázne, či exekútor zriadil záložné právo, alebo či byt priamo exekvoval. Ak len zriadil záložné právo, tak na byte sú teraz 2 záložné práva a kto si ho uplatní skôr, ten bude z výnosu bytu uspokojený.
mta
16.01.10,07:51
Diky za odpoveď. Byt nie je ešte exekuovaný ale je tam plomba. Tak sa spojím s exekutorom a uplatním požiadavku SVB.
Chobot
16.01.10,16:00
Diky za odpoveď. Byt nie je ešte exekuovaný ale je tam plomba. Tak sa spojím s exekutorom a uplatním požiadavku SVB.

Ak je tam už plomba, tak s bytom neurobíš nič. Tá plomba znamená, že niečo už bolo s vlastníctvom bytu robené a čaká sa na povolenie vkladu.
Elena Navrátilová
16.01.10,16:11
Zaujímavé... bez vedomia SVB je už plomba? Veď SVB predsa musí dať potvrdenie o tom že na predmetnom byte nie je dlh voči SVB pre kataster. :rolleyes:
riccado
16.01.10,16:19
Zaujímavé... bez vedomia SVB je už plomba? Veď SVB predsa musí dať potvrdenie o tom že na predmetnom byte nie je dlh voči SVB pre kataster. :rolleyes:

ale ved hned nemusi ist o prevod vlastnictva, kludne tam moze byt aj zriadzovana tarcha, napr. zalozne pravo, alebo vecne bremeno...
Mária27
16.01.10,16:26
Plomba len znamená, že kataster s tým práve niečo robí.
Elena Navrátilová
16.01.10,16:35
ale ved hned nemusi ist o prevod vlastnictva, kludne tam moze byt aj zriadzovana tarcha, napr. zalozne pravo, alebo vecne bremeno...

Ja nehovorím že musí ísť hneď o prevod vlastníctva ale nemalo tam ísť na vedomie SVB že sa ide niečo meniť, robiť s bytom, vlastníkom? :rolleyes: Už len z dôvodu prihlasenia možných záväzkov majiteľa bytu voči SVB. Tie u takýchto členov SVB bývajú pravidelne.
riccado
16.01.10,16:39
praveze nemusi, vlastnik si moze robit so svojim vlastnictvom, co chce (vynimky su v § 127 OZ)...

zavazky voci SVB su stale dobre zabezpecene, ved maju zakonne zabezpecenie tychto zavazkov....
mta
17.01.10,09:05
Zajtra zavolám exekutorovi a dám vedieť ako som pochodil.
mta
18.01.10,14:06
Tak som hovoril s exekutorom, zatiaľ tam vraj dražba nehrozí a ak by len predsa tak potom sa máme prihlásiť do dražby a vzniesť svoju pohľadávku.