george303
16.01.10,08:22
Zdravim vas mam 21 rokov pracujem a chcem si otvorit obchod kedze nemam financny zaklad chcel by som pozicku priblizne 20 000e od banky chcem sa vas spytat ci mam sancu ju dostat a ake podmienky by som mal este splnat myslim rucitela ci nepotrebujem alebo nejaku nehnutelnost... a ake su priblizne uroky. Samozrejme ze sa pojdem do bank este popytat osobne ale chcel som najskor pocut od vas s cim mam ratat.
Dantess
16.01.10,07:34
Zdravim vas mam 21 rokov pracujem a chcem si otvorit obchod kedze nemam financny zaklad chcel by som pozicku priblizne 20 000e od banky chcem sa vas spytat ci mam sancu ju dostat a ake podmienky by som mal este splnat myslim rucitela ci nepotrebujem alebo nejaku nehnutelnost... a ake su priblizne uroky. Samozrejme ze sa pojdem do bank este popytat osobne ale chcel som najskor pocut od vas s cim mam ratat.
My keď sme začínali podnikať, tak sme potrebovali smiešnych 5000eur a ani to nám nechceli dať.

Podmienkou je: 2roky podnikať + mať obrat za 2 roky taký, aká je aktuálna minimalna mzda na Slovesnku (tuším). Bolo to už dávnejšie, tak sa presne nepamätám.

Ak nemáš nič, tak Ti nepožičajú nič, ak máš nehnuteľnosť, tak ti požičia väčšina bánk, pretože si začinajuci podnikatel a je velka šanca, že o ňu prídeš v prospech banky.

Inak možno skús BIC. Podporujú mladé firmy, alebo choď osobne do bánk a zažiješ skúsenosti a realitu. To bude najlepšie. Ak sa ti ale podarilo nejak pochodiť, tak napíš, pretože ma to zaujíma tiež. A myslím si, že nielen mňa...
Stanislav 1975
16.01.10,07:49
Nehnevaj sa na mňa,ale súhlasím s dantesom-tvoja šanca na získanie úveru je minimálna, totiž si mladý,slobodný a to banky všeobecne berú pri žiadosti o získanie úveru ako veľké mínus-ony majú najradšej ľudí po 30-tke najlepšie ženatých a pod.
Ale vyskúšaj,za pokus nič nedáš a daj vedieť...;)
vegoska
16.01.10,10:03
Mas moznost ziskat na podnikanie spotrebny uver, lebo tam nie su podmienky az take prisne, ale neviem aka je konkretne tvoja situacia. A zrejme si to nemozes odratat potom na danovom priznani tie splatky, neviem ako to je presne. Ale vela podnikatelov to tak robi.