Ejo
16.01.10,09:48
Dobrý deň. Poskytujem ubytovacie služby. Ak si klient rezervuje ubytovanie, zasielam mu najprv zálohovú faktúru. Ale stane sa, že ju neuhradia, zrušia rezerváciu. Možem túto zálohovú faktúru stornovať alebo dobropis? Aby mi sedelo číslovanie týchto zálohových faktúr a tie, ktoré sú neuhradené, aby k nim bol dajaký doklad o zrušení.
Ďakujem
babi2
16.01.10,09:01
Dobrý deň. Poskytujem ubytovacie služby. Ak si klient rezervuje ubytovanie, zasielam mu najprv zálohovú faktúru. Ale stane sa, že ju neuhradia, zrušia rezerváciu. Možem túto zálohovú faktúru stornovať alebo dobropis? Aby mi sedelo číslovanie týchto zálohových faktúr a tie, ktoré sú neuhradené, aby k nim bol dajaký doklad o zrušení.
Ďakujem
Ja by som nerobila storno zálohovej faktúry, veď o zálohovej faktúre neúčtuješ, máš ju len v knihe zálohových faktúr, tam bude ako neuhradená, čo je fakt.
Ejo
16.01.10,09:19
Len neviem, či sa mi to v softe nezobrazí ako neuhradené závazky. Viem, že o zálohovej faktúre neúčtujem, iba ak je uhradená.
Postupujem takto:
1. vystavenie zálohovej faktúry
2. ak príde úhrada, PPD, uhradená záloha
3. vystavím faktúru s odpočtom zálohovej faktúry a zostávajúca čiastka, jej uhrada je PPD - uhradená faktúra

Len tie neuhradené zálohy by som nechcela mať v knihe faktúr.
babi2
16.01.10,09:41
Len neviem, či sa mi to v softe nezobrazí ako neuhradené závazky. Viem, že o zálohovej faktúre neúčtujem, iba ak je uhradená.
Postupujem takto:
1. vystavenie zálohovej faktúry
2. ak príde úhrada, PPD, uhradená záloha
3. vystavím faktúru s odpočtom zálohovej faktúry a zostávajúca čiastka, jej uhrada je PPD - uhradená faktúra

Len tie neuhradené zálohy by som nechcela mať v knihe faktúr.
Neviem aký program používaš, ja nevidím problém mať neuhradené zálohové faktúry v knihe, veď zálohová faktúra nie je vlastne nič. A prečo by sa Ti to malo zobrazovať ako neuhradený záväzok, veď záväzok vzniká až pri prijatí zálohovej platby, to je môj názor
Ejo
16.01.10,09:46
Ano máš pravdu. Mám soft MONEY a idem to vyskúšať ako mi to bude vykazovať.
Ďakujem pekne za odpovede.