Krajčovičová
16.01.10,09:14
Prosím POHODÁROV :
začala som robiť v Pohode mzdy a mám dohodárov . problém začal
a výpočtom miezd , neviem ako mám zadať počet odpracovaných hodín za
celý mesiac , stále sa mi tam objavujú sviatky.
čo mám nastaviť a kde?
AK viete poradiť pomôžte mi.
ďakujem
Mária
Zdenka 0705
16.01.10,08:30
V personalistike v záložke odvody nastavíš zdanenie zvláštnou sadzbou do limitu, inak zálohovo, poistné len garančné zamestnávateľ.
Sviatky by sa Ti nemali ukazovať, ak máš mesačnú mzdu.
Vtedy Ti hodiny preráta podľa toho, ako máš určené.
Alebo máš určenú mzdu hodinovú?
Krajčovičová
16.01.10,10:35
ˇ/dakujem za odpoveď, dohodárom som zadala zdaňovanie ako si napísala a aj poistenie . Mzdu hodinovú majú určenú. V personalistike som zadala v ponuke hodinovú mzdu a a pracovný pomer dohoda o vykonaní práce a aj
napriek tomu pri výpočte miezd mám za december 2 sviatky a 21 odpracovaných dní. Ak vymažem sviatky hlási mi program chybu.
Nerobí sa niečo v nastaveniach , možno som na niečo zabudla, podotýkam, že v Pohode robím po prvý krát (robila som mzdy v Krose, aj Abre Gold , ale tam tento problém nenastal).
Ak ťa niečo napadne prosím napíš, prípadne ak si z Bratislavy, a budeš ochotná mi pomôcť telefonicky , napíš mi tvoje telefónné číslo.

zatiaľ ďakujem
Mária
Zdenka 0705
16.01.10,10:38
Sviatky vypisuje, ale máš tam konkrétnu sumu? Mala by tam byť nula.
Skúšala som nahodiť DVP s hod. mzdou. Upravila som sviatky na nula /vo dvoch políčkach/ a aj hodiny ťa púšťa upraviť, podľa toho, koľko odpracoval.
a púšťa upraviť aj odpracované dni.
babi2
16.01.10,10:54
V personalistike v záložke odvody nastavíš zdanenie zvláštnou sadzbou do limitu, inak zálohovo, poistné len garančné zamestnávateľ.


A netreba nastaviť aj úrazové poistenie?
Zdenka 0705
16.01.10,10:56
Nie, ráta to takto aj úrazové. Odskúšané :)
Krajčovičová
16.01.10,15:38
Pre Zdenku ,

ďakujem, veľmi si mi pomohla, vyskúšala som to a ide to tak ako si povedala.
Mária