maruška123
16.01.10,10:10
Dobrý deň,


prosím Vás nevie mi niekto poradiť, s čím a ako očistiť biele plastové rámy zvnútra domu, nakoľko keď sa rosia a zráža sa tam voda a je tam trochu prachu, tie biele rámy sú také zažltnuté a bežnými čistiacimi prostriedkami sa to nedá vyčistiť. Tie plastové okná sú nové, avšak aj napriek pravidelnej mojej starostlivosti tomu neviem zabrániť Ďakujem.
zdenka131
16.01.10,09:21
Rámy stačí umyť roztokom bežného prostriedku na umývanie, ale lepšie je používať prípravky vyvinuté špeciálne na čistenie rámov takýchto okien.
220870
16.01.10,10:02
Rámy sa dajú jemne"prebrúsiť" rúnom ,ovčou vlnou.Plastové časti okien najmä tých lacnejších bývajú veľmi často,skoro vždy jemne ryhované( je to dôsledok nie práve najkvalitnejšej výroby).Je to vidieť najmä zo vzdialenosti 20-30 cm.Ešte lepšie pod lupou.Do týchto rýh sa tlačí prach ,potom sú také aké sú.
ja.nus.ka34
16.01.10,13:15
Ja ich umyvam prostriedkom na masnotu,co pouzivam v kuchyni....napr. teraz mam Fixinela perfekt,aj mne sa tazko umyvali ramy a hlavne v kuchyni kde sa vari...a s tymto mi to ide uplne super.
fonzerelli
16.01.10,17:57
Ja som mal tiež zažltnuté okna, dokonca od cigaretového dymu, vyčistil som to pripravkom W5 na kupelne z LIDLa a teraz su pekne biele :)
220870
16.01.10,20:44
Dajte si pozor na chémiu.Okná neznesú všetko.
jozka56
16.01.10,21:01
Plastové okná mám už nejaký ten rok...umývam ich čistou vodou švédskymi handričkami...ak je väčšia špina, použijem akékoľvek mydlo, čo mám po ruke:)
Paula
16.01.10,21:09
Plastové okná mám už nejaký ten rok...umývam ich čistou vodou švédskymi handričkami.


Ja vždy iba tak a stále sú rámy ako nové, bielučké, aj po mnohých rokoch.
ruzenka57
26.01.10,19:47
Ja pouzivam jarku s troskou octu a na flaky od much a pavukov cif crem
Žabinka
27.01.10,07:18
Ja pouzivam jarku s troskou octu a na flaky od much a pavukov cif crem
Tiež používam Cif, osvedčil sa mi na mnohé nevyčistiteľné špiny.
osky
27.01.10,09:05
ja umyvam okna len dva razy do roka-takze ramy,najmä zvonku su dost spinave.ale po ocisteni su vzdy bielucke.

takze:
na hubku-beznu co pouzivam na riad si nanesiem trochu pripravku na riad,trosku namocim,len tak aby to bolo vlhke a umyvam.ked nejde hladkou stranou,pouzijem tu opacnu.potom to pretriem v cistej vode namocenym vetexom/alebo cistou handrickou/,ktory casto vyperiem znova v cistej vode a vytriem suchou handrickou.
az potom umyvam samotne okna-sklo.
navlhcim si cistu hubku,trosku pripravku na riad,penu zotriem vlhkym vetexom.potom nastriekam pripravok na sklo/Glasreiniger/,vetexom /alebo papierovymi utierkami rozotriem po celom okne a cistou suchou handrou /alebo suchymi papierovymi utierkami/vyutieram do sucha.
Taci
28.01.10,05:23
Možno sa budete čudovať, ale je ich čistím s WD 40. Áno, je to spray pre použitie napr. v servisoch, ale rámy očistí, konzervuje a pekne sa lesknú. Zvonku máme prevedenie zlatý dub a zvnútra biele. Spray trochu zanechá zápach, ale ten rýchlo vyprchá.
misoft
03.11.13,12:50
Najlepšie je to, kto to inzeruje: tel číslo 09090909 - až príde na lámanie chleba - odrazu nieto toho, kto je zodpovedný...... Písal som inde - celý web Bazos.sk je pre mňa pochybný.....