anika
19.09.05,11:46
Šéfka rozhodla, že v rámci ostatnej sociálnej politiky kúpi škola pre zamestnancov stacionárny bycikel zo sociálneho fondu. Je to možné?
Môj osobný názor je že nie, pretože ako to a komu zdaním? Kto poradí?
Hanka U.
19.09.05,11:15
Rozpocitat cenu na vsetkych zamestnancov ktorí ho budu pouzivat a zdanit kazdemu jeho podiel.
KEJKA
19.09.05,17:53
DU nebude zaujímať, či niekomu strhneš daň. Stačí zdaniť a tú daň si dáš do nákladov nedaňových a odvedieš. Takto to raz DU pri kontrole vysvetlil mojmu klientovi. Ale bo tak ako je v príspevku 2.
Denda
19.09.05,18:00
DU nebude zaujímať, či niekomu strhneš daň. Stačí zdaniť a tú daň si dáš do nákladov nedaňových a odvedieš. Takto to raz DU pri kontrole vysvetlil mojmu klientovi. Ale bo tak ako je v príspevku 2.
Nerozumiem ako zdaniť, keď je to preddavok na daňhttp://www.porada.sk/images/icons/icon6.gif
Jana Acsová
19.09.05,18:09
DU nebude zaujímať, či niekomu strhneš daň. Stačí zdaniť a tú daň si dáš do nákladov nedaňových a odvedieš. Takto to raz DU pri kontrole vysvetlil mojmu klientovi. Ale bo tak ako je v príspevku 2.Myslím si, že tento postup bol ako-tak schodný, keď bol príspevok zo sociálneho fondu zdaňovaný zrážkovou daňou. Neviem, ako by si mzdári poradili s ročným zúčtovaním dane jednotlivých zamestnancov ... a ako by súhlasila odvedená daň na ich daňovú povinnosť.
KEJKA
19.09.05,18:12
Nerozumiem ako zdaniť, keď je to preddavok na daňhttp://www.porada.sk/images/icons/icon6.gifja len citujem vyjadrenie DU z kontroly.
Preddavok na DPFO podla mna je vo vzťahu ku konkrénemu zamestnancovi. Ak by sa tá daň odviedla takpovediac anonymne, mala by charakter zrážkovej dane. Velmi sa mi to nepáči, len som chcela zdorazniť, že treba najmň preukázať, že príspevok zo SF bol zdanený - DU bude spokojný.
Inak - prispevky zo SF neovplyvnuju odvody ani nic ine, len tu dan. Takže si to môže zdanit sefka firmy vo svojej mzde.
Denda
19.09.05,18:16
Inak - prispevky zo SF neovplyvnuju odvody ani nic ine, len tu dan. Takže si to môže zdanit sefka firmy vo svojej mzde.Môže, ak je šéfka v postavení radového zamestnanca a dostane rovnaký príspevok ako ktorýkoľvek iný zamestnanec. Rozdiely v príspevkoch zo SF sú ťažko obhájiteľné a príspevky by mali byť v súlade so smernicou. Nerozumiem, načo to komplikovať, keď príspevok č. 2 plne postačuje na riešenie problematiky.
KEJKA
19.09.05,19:03
iste, ale mali sme problém, ked zamestnanci síce prevzali výhody hradené zo SF ale následne protestovali proti ich zdaneniu vo svojej mzde.
Maňaska
20.09.05,03:32
Protestujú na zlom mieste. Poradte im aby išli pred parlament a vynútili si legislatívnu zmenu. Pretože zdaniť nepeňažné príjmy je v súčasnosti vaša povinnosť. Podľa mojej mienky.