wynk11
16.01.10,11:50
Cavte poradaci..
Neviem kde som mal napisat do akej rubriky tak pisem tu..
Mam taky problem.
Od prveho januara som zamestnany som si konecne nasiel pracu od kedy som skoncil skolu.
Pracujem od pondelka do piatka cize vsetky pracovne dni.
Zo socialnej poistovne som dostaval po skonceni skolu podporu v hmotnej nudzi ktoru som si mohol vybrat len na mojej poste(tiez len cez pracovne dni).
Nakolko mam pracu mimo domova tak nemozem sa dostavit na postu cez pracovny den lebo este nemam narok na dovolenku. prisla mi davka este za mesiac december ktoru by som si mal vybrat. Chcem sa opytat ci je mozne napisat niejake splnomocnenie na moju mamku alebo na niekoho kto by mohol vybrat tuto davku za mna? Vtedy ked som chodil, som musel ja osobne a musel som predlozit obciansky preukaz...
Potrebujem radu ako by sa to mohlo poriesit..
Za rady vam vopred dakujem..
veronikasad
16.01.10,10:58
Cavte poradaci..
Neviem kde som mal napisat do akej rubriky tak pisem tu..
Mam taky problem.
Od prveho januara som zamestnany som si konecne nasiel pracu od kedy som skoncil skolu.
Pracujem od pondelka do piatka cize vsetky pracovne dni.
Zo socialnej poistovne som dostaval po skonceni skolu podporu v hmotnej nudzi ktoru som si mohol vybrat len na mojej poste(tiez len cez pracovne dni).
Nakolko mam pracu mimo domova tak nemozem sa dostavit na postu cez pracovny den lebo este nemam narok na dovolenku. prisla mi davka este za mesiac december ktoru by som si mal vybrat. Chcem sa opytat ci je mozne napisat niejake splnomocnenie na moju mamku alebo na niekoho kto by mohol vybrat tuto davku za mna? Vtedy ked som chodil, som musel ja osobne a musel som predlozit obciansky preukaz...
Potrebujem radu ako by sa to mohlo poriesit..
Za rady vam vopred dakujem..
Dávku pošta vydá len osobe, na ktorú je adresovaná. Nedá sa poslať na účet ?
wynk11
16.01.10,11:10
Dávku pošta vydá len osobe, na ktorú je adresovaná. Nedá sa poslať na účet ?
neda sa na cislo praveze nie
zdenka131
16.01.10,11:32
Dávku poukázanú Sociálnou poisťovňou alebo úradom práce, sociálnych vecí a rodiny môže prevziať:

* adresát uvedený v platobnom doklade,
* manžel alebo manželka adresáta (pokiaľ nie sú z prijímania vylúčení),
* maloletý adresát, ktorému bol vydaný občiansky preukaz alebo preukazný doklad cudzinca,
* jeden z rodičov alebo iný zákonom alebo právoplatným rozhodnutím súdu určený zástupca maloletého adresáta, ktorému ešte nebol vydaný občiansky preukaz alebo preukazný doklad cudzinca. V prípade, keď táto osoba nemá rovnaké priezvisko ako adresát, je potrebné, aby doložila potvrdenie, že je zákonným zástupcom maloletého adresáta (napríklad rozhodnutie súdu),
* opatrovník adresáta, ktorého súd pozbavil spôsobilosti na právne úkony, alebo ktorého spôsobilosť na prijímanie zásielok bola rozhodnutím súdu obmedzená, ak pošte predloží právoplatné rozhodnutie súdu o jeho ustanovení za opatrovníka adresáta.
tetrisss
16.01.10,11:48
Na poste sa da vybavit, ale len osobne, ze splnomocnis niekoho na preberanie
zasielok tebe urcenych.
zdenka131
16.01.10,11:53
Neviem, v akej sfére pracuješ, ale možno by sa Ti dalo dohodnúť so zamestnávateľom, že by si prišiel do práce neskôr / osobne prevzal peniaze na pošte/ a vymeškané hodiny by si si nadpracoval.
zdenka131
16.01.10,11:58
Na poste sa da vybavit, ale len osobne, ze splnomocnis niekoho na preberanie
zasielok tebe urcenych.
Ale to neplatí pre
dávky poukázané Sociálnou poisťovňou alebo úradom práce, sociálnych vecí a rodiny . :)
wynk11
16.01.10,12:19
Dávku poukázanú Sociálnou poisťovňou alebo úradom práce, sociálnych vecí a rodiny môže prevziať:

* adresát uvedený v platobnom doklade,
* manžel alebo manželka adresáta (pokiaľ nie sú z prijímania vylúčení),
* maloletý adresát, ktorému bol vydaný občiansky preukaz alebo preukazný doklad cudzinca,
* jeden z rodičov alebo iný zákonom alebo právoplatným rozhodnutím súdu určený zástupca maloletého adresáta, ktorému ešte nebol vydaný občiansky preukaz alebo preukazný doklad cudzinca. V prípade, keď táto osoba nemá rovnaké priezvisko ako adresát, je potrebné, aby doložila potvrdenie, že je zákonným zástupcom maloletého adresáta (napríklad rozhodnutie súdu),
* opatrovník adresáta, ktorého súd pozbavil spôsobilosti na právne úkony, alebo ktorého spôsobilosť na prijímanie zásielok bola rozhodnutím súdu obmedzená, ak pošte predloží právoplatné rozhodnutie súdu o jeho ustanovení za opatrovníka adresáta.
ten stvrty bod ze jeden s rodicov by bolo v poriadku len ma to jednu chybu ze do musi vydat sud..neplatilo by to keby som napisal splnomocnenie ze davam plnu moc mojej mamke?
zdenka131
16.01.10,12:32
ten stvrty bod ze jeden s rodicov by bolo v poriadku len ma to jednu chybu ze do musi vydat sud..neplatilo by to keby som napisal splnomocnenie ze davam plnu moc mojej mamke?
Nie, dávky si musíš prevziať osobne a nedajú sa ani poslať na účet. Ten bod sa vzťahuje na maloletých , ktorí ešte nemajú občiansky preukaz.:)
wynk11
16.01.10,12:36
Nie, dávky si musíš prevziať osobne a nedajú sa ani poslať na účet. Ten bod sa vzťahuje na maloletých , ktorí ešte nemajú občiansky preukaz.:)
aha ja som to trosku zle precital...tak mi asi prepadnu...nakolko nestiham to za jeden den aj nacestovat lebopacnom konci republiky sakra
Xanti
16.01.10,12:52
aha ja som to trosku zle precital...tak mi asi prepadnu...nakolko nestiham to za jeden den aj nacestovat lebopacnom konci republiky sakra
Určite neprepadnú, vrátia sa späť na úrad práce a sociálnych vecí, no a treba požiadať o ich opätovné vyplatenie.

Je fajn, že si si našiel prácu aj ked daleko skús ešte požiadať o http://www.upsvar.sk/rs/phoenix.nsf/docs/DOC-06504644 tento príspevok. Povypisuješ papiere a odošleš.
No a tiež by som odoslala písomnú žiadosť o zaslanie poslednej dávky v hmotnej núdzi za mesiac december na číslo účtu, ktoré by som uviedla v žiadosti.

No a neviem či sa ťa týka aj táto dávka http://www.upsvar.sk/rsi/rsi.nsf/0/B6286CB7FB0B017AC1257115004E3F63?OpenDocument


Aktivačný príspevok patrí občanovi a každej fyzickej osobe, ktorá sa s občanom v hmotnej núdzi spoločne posudzuje na podporu získania, udržania alebo zvýšenia vedomostí, odborných zručností alebo pracovných návykov na účely pracovného uplatnenia, ak splnili podmienky nároku na dávku.

Nárok na príspevok má:

Občan, ktorý sa zamestnal a:
· bol dlhodobo nezamestnaný,
· pred nástupom do zamestnania mal zabezpečované základné životné podmienky,
· príjem zo závislej činnosti je na úrovni minimálnej mzdy, najviac na úrovni trojnásobku minimálnej mzdy.
doba poskytovania – najviac 6 mesiacov

Výška príspevku63,07 € mesačne. Na začiatok to pomôže hlavne ak si na druhom konci republiky.
veronikasad
16.01.10,16:55
Dávku poukázanú Sociálnou poisťovňou alebo úradom práce, sociálnych vecí a rodiny môže prevziať:

* adresát uvedený v platobnom doklade,
* manžel alebo manželka adresáta (pokiaľ nie sú z prijímania vylúčení),
* maloletý adresát, ktorému bol vydaný občiansky preukaz alebo preukazný doklad cudzinca,
* jeden z rodičov alebo iný zákonom alebo právoplatným rozhodnutím súdu určený zástupca maloletého adresáta, ktorému ešte nebol vydaný občiansky preukaz alebo preukazný doklad cudzinca. V prípade, keď táto osoba nemá rovnaké priezvisko ako adresát, je potrebné, aby doložila potvrdenie, že je zákonným zástupcom maloletého adresáta (napríklad rozhodnutie súdu),
* opatrovník adresáta, ktorého súd pozbavil spôsobilosti na právne úkony, alebo ktorého spôsobilosť na prijímanie zásielok bola rozhodnutím súdu obmedzená, ak pošte predloží právoplatné rozhodnutie súdu o jeho ustanovení za opatrovníka adresáta.
Neplatí pre dávku v hmotnej núdzi a dávku v nezamestnanosti
wynk11
16.01.10,18:41
Neplatí pre dávku v hmotnej núdzi a dávku v nezamestnanosti
akoze neplati? cize mozu my davku v hmotnej nudzi prevziat aj rodicia?
zdenka131
16.01.10,18:57
Neplatí pre dávku v hmotnej núdzi a dávku v nezamestnanosti
Želám pohodový večer. Informácie k odpovedi som čerpala z http://www.posta.sk/potrebujem/prevziat-peniaze.
zdenka131
16.01.10,19:38
akoze neplati? cize mozu my davku v hmotnej nudzi prevziat aj rodicia? Telefonovala som jednej poštovej doručovateľke, tá mi povedala, že Ti dávku v hmotnej núdzi nemôžu prevziať rodičia. Zajtra to ešte overím u vedúcej pošty. ;)
veronikasad
16.01.10,19:41
akoze neplati? cize mozu my davku v hmotnej nudzi prevziat aj rodicia?
pochopil si to opačne. Dávka v hmotnej núdzi a dávka v nezamestnanosti sa vypláca len do vlastných rúk.
Mária27
16.01.10,20:08
Treba sa informovať na pošte, predpisy sa stále menia. Do vlastných rúk bývalo skutočne do vlastných, dnes platí splnomocnenie. Pošta vydáva aj preukaz, kde môžeš niekoho splnomocniť na preberanie svojich zásielok všetkých alebo bez zásielok do vlastných rúk.
Niektoré zásielky sa môžu aj doposielať na pracovisko, z toho niektoré len v tom meste, iné aj do druhého mesta - treba sa presne informovať.
■e-mailom: zakaznickyservis@slposta.sk
■telefonicky: bezplatná infolinka 0800 122 413 0800 122 413 (z pevnej aj mobilnej linky, len z územia Slovenskej republiky)