ffarina
16.01.10,16:15
Ahojte poraďáci,
poradíte mi čo s hotovosťou na účte, keď si zruším SRO? Môžem si ju vybrať, alebo previesť na iný účet?
Ďakujem
Rozalka
16.01.10,15:19
To musí vedieť likvidátor, čo s tým ...
ffarina
16.01.10,15:44
likvidátor s tým nemá nič, nie je to klasické rušenie, ale predaj obch.podielu inej osobe ale bez účtov a hotovosti na účte, preto chcem vedieť ako môžem s touto hotovosťou nakladať
Economic
16.01.10,15:54
likvidátor s tým nemá nič, nie je to klasické rušenie, ale predaj obch.podielu inej osobe ale bez účtov a hotovosti na účte, preto chcem vedieť ako môžem s touto hotovosťou nakladať

Účet sa môže zrušiť. Určite doporučujem urobiť prepracovaný protokol o prebratí dokumentov a všetkého okolo toho...
ffarina
16.01.10,16:01
je mi jasné že preberací protokol mám vypracovať, hlavne o záväzkoch a pohľadávkach aj to že účet môžem zrušiť. ale je na ňom hotovosť. tú si môžem jednoducho vybrať? o tomto sa snažím nájsť info
JarkaL
16.01.10,16:04
Vybrať z účtu sa môže, ale do pokladne, nie do vrecka. Z pokladne si môžeš zobrať hotovosť, ak je na to dôvod - vrátenie pôžičky, výplata zisku - peniaze v pokladni alebo na účte totiž nepatria tebe, ale s.r.o., aj keď si jediným vlastníkom. Ak by si tie peniaze vzal len tak, v pokladni by si zanechal manko.
ffarina
16.01.10,16:11
Veď práve nad tým uvažujem a potrebujem vedieť.Predám OP v SRO inej osobe,tzn.že ja už ako by som neexistovala. Všetko prechádza na neho (DPH a podávanie priznaní, platba pre DÚ atď...)Dohodli sme sa že si potom mám svoj účet zrušiť. Ale tam mám hotovosť, tak čo potom s ňou?
JarkaL
16.01.10,16:13
Môžeš ju nechať vo firme a o tú sumu zvýšiť cenu za prevod obchodného podielu.
Johanka
16.01.10,16:18
Veď práve nad tým uvažujem a potrebujem vedieť.Predám OP v SRO inej osobe,tzn.že ja už ako by som neexistovala. Všetko prechádza na neho (DPH a podávanie priznaní, platba pre DÚ atď...)Dohodli sme sa že si potom mám svoj účet zrušiť. Ale tam mám hotovosť, tak čo potom s ňou?
Podčiarknutému nerozumiem. Aký "svoj" účet ? Myslím, že píšeš o účte predmetnej s.r.o., zostatok na tomto účte je súčasťou majetku vykázaného v súvahe ...
ffarina
16.01.10,16:29
Áno máš pravdu,je to účet SRO a zostatok na účte. Čo sa týka tej podčiarknutej časti-no je to tak že on kupuje zadĺženú SRO a vie o tom a tým pádom nie on bude platiť za kúpu mne,ale naopak-ja jemu.Viem o čom hovorím a súhlasím s tým.Predaj bude bez účtu na ktorom je hotovosť, preto neviem čo potom s tým účtom
JarkaL
16.01.10,16:41
Keď budeš platiť Ty jemu, potom je to jednoduché - zaplať menej o sumu, kt. zostane firme na účte. Ak je firma zadĺžená, asi tam toho nebude veľa, predpokladám.
ivka.1975
19.01.10,18:23
Urcite je potrebne urobit valne zhromazdenie a zisk rozdelit na Valnom zhromazdeni medzi spolocnikov. Na valnom zhromazdeni zaroven rozhodnut o zruseni spolocnosti. takto som to riesila ja.
Trip
19.01.10,21:05
No, aby sme do toho vniesli trochu poriadku. Objasnime si :
1. predavas celu sro (obchodne podiely) alebo iba vybrane pohladavky a zavazky

2. pokial sa jedna o prvu moznost, ako pises, tak ty si ziadnu 'sro nerusis' ako pises v otazke ale tuto sro predavas

3. v tomto pripade predavas vsetok majetok a zavazky, ktore sa v tejto sro nachadzaju (suvaha) a v ramci majetku teda predavas aj stav bankovych uctov - kedze tie peniaze patria firme, ktoru predavas a nie Tebe ako fyzickej osobe

4. Ak tieto 3 body verne popisuju Tvoj pripad - zjednodusene riesenie pre Teba je presne ako pise JarkaL = odpocitaj od sumy, ktoru mas zaplatit stav penazi na bankovom ucte, pretoze tie peniaze zostavaju v sro, ktoru predavas, cize po predaji s nimi uz bude moct disponovat novy majitel (resp. konatel sro)
formulka
20.01.10,12:21
No, aby sme do toho vniesli trochu poriadku. Objasnime si :
1. predavas celu sro (obchodne podiely) alebo iba vybrane pohladavky a zavazky

2. pokial sa jedna o prvu moznost, ako pises, tak ty si ziadnu 'sro nerusis' ako pises v otazke ale tuto sro predavas

3. v tomto pripade predavas vsetok majetok a zavazky, ktore sa v tejto sro nachadzaju (suvaha) a v ramci majetku teda predavas aj stav bankovych uctov - kedze tie peniaze patria firme, ktoru predavas a nie Tebe ako fyzickej osobe

4. Ak tieto 3 body verne popisuju Tvoj pripad - zjednodusene riesenie pre Teba je presne ako pise JarkaL = odpocitaj od sumy, ktoru mas zaplatit stav penazi na bankovom ucte, pretoze tie peniaze zostavaju v sro, ktoru predavas, cize po predaji s nimi uz bude moct disponovat novy majitel (resp. konatel sro)

Neviem prečo mám taký pocit, že zadávateľ tejto témy chce nejakým spôsobom vytunelovať firmu ? Nemá ešte niekto taký istý názor ako ja ?
Johanka
20.01.10,12:43
Hm, ja mám iný pocit - že chce niekto vytunelovať jeho ...
Laco-monter
21.01.10,06:36
Vybrať z účtu sa môže, ale do pokladne, nie do vrecka. Z pokladne si môžeš zobrať hotovosť, ak je na to dôvod - vrátenie pôžičky, výplata zisku - peniaze v pokladni alebo na účte totiž nepatria tebe, ale s.r.o., aj keď si jediným vlastníkom. Ak by si tie peniaze vzal len tak, v pokladni by si zanechal manko.

Tento sposob uvažovania je dovodom,prečo nesympatizujem z PÚ.:eek: