lukig
19.09.05,13:27
Prajem všetkým krásny deň,

potrebovala by som pomôcť s jedným cesťákom. Konateľ si išiel pre služobné auto do Prahy. Odišiel ráno z ZV do BA osobným autom (so synom). V BA nstúpil na rýchlik a išiel do Prahy.Tam nasadol do nového služobného auta a vracal sa do BB. Zatiaľ je to OK. Ale syn, ktorý ho do BA odviezol sa s jeho osobným autom vrátil naspäť do ZV.
Ako zohľadniť vo vyúčtovaní cesťáku cestu z BA do ZV, keď fyzicky tento konateľ auto nešoféroval, ale spotreba PHM bola, "opotrebovanosť" 6,20/km tiež.
Súrne to potrebujem dnes poriešiť. ďakujem.
judy
19.09.05,11:35
skus jeden cestak rozpisat na zamestnanca
bepo
19.09.05,11:36
Prečo komplikované?Nárok na preplatenie je len u 1 cesty,trasu BA-ZV si musí zaplatiť zo svojho
Evanka
19.09.05,11:39
Prajem všetkým krásny deň,

potrebovala by som pomôcť s jedným cesťákom. Konateľ si išiel pre služobné auto do Prahy. Odišiel ráno z ZV do BA osobným autom (so synom). V BA nstúpil na rýchlik a išiel do Prahy.Tam nasadol do nového služobného auta a vracal sa do BB. Zatiaľ je to OK. Ale syn, ktorý ho do BA odviezol sa s jeho osobným autom vrátil naspäť do ZV.
Ako zohľadniť vo vyúčtovaní cesťáku cestu z BA do ZV, keď fyzicky tento konateľ auto nešoféroval, ale spotreba PHM bola, "opotrebovanosť" 6,20/km tiež.
Súrne to potrebujem dnes poriešiť. ďakujem.Urob DVP na syna a vyplatíš mu cestovné náhrady. Konateľ bude mať vyplatené tiež cestovné náhrady, ale cestovné iba z BA.
lukig
19.09.05,12:05
Dakujem, inak super nápad s tou dohodu podľa Evanky. Idem to hneď zrealizovať. Pekny deň všetkým.
Evanka
19.09.05,12:12
Teraz ma však napadlo (ak sa toto už uskutočnilo), že pracovníka (aj na DVP) je potrebné nahlásiť soc. poisťovni vopred. Asi by to bolo potrebné riešiť príkaznou zmluvou a odviesť z odmeny 19% daň. Iné odvody sa vtedy neodvádzajú a odpadá povinnosť prihlasovania.
lukig
19.09.05,12:54
Už som nad tým rozmýšľala, lebo prihlasovanie zamestnancov si striehnem a toto sa odohralo minulý týždeň. Dala som to konateľovi ako návrh, nech sa sám rozhodne, či tú cestu z BA do ZV len tak pustíme, alebo to chce mať za každú cenu vyúčtované. A potom už prichádza do úvahy len príkazná zmluva. Nemáš náhodou nejaký vzor príkaznej zmluvy? Ešte som ju nepoužívala.
Dakujem
Evanka
19.09.05,12:57
Je tu vzor niekde na Porade. Daj si vyhľadať.
valeriam
20.09.05,11:02
Teraz ma však napadlo (ak sa toto už uskutočnilo), že pracovníka (aj na DVP) je potrebné nahlásiť soc. poisťovni vopred. Asi by to bolo potrebné riešiť príkaznou zmluvou a odviesť z odmeny 19% daň. Iné odvody sa vtedy neodvádzajú a odpadá povinnosť prihlasovania. Veď to nemusí byť zrovna syn, ak má konateľ nejakých zamestnancov, napíš to na hociktorého z nich a nemuisíš nikoho prihlasovať.(Alebo ho "odvez" ty;))
lukig
20.09.05,11:47
Dohodli sme sa na príkaznej zmluve na syna. Ja a konateľ na výlete v BA, no neviem ?! :rolleyes: /just joke/
Evanka
20.09.05,12:12
Pozri prílohu, možno pomôže.
bobiko
29.09.05,11:42
Dohodli sme sa na príkaznej zmluve na syna. Ja a konateľ na výlete v BA, no neviem ?! :rolleyes: /just joke/
co nie je zakazane, je povolene... preco v tom vidis problem? pracu si treba ulahcit, ked sa da...;) fyzicky si s nim na SC nebola, tak aj manzelka moze kludne spavat, ci nie?