lilly.01
16.01.10,19:20
Ahoj,
neviem, ci som v spravnej "sekci" ale skusim to.

Bola som zivnostnicka, pred 2,5 rokom som zrusila zivnost, ale hned som bola zamestnana na TPP. Pocas zivnosti (maj2006) som porodila dieta, poberala som rodicovsky prispevok, ale zivnost som mala aktivnu, nepozastavila som ju, platila som vsetky odvody.
K 31.3.09 som dala vypoved v zamestnani a mala som nastupit do noveho zamestnania, ale zial ostala som dlhodobo prace neschopna. PN mi konci tento mesiac.

1. lekarka ma chce vypisat k 28.1. - dost dobre nerozumiem preco ma nemoze vypisat k 31.1.? moja PN-ka zacala 2.2.09

2.ked pojdem na urad prace, budem mat narok na davku nezamestnanosti?

3.narok na prispevok na zalozenie zivnosti budem mat az po 3 mesiacoch po zaregistrovani sa ako nezamestnana? neda sa dostat skor?


Dakujem vam za odppovede :)
lilly.01
17.01.10,20:38
to mi nikto nevie odpovedat?
aspon na ten narok na nezamestnanecky prispevok?
prosim, je to dolezite.
veronikasad
17.01.10,21:24
to mi nikto nevie odpovedat?
aspon na ten narok na nezamestnanecky prispevok?
prosim, je to dolezite.
K tomu chýba jeden podstatný údaj - obdobie zamestnania v posledných 4 rokoch - presné dátumy.
lilly.01
17.01.10,21:33
Od augusta 1999 do 1.5.06 som paltila odvody ako SZCO.
od 1.5.06 do 31.5.07 som neplatila socilane odvody, len zdravotne. bola som nieco ako oslobodena od platenia, poberala som rodicovsky prispevok (stale som bola SZCO do 30.6.07) od 1.6.07 som bola zamestna do 31.3.09
PN som od 2.2.09 doteraz.
trocha komplikovane :)
ale pokial viem, da sa doplatit chybajuce obdobie, kym nei som registrovana na urade prace, ale dufam, ze nebudem musiet, nemam z coho :(
veronikasad
17.01.10,21:37
Od augusta 1999 do 1.5.06 som paltila odvody ako SZCO.
od 1.5.06 do 31.5.07 som neplatila socilane odvody, len zdravotne. bola som nieco ako oslobodena od platenia, poberala som rodicovsky prispevok (stale som bola SZCO do 30.6.07) od 1.6.07 som bola zamestna do 31.3.09
PN som od 2.2.09 doteraz.
trocha komplikovane :)
ale pokial viem, da sa doplatit chybajuce obdobie, kym nei som registrovana na urade prace, ale dufam, ze nebudem musiet, nemam z coho :(
Podmienkou výplaty dávky v nezamestnanosti je doba poistenia 3 roky v posledných štyroch rokoch. Túto podmienku žial nesplňaš, pretože v povinnom poistení szčo nie zahrnuté poistenie v nezamestnanosti. Poistenie v nezamestnanosti sa spätne doplatiť nedá. Ak by ti chýbalo pár dní alebo mesiacov, tak aj neskoršie zaevidovanie je riešením. Tebe chýba veľa.

Informuj sa na sociálnom odbore UPSVaR na dávky v hmotnej núdzi.
lilly.01
17.01.10,21:39
tak to je na nic :(
robota v nedohladne a z hmotnej nudze nevyzijeme :(

ale dakujem ti za informacie
veronikasad
17.01.10,21:42
tak to je na nic :(
robota v nedohladne a z hmotnej nudze nevyzijeme :(

ale dakujem ti za informacie
Pýtala si sa aj na príspevok na samostatne zárobkovú činnosť - podmienkou je doba evidencie an úrade práce najmenej 3 mesiace - vtedy oň môžeš požiadať. Ale samotné vybavenie ešte trvá ďalšie cca 2 mesiace, musíš absolvovať školenie, spracovať a obhájiť podn. plán. Až po jeho schválení dostaneš dotáciu ...
lilly.01
17.01.10,21:43
teraz som to pozerala, mam pocit, ze ked to moja uctovnicka rozratavala, tak tam bola aj ciastka na nezamestnanecke poistenie...musim si to overit....
najjednoduchsie asi bude zajtra zavolat na socilanu poistovnu :)

nadej zomiera posledna :)
veronikasad
17.01.10,21:44
teraz som to pozerala, mam pocit, ze ked to moja uctovnicka rozratavala, tak tam bola aj ciastka na nezamestnanecke poistenie...musim si to overit....
najjednoduchsie asi bude zajtra zavolat na socilanu poistovnu :)

nadej zomiera posledna :)
určite nie - to sa platilo len do roku 2003. Odvtedy je na báze dobrovolnosti.
lilly.01
17.01.10,21:45
tak dlho cakt naozaj nemozem :)
hlavne ked som bola zivnostnicka tak dlho a pred tym som bola ako umelec na volnej nohe cca 5 rokov, takze vsetky tieto skolenia mi pridu trocha smiesne :)
lilly.01
17.01.10,21:46
určite nie - to sa platilo len do roku 2003. Odvtedy je na báze dobrovolnosti.
hmmm...ale ja som blbec poctives a platim aj to co nemusim :) :) :)
ved uvidim, zistim a podam spravu, uz len pre zaujimavost :)
veronikasad
17.01.10,21:48
tak dlho cakt naozaj nemozem :)
hlavne ked som bola zivnostnicka tak dlho a pred tym som bola ako umelec na volnej nohe cca 5 rokov, takze vsetky tieto skolenia mi pridu trocha smiesne :)
Skús sa ísť informovať na UP, ale je začiatok roka, kým sa rozkývajú - na konci roka chýbali financie na dotácie - boli pozastavené. Ale skôr ako za 3 mesiace to v žiadnom prípade nebude.