luckkka
16.01.10,20:36
Dobry den,

chcela by som poprosit o radu, tykajucu sa prevzatia spolocnosti ktora je momentalne v likvidacii, mam na mysli, prevzatie kompletnej agendy, plus novi spolocnici, novy nazov firmy, novy vklad..
viete mi niekto poradit ako mam postupovat? plus ake doklady musim dolozit?(ak by mal niekto postupovy vzor tychto tlaciv) alebo co je potrebne k tejto obnove..

Dakujem
NITRIX
18.01.10,18:04
§ 68 ods. 11
11) Spoločníci alebo príslušný orgán spoločnosti môžu zrušiť svoje rozhodnutie o zrušení spoločnosti a jej vstupe do likvidácie do času, než sa začalo s rozdeľovaním likvidačného zostatku. Odo dňa nadobudnutia účinnosti tohto rozhodnutia sa skončí výkon funkcie likvidátora a likvidátor je povinný odovzdať všetky doklady o priebehu likvidácie štatutárnemu orgánu spoločnosti.
Economic
19.01.10,09:07
Dobry den,

chcela by som poprosit o radu, tykajucu sa prevzatia spolocnosti ktora je momentalne v likvidacii, mam na mysli, prevzatie kompletnej agendy, plus novi spolocnici, novy nazov firmy, novy vklad..
viete mi niekto poradit ako mam postupovat? plus ake doklady musim dolozit?(ak by mal niekto postupovy vzor tychto tlaciv) alebo co je potrebne k tejto obnove..

Dakujem

Pokiaľ tá likvidácia bola v zmysle ObchoZ. aj zapísaná do OR, po vysporiadianí záväzkov a po správe likvidátora môže opäť fungovať. Bude tam nasledovať rozhodnutie VZ o všetkých zmenách, vrátane schválenia správy likvidátora a následné podanie do OR. Bude to trochu papierovačka, ale dá sa to.
luckkka
19.01.10,19:41
Pokiaľ tá likvidácia bola v zmysle ObchoZ. aj zapísaná do OR, po vysporiadianí záväzkov a po správe likvidátora môže opäť fungovať. Bude tam nasledovať rozhodnutie VZ o všetkých zmenách, vrátane schválenia správy likvidátora a následné podanie do OR. Bude to trochu papierovačka, ale dá sa to.


Ake papierovacky mate na mysli? viete mi ich blizsie specifikovat? popripade uviezt konkretne tlaciva, ktore su potrebne..
Economic
20.01.10,05:07
Ake papierovacky mate na mysli? viete mi ich blizsie specifikovat? popripade uviezt konkretne tlaciva, ktore su potrebne..

Tak napríklad :

správa likvidátora
rozhodnutie valného zhromaždenia o pokračovaní v podnikaní + všetky ostatné zmeny v spoločnosti
zmluvy o prevode obchodného podielu
nové podpisové vzory
vyhlásenie konateľa
úplné znenie spoločenskej zmluvy, resp. zakladateľskej listiny
no a návrh na zápis zmien do OR, pri jeho podaní na súdnom poplatku sa dá aj ušetriť 50 %