220870
16.01.10,21:58
Som klasika živnostník 39.r.samozrejme platím minimum.Mám v pláne to zmeniť,preto že viem, že to nieje dobré.
Je niečo také prerátané .Koľko je dobré ,akú vysokú sumu platiť pre to aby to nebolo moc ,ale ani málo.Určite exzistuje nejaká zlatá stredná cestička.
ĎAKUJEM .;)
Xanti
16.01.10,21:07
Zadal si naozaj zaujímavú tému.

Osobne si myslím, že odvody do SP by mali byť na úrovni priemernej mzdy ( z toho sa ráta osobný mzdový bod dôležitý k výpočtu starobného dôchodku http://www.socpoist.sk/slovnik-pojmov/11s?prm1=614 ).

A kedže suma 319,58 € je 44,2% z priemernej mzdy, tak asi optimum by boli odvody zo sumy cca 730 €.
av2
09.03.10,16:46
Platit nieco okolo minimalnych odvodov a peniaze investovat, pripadne si platit 3. pilier. Socialna poistovna je bezodna diera, ak si sam neusporis, tak budes v dochodku zobrak.
Xanti
09.03.10,16:57
Platit nieco okolo minimalnych odvodov a peniaze investovat, pripadne si platit 3. pilier. Socialna poistovna je bezodna diera, ak si sam neusporis, tak budes v dochodku zobrak.
Predpokladám,
že si čerstvý agent poisťovák. Komerčná poisťovňa mu v živote nebude platiť napr. invalidný dôchodok v takej výške ako dostane od SP, ak bude platiť na úrovni priemernej mzdy. A detto je tam kopa iných pripoistení.

Ty predpokladám, že nedávaš ani cent do SP , a všetko si zabezpečuješ sám cez komerčné poisťovne, resp.si taký profík, že popri práci stíhaš ešte aj sledovať investičné trhy aby si vedel kedy vložiť a kedy vybrať aby si neprerobil aj gate.
220870
10.03.10,19:44
Nikto nič. :mee::mee::mee:
Xanti
10.03.10,19:45
Nikto nič. :mee::mee::mee:
Ja som tiež očakávala na tvoju tému obrovskú debatu ... čo je najvýhodnejšie ale to asi nikto nevie ...

Neplakaaaaaj ....
dstopka
10.03.10,20:13
Osobne si myslím, že peniaze do SP sú sú použité na výplatu dnešných dôchodcov, ale bohužiaľ bude čím ďalej tým viac starých ľudí, či už je to nejaká tá demografická krivka, alebo pokroky medicíny, ktoré udržujú ľudí dlhšie pri živote. Aj preto si myslím, že tento systém štátneho dôchodku už za 10-15 rokov nebude fungovať, alebo ak áno, tak to bude dôchodok na úrovni životného minima. Preto treba na dôchodok myslieť už naozaj skoro a niečo vymyslieť, ale nemyslím si, že navýšenie odvodov do SP je tá správna cesta...
Laco-monter
11.03.10,12:21
Už len každý tu vysype plným priehrštím svoje rady ako odrbáva tento štát !

Ja sa nečudujem, že tu nikto nevypisuje.
Laco-monter
11.03.10,12:24
Osobne si myslím, že peniaze do SP sú sú použité na výplatu dnešných dôchodcov, ale bohužiaľ bude čím ďalej tým viac starých ľudí, či už je to nejaká tá demografická krivka, alebo pokroky medicíny, ktoré udržujú ľudí dlhšie pri živote. Aj preto si myslím, že tento systém štátneho dôchodku už za 10-15 rokov nebude fungovať, alebo ak áno, tak to bude dôchodok na úrovni životného minima. Preto treba na dôchodok myslieť už naozaj skoro a niečo vymyslieť, ale nemyslím si, že navýšenie odvodov do SP je tá správna cesta...


Ja žijem v tom , že PRÁVO na dochodkove zabezpečenie v starobe je zakotvené v ÚSTAVE SR,

teda nevyplácať ľuďom dochodky by bolo protiústavne !

Inak by sa tento stratový biznis neprevadzkoval ak by to nebolo ústavou vynutené.