Lucius-IL
16.01.10,22:15
Ahojte, ako casto je dobre posielat hromadny emailing svojim registrovanym clenom? Raz za 3 mesiace asi aj staci nie? Aby to nebrali ako otravovanie. Mna obtazuje ked mi chodi ponuka mailom kazde 2 tyzdne. Aky mate nazor? Dakujem
dragan.michal
16.01.10,21:43
Apple robi napriklad mailing aj kaztdy mesiac, pripadne kazde dva tyzdne.
Par firiem, dokonca robi mailing kazde dva dni ked maju novu ponuku.
Skus robit mailing ako TOP SHOP.
sulko7
16.01.10,21:59
Ide tu hlavne o to aky tovar popripade sluzbu ponukas. Neda sa vseobecne napisat za ake obdobie by to malo chodit... skus napisat nieco blizsie
Lucius-IL
16.01.10,22:01
oki ide o tento shop www.pc-empire.sk
Co myslite ako casto by bolo dobre?
Dantess
16.01.10,22:10
oki ide o tento shop www.pc-empire.sk
Co myslite ako casto by bolo dobre?
Posielaj maily vtedy, keď máš čo ľuďom povedať. Ak máš nový tovar, nové akcie, výpredaj atď. atď. Ak budeš mať nový tovar týždeň na to, čo si posielal, tak nevadí. Stále je možnosť, aby Ti ľudia napísali, že si nežiadajú maily od teba. Ak to niekoho zaujíma, tak mu nebude vadiť ak mu každý 2. týždeň príde mail, ak to niekto nemá rád, tak ho naštve aj 1 spam za mesiac...
j.sch
17.01.10,05:29
A máš vlastný register "mail- zákazníkov " ? ja na webarealy nemám možnosť posielať priamo zo shopu ale práve včera som to skúsil cez hromadymail a čakam ako to bude ....... dal som aj akciu pre tých čo prídu cez ten mail , že majú doručenie zadara.... som zvedavý
dragan.michal
17.01.10,13:05
myslis cez hromadnymail.sk? Tak neocakavaj velku uspesnot, jedna sa vacsinou o warez, kde je miera prekliku takmer nulova. Aspon u vacsiny warez for je uspesnot biedna.
j.sch
17.01.10,13:32
myslis cez hromadnymail.sk? Tak neocakavaj velku uspesnot, jedna sa vacsinou o warez, kde je miera prekliku takmer nulova. Aspon u vacsiny warez for je uspesnot biedna.
Vdaka za radu ........ asi máš pravdu ........ návštevnosť ako tak súpla cca 0 25% dnes ale objednávky NIČ
MatoB
17.01.10,14:14
Suhlasim s tebou dragan.michal, este ked som mal e-shop som skusal reklamny mailing asi od vsetkych warez for co su na slovensku. Prislo len kopa ludi s toho 50% mi vynadalo, aby som im viac taky spam neposielal 35% ludi do vsetkeho pinadalo (zevraj vysoke ceny, slaby popis...) a tych co to zaujalo nic neobjednali alebo objednali a neprebrali!
A 800 000 emailov s toho 2500 navstev.
Dantess
17.01.10,15:07
Raz sme tu už niečo také riešili na porade. Ide o to, že tie maily idú ľuďom, ktorý o to v skutku nemajú záujem. Ja som to spravil tak, že som po masáži dal vyplniť každému klientovi formulár. Tí, čo zaškrtli políčko, že chcú mať posielané maily, tak tým posielam cca mesačne raz mail s novinkami a podobne. Viem, že to prečíta každý a viem, že ich to neobťažuje. Síce nepošlem 800 000 mailov, ale len okolo 100, ale viem, že to má poriadnu odozvu a to je dôležité. Je viac fínt ako to spraviť, ale to je know how na ktorý som potreboval vyhodiť veľa peňazí, aby som došiel na super efektivitu :D
dragan.michal
17.01.10,15:08
Warez fora - su preto lebo uzivatelia co su tam chcu nieco zadarmo (filmy, hudbu, softwer...) preto je mala uspesnost.
Raz ked chcu nieco zadarmo mozes robit maiing aj 100 krat a nbude uspesny, lebo Ty predavas a nie davas zadarmo.

Na ziskanie ludi na vlastny mailing je plno jednoduchsich sposobov a navyse legalnych a zasiahnes cielovu skupinu. Ak niekto chce info tak cez SS.
Martin_Timko
17.01.10,15:23
Mne dennodenne chodila ponuka od nemenovanej spolocnosti na nakup motoroveho oleja, to je uz fakt otravovanie, az som sa raz nasra... nasrdil a zdvihol telefon a mierne som im vysvetlil, ze nemam zaujem a ze ak budem mat, urcite sa ohlasim. Takze takyto mailing nepovazujem za velmi ucinny, mnohi ani necitaju taketo reklamy a rovno hodia do kosa. Takze opatrne s takymto niecim.
padro
17.01.10,15:58
vyhodene peniaze,... clovek sa uci na vlastnych chybach :(
j.sch
17.01.10,18:18
vohodene peniaze,... clovek sa uci na vlastnych chybach :(
Včera šli maily do obehu ale , zatial ti dávam za pravdu......000 výsledok
Dáša_
17.01.10,21:03
Ja posielam emaily iba občas, vtedy, keď zaradím viac nových vecí do ponuky. Robím to pomocou systému na správu obchodu, po pravde, ani netuším, koľko presne ich ide, nechce sa mi počítať. Ale viem, že vždy je na túto akciu odozva.

Len sa mi stáva, že zákazníci na to reagujú mailom, v ktorom mi oznamujú, prečo si práve teraz nemôžu kúpiť :)) Je to milé, lebo predpokladajú, že ten mail im posielam osobne. Ale ono to je trochu aj skladbou mojich zákazníkov.
j.sch
18.01.10,06:48
Ja posielam emaily iba občas, vtedy, keď zaradím viac nových vecí do ponuky. Robím to pomocou systému na správu obchodu, po pravde, ani netuším, koľko presne ich ide, nechce sa mi počítať. Ale viem, že vždy je na túto akciu odozva.

Len sa mi stáva, že zákazníci na to reagujú mailom, v ktorom mi oznamujú, prečo si práve teraz nemôžu kúpiť :)) Je to milé, lebo predpokladajú, že ten mail im posielam osobne. Ale ono to je trochu aj skladbou mojich zákazníkov.
A tvoj sortiment ???
Dáša_
18.01.10,07:07
A tvoj sortiment ???
hobby, voľný čas
dragan.michal
18.01.10,08:58
Niekedy na uspesnost mailingu vplyva aj den kedy sa posiela.
Pokial posielas mailing firmam tak najhorsi den je posielat v piatok, vacsina ludi vo firmam uz dokoncuje veci a pripravuje sa na vikend.

Najepsie je zo vsetkych mailov vytvorit 6 skupin a kazdy den pocas jedneho tyzdna poslat maiing a zistit ktory den je najlepsi. Nasledujuci tyzden posat zvysok v ten den, kedy bol predchadzajuci najuspesnejsi.

Je viac menej dost programov, ktore Ti dovolia sedovat statistiky. (vacsinou su platene).Ako napr.:
- pocet odoslanych mailov
- pocet skutocne dorucenych mailov
- reakcia (nakup, registracia, preklik...)
- koľko užívateľov sa odhlásilo so zasielania e-mailov

Každý e-mail musí mať podľa zákona možnosť odhásenia so zasielania emailov.

ďaľším probémom je keď máš viac mailov ich posieanie. Pokiaľ to robíš normálne cz Outlook alebi iný program a pošleš to hromadne, môžeš skončiť ako SPAM.
MatoB
18.01.10,12:33
ďaľším probémom je keď máš viac mailov ich posieanie. Pokiaľ to robíš normálne cz Outlook alebi iný program a pošleš to hromadne, môžeš skončiť ako SPAM.

Zaujimalo by ma ci existuje aj nejaky program na rozosielanie hrom. mailu pre zakaznikov taky co neoznaci spravu ako spam??? Alebo nejaka ina alternetiva?
dragan.michal
18.01.10,12:40
ono nejde o program, ale o odosielanie cez SMTP server. Ak sa nemylim tak niektore sluzby (azet, sme...) maju nastavane urcite limity a ak ide z jedneho SMTP servera vea poziadavok tak konci v SPAME. druha vec je text, niektore maju nastavene ze pri urcitom pocet vyskytu slova znova konci v Spame.
Lucius-IL
19.01.10,13:39
Takze mal som na mysli mailing, ktory mam v adminovi eshopu-cize posielanie mailov iba mojim zakaznikom