Lennkka17
17.01.10,11:27
Ahojte, nie su mi jasne niektore riadky v danovom priznani k dani z motorovych vozidiel, prosim mozte mi ich objasnit ci mam do nich nieco pisat?
do riadku 02 staci značka len Renault alebo aj Kangoo? riadok 07 danovnik podla §85 to sa ma vyplnovat? riadok 18 ako sa ma zaokruhli dan ked vyslo 69,705 ma sa toto zaokruhlenie pisat ajdo riadku 18? riadok 52 predpokladana dan ... sa ma vypisovat? a este chcem vediet akou formou sa plati tato dan ci rovno na danovou urade, sekom alebo ako?dakujem vam velmi pekne
Evanka
17.01.10,10:41
Ahojte, nie su mi jasne niektore riadky v danovom priznani k dani z motorovych vozidiel, prosim mozte mi ich objasnit ci mam do nich nieco pisat?
do riadku 02 staci značka len Renault alebo aj Kangoo?
Vypíš celý názov
riadok 07 danovnik podla §85 to sa ma vyplnovat?
áno
riadok 18 ako sa ma zaokruhli dan ked vyslo 69,705 ma sa toto zaokruhlenie pisat ajdo riadku 18?
áno, zaokrúhľuje sa na eurocenty nadolzaokrúhľuje sa
riadok 52 predpokladana dan ... sa ma vypisovat?
áno
a este chcem vediet akou formou sa plati tato dan ci rovno na danovou urade, sekom alebo ako?dakujem vam velmi pekne
ako chceš, šekom, alebo prevodom.

Nechcem byť zlá, ale keby si si dal trocha námahy a pohľadal, našiel by si odpoveď, je tu toho dosť o danej problematike popísané.
Lennkka17
17.01.10,12:56
ako chceš, šekom, alebo prevodom.

Nechcem byť zlá, ale keby si si dal trocha námahy a pohľadal, našiel by si odpoveď, je tu toho dosť o danej problematike popísané.
este by som chcela vediet co sa ma vypisovat do tych riadkov 07 a 52? hladala som to ale nenasla som toto konkretne na porade.dakujem ti
Evanka
17.01.10,15:27
este by som chcela vediet co sa ma vypisovat do tych riadkov 07 a 52? hladala som to ale nenasla som toto konkretne na porade.dakujem ti
do r. 07 vypisuješ typ daňovníka podľa § 85 - prečítaj si §85 a vyber jednu z možnosti, pod ktorú spadáš ako daňovník
do r. 52 vpisuješ predpokladanú daň, podľa tej sumy si povinná platiť preddavky, alebo nie. Ak budeš používať rovnaké vozidlo, tak vpíš rovnakú sumu.
mondes
17.01.10,19:01
Prosím Vás, v daňovom priznaní k DMV, v riadku 10,je počet mesiacov, v ktorých vozidlo podliehalo dani. Koľko mesiacov mám napísať, keď bolo nahlásené od 2.1.2009 do 10.3.2009. Počítajú sa len celé mesiace, alebo pomerná časť? A ešte spätne riadok 05 sa pri osobnom automobile vypĺňa? Do riadku 09 čo mám napísať?Vďaka.
mysimis
17.01.10,19:02
Počítajú sa celé mesiace.
mondes
17.01.10,19:47
Ďakujem veľmi pekne, takže marec už nemám počítať? A prosím ťa mysimis ešte, čo znamená znížená daň alebo oslobodenie od dane podľa VZN? (r. 09). Pre koho to platí?
Evanka
17.01.10,19:54
Ďakujem veľmi pekne, takže marec už nemám počítať? A prosím ťa mysimis ešte, čo znamená znížená daň alebo oslobodenie od dane podľa VZN? (r. 09). Pre koho to platí?
Počítaš každý mesiac, v ktorých si čo iba jeden deň využil automobil. Platíš daň aj za marec.
Evanka
17.01.10,20:20
Znížená daň je pri norme emisií EURO3 EURO4 EURO5. Malo by to byť uvedené v TP, myslím riadok 49.
marina8
17.01.10,20:36
Ďakujem veľmi pekne, takže marec už nemám počítať? A prosím ťa mysimis ešte, čo znamená znížená daň alebo oslobodenie od dane podľa VZN? (r. 09). Pre koho to platí?

v prilohe je usmernenie DRSR k znizeniu dane podla VZN
VZN- vseobecne zavazne nariadenie
Lotarka
25.01.10,11:04
Dávate do DP aj vozidlá oslobodené od dane §86 ods.2 pism.c (poľnohosp. výroba)???

Ďakujem za odpoveď!
mondes
26.01.10,10:14
Dobrý deň, prosím Vás v daňovom priznaní DMV riadok 17 o aké zníženie dane sa jedná? A do riadku 52 mám akú sumu napísať? Poraďte prosím. Vďaka.
sybila3
26.01.10,10:49
Prečo mi v DP v r. 09 nezobrazuje zníženú daň? Ale vyrátaná na 6 mesiacov je dobre.
hanelie
26.01.10,12:24
Dávate do DP aj vozidlá oslobodené od dane §86 ods.2 pism.c (poľnohosp. výroba)???
áno, zohľadnenie oslobodenia podľa VZN na riadku 09
do DP sa nedávajú iba MV, ktoré sú v TP označené ako špecialne vozidlá /nevzniká ani povinnosť oznámenia / nie sú predmetom dane z MV
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/mp_mv040308.pdf
Daniel99
26.01.10,16:31
Ahojte,
chcem sa opýtať keď som podal minulý rok priznanie tento rok ho musím podať znova alebo stačí len zaplatiť?


ďakujem
azla
26.01.10,17:17
Podať znova a zaplatiť. :)
mondes
26.01.10,18:41
Dobrý deň, prosím Vás v daňovom priznaní DMV riadok 17 o aké zníženie dane sa jedná? A do riadku 52 mám akú sumu napísať? Poraďte prosím. Vďaka.

Pomôže mi niekto prosím Vás?
hanelie
27.01.10,07:17
riadok 52 predpokladaná daň :
ak si zaplatil za tento rok daň napr za 3 MV za plný kalendárny rok sumu /vymyslená/ 600€ a tento rok budeš takisto využívať tri MV za plný rok, tak predpokladaná daň bude takisto 600€ ......ak vieš , že tento rok odhlásiš dve MV v júni tak predpokladaná daň sa vyráta alikvótne
1 MV ....200€
2 MV ....200/12*6 99,99
3 MV.....200/12*6 99,99
spolu: 399,98

§ 93 sa týka tých, ktorí využívajú kombinovanú dopravu na prepravu tovaru - napr. loďou, vlakom, lietadlom
sybila3
27.01.10,07:27
Týka sa daň z MV aj traktoru, min. rok mi bolo odpovedané, že nie, ani sa neuvádza v DP? Ale teraz keď čítam príspevky som na pochybách.
sybila3
27.01.10,07:46
ODPOVIE mi niekto, či mám dať traktor do DP, ale nie je tiež prihlásený na daňovom.
abel
27.01.10,07:50
Pomôže mi niekto prosím Vás?

V tlačive sa píše v riadku 17: Zníženie dane podľa § 93 ods. 1 zákona o 50%.

Mám 3 možnosti:
a) pozriem poučenie
b) pozriem zákon
c) napíšem na Poradu

c) je správne ;)



§ 93
(1) Za vozidlo, ktoré sa použilo v zdaňovacom období
najmenej 60-krát v rámci kombinovanej dopravy, sa
vráti 50 % zaplatenej dane na základe písomnej žiadosti
daňovníka.
(2) Kombinovaná doprava je doprava, ktorá sa realizuje
v počiatočnom alebo konečnom úseku prepravnej
trasy po pozemnej komunikácii46) a na inom úseku
prepravnej trasy železnicou alebo vodnou, alebo námornou
dopravou.
(3) Použitie pozemných komunikácií46) pri jednej prepravnej
trase v rámci kombinovanej dopravy nesmie
prekročiť vzdušnou čiarou medzi miestom naloženia
a najbližším terminálom kombinovanej dopravy a z terminálu
do miesta vyloženia v Slovenskej republike
vzdialenosť 150 km.
(4) Použitie vozidla v rámci kombinovanej dopravy
podľa odseku 1 daňovník preukáže dokladom potvrdeným
príslušným terminálom kombinovanej dopravy.
(5) Žiadosť o vrátenie zaplatenej dane podáva daňovník
po uplynutí zdaňovacieho obdobia, v ktorom používal
vozidlo v rámci kombinovanej dopravy, do 31. januára
zdaňovacieho obdobia.
sybila3
27.01.10,07:54
PROSíM váS čo s tým traktorom, mam ho uviesť v DP a tým pádom podať dodatočné za min. rok aj ho prihlásiť.
ekonom1
27.01.10,07:56
Nesúhlasím s výberom možnosti c)

Ja najprv použijem b) , a) a až potom keď si neviem rady tak c)
sybila3
27.01.10,08:01
V Zákone je písané, že traktor ako poľnohosp.stroj je oslobodený, tak neviem, či ho zadať do DP alebo nie.Pozerám ako by som vypísala, keď áno, r.8 vyráta daň, ale kde zadám oslobodenie, v r. 9 neviem, čo mám zadať lebo tam je podľa EURO1,2...prosím o radu.
sybila3
27.01.10,08:07
v poučení je písané, r. 8 podľa ton -dá sumu podľa tabuľky, r. 9 oslobodené, ak je oslobodené, píše sa 0, tým pádom daň na r. 13,16,18 je 0. Je to dobre, ale ešte stále neviem, či ten traktor tam mám dať alebo nie, ak áno, tak potom musím urobiť aj dodatočné za r.2008 a nahlásiť ho na DU.
sybila3
27.01.10,08:24
Prosím poradí mi niekto v predchádzajúcich príspevkoch. Ale potom neviem, čo mám uviesť do r. 7 sú tam len dve možnosti a ani jedna nie je na traktor. ďakujem pekne
UBIKA25
27.01.10,08:35
sybila3
27.01.10,08:40
ďakujem pekne. Tam je písané, že daň sa neplatí a neplatila. Potom podľa kategorie T1 by sa nemalo uvádzať v DP a ani prihlasovať na DU? prosím o radu, mám to rozpísané, stále ma vyhadzuje zo stránky DU, tak by som to chcela uzavrieť.
sybila3
27.01.10,08:58
Už TO mám hotové bez traktoru, ale ešte ma zaujíma, či ho treba prihlásiť na DU.
Neviem prečo mi na r. 9, netlačí zníženú daň pri dodávke, zobrazenú ju tam mám, ale keď dám vytlačiť je to prázdne, ale výsledná daň je vyrátaná zo zníženej, dúfam, že je to dobre.
sybila3
27.01.10,09:38
poradí niekto k príspevku 29, chcem to odniesť na DU a neviem, či lprihlásiť ten traktor. ďakujem pekne
hanelie
27.01.10,09:46
predmetom dane z MV sú vozidlá kategórie M.N.O
čiže traktor je kategórie T a tá nie je uvedená v § 84 v novelizácií č. 538/2007 týkajúcej sa zákona č. 582/2004 o miestnych daniach.....
sybila3
27.01.10,09:51
ďakujem pekne, neuviedla som ho do DP, už mám hotové, len by som chcela vedieť či treba nahlásiť na DU vznik daň. povinnosti asi nie keď tam nevzniká alebo áno?
hanelie
27.01.10,09:55
stačí si prečítať predchádzajúci príspevok a trošku sa nad ním zamyslieť :)
abel
27.01.10,10:01
ďakujem pekne, neuviedla som ho do DP, už mám hotové, len by som chcela vedieť či treba nahlásiť na DU vznik daň. povinnosti asi nie keď tam nevzniká alebo áno?


sybila, určite si v stresoch, lebo keď si o týždeň prečítaš svoj príspevok, asi sa nad ním pousmeješ:
:rolleyes: Mám nahlásiť vznik daňovej povinnosti, keď daňová povinnosť nevzniká? :rolleyes:

nerozumiem reči tvojho kmeňa :eek:
sybila3
27.01.10,10:07
šak už sa usmievaj aj teraz, je to nelogické ale už som si neni istá ničím, fakt. Takže do DP nejde ani sa nenahlasuje, keďže nepodlieha dani. ďakujem všetkým a sorry
heja3
27.01.10,11:04
Už TO mám hotové bez traktoru, ale ešte ma zaujíma, či ho treba prihlásiť na DU.
Neviem prečo mi na r. 9, netlačí zníženú daň pri dodávke, zobrazenú ju tam mám, ale keď dám vytlačiť je to prázdne, ale výsledná daň je vyrátaná zo zníženej, dúfam, že je to dobre.

Keby sa niekto pýtal, pri vypisovaní tlačiva cez internet zo stránky www.drsr.sk pri výpočte to uvádza zníženú daň, ale pri tlači nie - je to s najväčšou pravdepodobnosťou chyba softwéru - u nich, ja som to dopísala čiernym perom....:rolleyes:aj minulý rok som to tak urobila a neozvali sa za to.
Heluš
27.01.10,12:57
Neviem na r. 09 podla coho sa rata znizena dan, poradi niekto?
ekonom1
27.01.10,14:01
Neviem na r. 09 podla coho sa rata znizena dan, poradi niekto?


Skús
http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4h38gXJgFiO-pGoAk4-cBFfj_zcVH1v_QD9gtzQiHJHRUUAotm3zw!!/delta/base64xml/L3dJdyEvUUd3QndNQSEvNElVRS82XzBfQk4!
tam ti to zníženie pekne ponúkne.
Musíš pri vyplňovaní na internete vpravo kliknúť na modrý štvorček v pravo.
KATIE79
28.01.10,07:11
Chcem sa spytat, ce treba vypisovat aj oddiel II., ak sa udaje zhoduju s oddielom I.. Ide o PO.
coro
28.01.10,10:40
sybila, určite si v stresoch, lebo keď si o týždeň prečítaš svoj príspevok, asi sa nad ním pousmeješ:
:rolleyes: Mám nahlásiť vznik daňovej povinnosti, keď daňová povinnosť nevzniká? :rolleyes:

nerozumiem reči tvojho kmeňa :eek:
Nebolo by to nič výnimočné - pokút za nulové "prehľady" neposlané do 30. dňa aj keď mesiac mal 31 dní, som niekoľko platil..

Ale to, či vyplniť oddiel II, zaujíma aj mňa - pri PO by tam mohli sedieť os. údaje konateľa?
V poučení to nie je.
Zoltán Kovács
28.01.10,10:48
Nebolo by to nič výnimočné - pokút za nulové "prehľady" neposlané do 30. dňa aj keď mesiac mal 31 dní, som niekoľko platil..

Ale to, či vyplniť oddiel II, zaujíma aj mňa - pri PO by tam mohli sedieť os. údaje konateľa?
V poučení to nie je.

K označenému. Prehlady sa podávajú do 30 dní od ukončenia štvrťroka. Takže pokuta od DÚ bola na mieste, ak prehlad sa podal 31. nasledujúceho mesiaca.
coro
28.01.10,11:03
Prepáčte že to bolo úplne mimo tému. Už to navyše tak nie je (už je to posunuté, do konca mesiaca).
Chcel som len ukázať že tam boli len nuly a čísla mesiacov, daňová povinnosť nevznikla, nič nebolo odvedené, ... ale bolo to treba podať a nepodanie/neskoré podanie znamenalo pokutu.
O traktore žiaľ nič neviem - záleží čo má presne uvedené v TP.
Zoltán Kovács
28.01.10,11:08
Prepáčte že to bolo úplne mimo tému. Už to navyše tak nie je (už je to posunuté, do konca mesiaca).
Chcel som len ukázať že tam boli len nuly a čísla mesiacov, daňová povinnosť nevznikla, nič nebolo odvedené, ... ale bolo to treba podať a nepodanie/neskoré podanie znamenalo pokutu.
O traktore žiaľ nič neviem - záleží čo má presne uvedené v TP.

Coro všetko v pohode. Ja som len chcel poukázať na maličkú nezrovnalosť v tvojom príspevku, ohľadne termínu podávania.
Heluš
28.01.10,11:11
DAkujem za odpoved, ale mne sa neda vyplnit tlacivo na nete. Mam osobne auto /rok vyroby 2007/ale s mriezkou cize N1 - patrim do skupiny EURO 4, ale minuly rok som mala rocnu dan znizenu v r.09 ale uz neviem preco. Plati to aj tento rok ?A kolko % ? Patrim pod zilinske VUC. DAkujem
coro
28.01.10,15:41
... to, či vyplniť oddiel II, zaujíma aj mňa - pri PO by tam mohli sedieť os. údaje konateľa?
V poučení to nie je.
Prosím, napíšte niekto aspoň jedným slovom, vypĺňate pri sro Oddiel II,
či necháte prázdny?
To by potom bol celý list paiera zbytočne..
Tlačíte to obojstranne či každá strana zvlášť?
Chcel som si byť istý tak som hľadal aspoň nejaký príklad vyplneného tlačiva, ale nenašiel som to fakt nikde.
Zoltán Kovács
28.01.10,17:37
Prosím, napíšte niekto aspoň jedným slovom, vypĺňate pri sro Oddiel II,
či necháte prázdny?
To by potom bol celý list paiera zbytočne..
Tlačíte to obojstranne či každá strana zvlášť?
Chcel som si byť istý tak som hľadal aspoň nejaký príklad vyplneného tlačiva, ale nenašiel som to fakt nikde.

Pri PO odd. II. sa musí vyplniť. Uvádzaš tam štatutára.
Dorinda
28.01.10,21:54
Nevyplna niekto z Vas teraz priznanie? Uz asi blblnem, ked vyplnim tretiu stranu (mam len 1 MV) uz sa neviem dostat na suhrn na stvrtu stranu. Vie mi niekto poradit co robim zle?? Presnejsie - dostanem sa spat, ale je to uplne prazdne.
Dakujem
jozka56
28.01.10,22:05
Nevyplna niekto z Vas teraz priznanie? Uz asi blblnem, ked vyplnim tretiu stranu (mam len 1 MV) uz sa neviem dostat na suhrn na stvrtu stranu. Vie mi niekto poradit co robim zle?? Presnejsie - dostanem sa spat, ale je to uplne prazdne.
Dakujem
Dorinda robilo to aj mne pri vypĺňaní tlačív na drsr, po vyplnení 3-tieho oddielu som musela znovu vypĺňať. Takže znovu vyplň stranu 1 a 4. Nezabudni potvrdenie. Len vydržať.:) Podrobnejšie: Tak najprv vyplň 1.2,.., vytlač 3. oddiel 2x, potom znovu vyplň 1,2,4 a vytlač 2x, potom vytlač potvrdenie.
Dorinda
28.01.10,22:25
Dakujem za podporu v tuto nocnu hodinu.
MAM TO !
Evanka
28.01.10,22:52
DAkujem za odpoved, ale mne sa neda vyplnit tlacivo na nete. Mam osobne auto /rok vyroby 2007/ale s mriezkou cize N1 - patrim do skupiny EURO 4, ale minuly rok som mala rocnu dan znizenu v r.09 ale uz neviem preco. Plati to aj tento rok ?A kolko % ? Patrim pod zilinske VUC. DAkujem
Platia rovnaké sadzby ako v predchádzajúcom roku.
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/podavanie_danovych_priznani/data/2009/za_vzn_2009.pdf
Lekon
29.01.10,05:48
No ja som síce už ukončila všetky DP k MV, jeden klient mi však včera oznámil, že nechce platiť daň, popíšem prečo, ak mi niekto vie poradiť, či je to správne.
Firma s.r.o. vznikla v roku 2009, vzala si na leasing automobil na firmu. Zatiaľ som ho účtovala riadne do nákladov tak ako sa má. Včera mi však klient oznámil, že aj tak mu vychádza strata, takže nepotrebuje leasing do nákladov (nie je ani platca DPH) a teda nechce ani platiť daň z MV, lebo auto nevyužíval na podnikanie (auto naozaj stálo na dvore). Prosím o radu, či je k takémuto automobilu nutné podávať daň z MV a teda aj zaplatiť daň alebo nie? Ďakujem veľmi pekne za radu, dosť na poslednú chvíľu, ale klienti sú niekedy nevyspytateľní :-)
tinaM
29.01.10,05:56
No ja som síce už ukončila všetky DP k MV, jeden klient mi však včera oznámil, že nechce platiť daň, popíšem prečo, ak mi niekto vie poradiť, či je to správne.
Firma s.r.o. vznikla v roku 2009, vzala si na leasing automobil na firmu. Zatiaľ som ho účtovala riadne do nákladov tak ako sa má. Včera mi však klient oznámil, že aj tak mu vychádza strata, takže nepotrebuje leasing do nákladov (nie je ani platca DPH) a teda nechce ani platiť daň z MV, lebo auto nevyužíval na podnikanie (auto naozaj stálo na dvore). Prosím o radu, či je k takémuto automobilu nutné podávať daň z MV a teda aj zaplatiť daň alebo nie? Ďakujem veľmi pekne za radu, dosť na poslednú chvíľu, ale klienti sú niekedy nevyspytateľní :-)
Podľa môjho názoru, uplatniť si auto na leasing vo výdavkoch je jeho právo, nie povinnosť.
Otázne však je, že ak oznámil použitie auta na DÚ, či ho DÚ nevyzve k podaniu DP.
Lekon
29.01.10,06:01
Podľa môjho názoru, uplatniť si auto na leasing vo výdavkoch je jeho právo, nie povinnosť.
Otázne však je, že ak oznámil použitie auta na DÚ, či ho DÚ nevyzve k podaniu DP.

Zavolám na daňový úrad, či je možné stiahnuť oznámenie o použití vozidla? On ho kupoval s umýslom používať na podnikanie, ale nenašiel pre to auto využitie a keďže ho vzal na leasing, nemohol ho ani predať. Tak teda neviem, čo s tým, aby nebola pokuta.
sonda_ss
29.01.10,12:45
Pri PO odd. II. sa musí vyplniť. Uvádzaš tam štatutára.

je rozdiel medzi statutarnym organom (konatelom) a statutarnym zastupcom. vyplnala by som tento oddiel len pokial mam niekoho splnomocneho na statutarneho zastupcu. ale nie pri riadnom konatelovi podla OR.
minuly rok som to chapala rovnako ako ty a v prvych priznaniach vyplnila udaje konatela. potom mi bolo zo strany kolegu vysvetlene, ze je rozdiel medzi pojmom statutarny organ - teraz berme konkretne konatela, a pojmom statutarny zastupca.
odvtedy (cize uz aj za rok 2008) som podavala priznaia s tymto oddielom cistym, a doteraz ma nikto nevyzval na doplnenie.
no, nebolo by na skodu, keby niekto "tam hore" konecne zjednotil vsetky danove tlaciva... niekde uvadzame prislusny danovy urad, niekde nie. niekde davame aj peciatku, niekde len podpis. niekde vypisujeme statutara/konatela/osobu opravnenu na podanie DP, niekde nie... uz by si mohli najst nejaku jednotnu koncepciu... alebo aspon pisat detailnejsie poucenia na vyplnenie.
Getiška
30.01.10,21:17
Pri PO odd. II. sa musí vyplniť. Uvádzaš tam štatutára.


Takže znova vypíšem do r 26. názov s.r.o., r. 27 adresu s.r.o.,....atd.Pochopila som správne?
cloe
30.01.10,21:27
Chcem sa opýtať, či mal niekto problém na daňovom úrade pri odovzdaní DP k DzMV, ak mal toto vytlačené v programe Alfa.
Mne sa to stalo u 2 klientov. Obidvaja patria k jednej správkyni, no ostatní, ktorí patria k iným správcom ale na tom istom DU, s tým problém nemali. Tak tam idem v pondelok volať, ako je možné, že nepostupujú rovnako.
sybila3
25.01.11,13:23
je rozdiel medzi statutarnym organom (konatelom) a statutarnym zastupcom. vyplnala by som tento oddiel len pokial mam niekoho splnomocneho na statutarneho zastupcu. ale nie pri riadnom konatelovi podla OR.
minuly rok som to chapala rovnako ako ty a v prvych priznaniach vyplnila udaje konatela. potom mi bolo zo strany kolegu vysvetlene, ze je rozdiel medzi pojmom statutarny organ - teraz berme konkretne konatela, a pojmom statutarny zastupca.
odvtedy (cize uz aj za rok 2008) som podavala priznaia s tymto oddielom cistym, a doteraz ma nikto nevyzval na doplnenie.
no, nebolo by na skodu, keby niekto "tam hore" konecne zjednotil vsetky danove tlaciva... niekde uvadzame prislusny danovy urad, niekde nie. niekde davame aj peciatku, niekde len podpis. niekde vypisujeme statutara/konatela/osobu opravnenu na podanie DP, niekde nie... uz by si mohli najst nejaku jednotnu koncepciu... alebo aspon pisat detailnejsie poucenia na vyplnenie.
ja nevyplňujem a nikdy mi nič nepovedali.