padro
17.01.10,11:42
Ti co posielate aj do čr viete odhadnut kolko percent zakaznikov mate z cr? Mate shop, ktory v cechach nema velku konkurenciu, alebo mate aj cesku konkurenciu ale chodia vam aj objednavky z ciech. A co by ma zaujimalo najviac, ake postovne su ochotni platit. Ja osobne rozmyslam nad sumou 10Eur, posielalo by sa kurierom. Dik.
dragan.michal
17.01.10,13:03
Postovne budu ochotny zaplatit take aby sa im to oplatilo objednat u Teba.
Ak budes mat tovar za 100 a daju postovne 10 eur tak cekovo daju 110. Ak ich to v CR eshope vyjde drahsie tak si objednaju, ak nie tak si neobjednaju.
Po dalsie, zmena kurzu, budes musiet na to davat pozor. Najlepsie by si mal keby si mal ceny aj v CZK aby si to hned vedeli preratat
padro
17.01.10,15:37
ono zas nie je vsetko len o cene :) to by potom zostali len shopy kde je cena najnizsia ale nastastie to nie je realita :) ... s tym kurzom to nejak poriesim, ale platit budu v eurach, platba kartou.
dragan.michal
17.01.10,15:40
no, no, no...nebol by som si moc isty. Teraz vela ludi pozera hlavne po cene. A to ohladom platby kartou je druha vec.
V CR teraz APEK dost casto spominal ze je lepsia platba na dobierku, takze by som sa moc na kartu nespoliehal
padro
17.01.10,15:45
vidim na vlastnej skusenosti ze to nie je len o cene, ... a platba kartou myslim ze v CR su uz na inej urovni ako my. Navyse dobierka ta v podstate pred nicim neuchrani.
Juhele
21.03.10,18:03
Dobry den. Mam internetovy obchod a mal by som zaujem posielat tovar aj zakaznikom v Ceskej republike. Nechcem to ale robit formou dobierky, ale len platbou vopred na ucet. No neviem ako na to. Budem zrejme potrebovat ucet v CR. To by nemal byt problem. Zaujima ma ako sa to bude uctovat. Zakaznik z CR si objedna tovar v hodnote 30€+postovne a balne 5€. Vystavim preddavkovu fakturu v EURach alebo v Ceskych korunach? Zakaznik mi bude posielat peniaze na ucet v EURach alebo v Ceskych korunach? Nie je mi to uplne jasne. Dakujem za akukovek radu.
katya5
22.03.10,12:09
no niesom odbornik tak len z vlastnej skusenosti. nemusiš mat učet v čechach pokial ti budu platit v eurach tak nezaplatiš na poplatkoch. taktiež doklad- fakturu by si poslal v eurach. oni ked si to budu davat do nakladov tak si to prepočitaju. aspon ja to tak mam z Polskom
Juhele
23.03.10,08:06
Mal som na mysli beznych zakaznikov v CR, nie obchodnych partnerov. Poplatky za prevody z CR na SR su prilis vysoke, takze by som si musel otvorit ucet v Ceskej banke, pripadne cez FIO. Nie je mi ale jasne, ci mi maju platit zakaznici na ucet otvoreny v Ceskej banke v EURach alebo ceskych korunach. Poradi niekto, ako najlepsie poriesit predaj zo SR do CR?