miroB12
17.01.10,12:25
Kupoval som tovar z ebay ale predajca mi poslal peniaze naspäť potom mi došiel email z paypal ze mi poslal peniaze na účet z ktorého som platil-karta zatiaľ ich tam nemám chcem sa spýtať koľko trvá ten prevod na môj účet teda kartu ktorú mam registrovanú na paypal ucet v TATRA banke
Chobot
17.01.10,19:53
Kupoval som tovar z ebay ale predajca mi poslal peniaze naspäť potom mi došiel email z paypal ze mi poslal peniaze na účet z ktorého som platil-karta zatiaľ ich tam nemám chcem sa spýtať koľko trvá ten prevod na môj účet teda kartu ktorú mam registrovanú na paypal ucet v TATRA banke

Refundácia trvá niekoľko dní, mne to tuším príšlo do týždňa. Treba byť trpezlivý, ak ti raz PAyPal potvrdil, že platba bola refundovaná, nemáš dôvod tomu neveriť. A peniaze prídu, skôr či neskôr.
miroB12
18.01.10,07:23
Refundácia trvá niekoľko dní, mne to tuším príšlo do týždňa. Treba byť trpezlivý, ak ti raz PAyPal potvrdil, že platba bola refundovaná, nemáš dôvod tomu neveriť. A peniaze prídu, skôr či neskôr.

ja sa preto pitam lebo to už je týžden od vtedy
Chobot
18.01.10,07:46
ja sa preto pitam lebo to už je týžden od vtedy

Vyhľadal som si tú transakciu a bolo to takto.

21.4.2009 mi prišiel e-mail z PayPal, že príjemca platby vrátil platbu na PayPAl účet. 24.4.2009 mi suma bola pripísaná na účet v slov. banke.

Ale veď sa naloguj na svoj PayPal (https://www.paypal.com/sk) účet a tam uvidíš všetky pohyby a zistíš, či je to už na tvojom paypal účte. Na mojom to bolo pripísané už toho 21.4.2009.

A to ti potvrdil paypal, alebo ten obchodný partner?
miroB12
18.01.10,12:34
bol to mail z paypalu a ved to mi ma prist na ucet v banke nie na paypal ucet nie
Chobot
18.01.10,13:38
bol to mail z paypalu a ved to mi ma prist na ucet v banke nie na paypal ucet nie

Najprv to príde na PayPal účet, odtiaľ to presunú na tvoj účet.


Všetko čo platíš cez PayPal vidíš na obratoch paypal účtu, aj keď pritom použiješ platobnú kartu svojej banky.

Pozeral si tam?

Na nete pekne vidíš všetky obraty - viď prílohu.
miroB12
18.01.10,15:07
ano tam to mam ako je to v tej priloha na paypal ucre ale na ucte v banke zatiel nie
Chobot
18.01.10,15:13
ano tam to mam ako je to v tej priloha na paypal ucre ale na ucte v banke zatiel nie

A čo tam máš? Že to bolo pripísané na PAypal účet? Alebo tam je aj ten prevod na kartu - "Transfer to"? Veď v mojom príklade vidíš, ako by to malo byť. Ak tam máš len kredit a nepreúčtované na tvoj účet v banke, aj tak je to ok, máš to k dispozícii na paypal účte a môžeš si urobiť sám prevod na svoj účet. Možno platbu príjemca vrátil len na paypal účet, nie až na tvoju plat. kartu.
miroB12
18.01.10,15:32
A čo tam máš? Že to bolo pripísané na PAypal účet? Alebo tam je aj ten prevod na kartu - "Transfer to"? Veď v mojom príklade vidíš, ako by to malo byť. Ak tam máš len kredit a nepreúčtované na tvoj účet v banke, aj tak je to ok, máš to k dispozícii na paypal účte a môžeš si urobiť sám prevod na svoj účet. Možno platbu príjemca vrátil len na paypal účet, nie až na tvoju plat. kartu.


us by to malo byt OK pozeral som internet benking a tam to je vdaka za poradenie v tejto problematyke
svk_businessman
11.02.10,19:46
Ja by som sa chcel spytat ci sa za kazdu platbu cez paypal aj nieco plati. Napr ked si objednam nejaky tovar z ebayu za 20 dolarov a platim cez paypal tak ci su za to aj nejake poplatky ci uz paypalu alebo banke. Dakujem
Chobot
12.02.10,09:25
Ja by som sa chcel spytat ci sa za kazdu platbu cez paypal aj nieco plati. Napr ked si objednam nejaky tovar z ebayu za 20 dolarov a platim cez paypal tak ci su za to aj nejake poplatky ci uz paypalu alebo banke. Dakujem

DOteraz som nič navyše neplatil. Ako platiteľ myslím nič neplatíš.
dalid
13.02.10,12:34
svk_businessman - preco si neprecitas ich podmienky???

https://www.paypal.com/helpscr?cmd=_help&locale=en_US&countrycode=SK&_dyncharset=UTF-8&t=solutionTab&ps=solutionPanels&solutionId=13138

Ako ti spravne odpisal Chobot, ty ako kupujici im nic neplatis, ani mne sa nestalo ze by som cent zaplatil navyse ako kupujuci. Ale ako to uz byva zvykom, iba do zmeny obchodnych podmienok ;). Myslim, ze by bola ina situacia ak by bol predavajuci a tebe by platili za tovar.

Poplatky na PP:
https://www.paypal.com/helpcenter/main.jsp;jsessionid=8pzHL2pBTyWV4vCQXq5LnKcGngx0pV p1TkDkr7G6sPkncpYGbmWf!-220620008?t=solutionTab&ft=homeTab&ps=&solutionId=11927&locale=en_US&_dyncharset=UTF-8&countrycode=SK&cmd=_help&serverInstance=9014
wanrouter
13.02.10,14:47
refund ide zasadne na paypal ucet, nikdy ti to neposlu spat na kartu.

Aspon nie ked to kupujes cez ebay - paypal.

Ak si to chces poslat na kartu, tak si to musis z paypalu poslat samostatne. Je tam na to polozka a az potom platis za prevod.
Chobot
14.02.10,21:36
refund ide zasadne na paypal ucet, nikdy ti to neposlu spat na kartu.

Aspon nie ked to kupujes cez ebay - paypal.

Ak si to chces poslat na kartu, tak si to musis z paypalu poslat samostatne. Je tam na to polozka a az potom platis za prevod.

Mne refundácia došla späť automaticky až na účet, ku ktorému mám plat. kartu v SLSP.
miroB12
16.02.10,06:18
mne tiež prišla až na úcet
Satoo
20.11.15,15:31
Tzn že peniaze boli poslané späť ? na paypale ich zatiaľ nemám ani na karte ?


kedy prídu na kartu prosím ?


http://postimg.org/image/e3bcbzqvd/




Mám TATRABANKU...
misoft
20.11.15,16:07
Sú na "ceste" ! Ak to refundovali dnes - počítaj min. 3 dni, max. týždeň. Z PayPal-u možno i o niečo dlhšie.
Toto nie je bežný prevod medzi klasickými bankami.
Dodkoo
02.01.16,20:47
Raz som takto bol dávnejšie v TB reklamovať, že mi neprišla refundácia a oni to urobili tak, že tú prvú platbu kartou akoby zmazali takže nebola potom vo výpise a ja čakal kedy sa objaví vrátenie v pohyboch. Bolo to pár rokov dozadu.
stano P
28.01.19,15:32
Ja som zrušil objednávku u predajcu, no chcem aby mi vrátili peniaze cez paypal, tovar ma predajca a aj peniaze ako mam postupovať. Jedna sa o elektroniku.
Chobot
28.01.19,15:40
A ako si platil? Cez PayPal? Alebo prevodom?

Však daj predávajúcemu inštrukcie, názov tvojho PayPal účtu a nech ti to pošle tam. S tým PayPal nemá nič. To je vecou dohody medzi tebou a predávajúcim.
stano P
28.01.19,15:48
platil som prevodom cey paypal
stano P
28.01.19,15:55
dal som žiadost o vratenie penazi, aj s id čislom fakturý, snad to prejde ...
Chobot
28.01.19,15:57
Tak žiadaj peniaze od predajcu. Pýtal si ich od neho? Ako sa vyjadril k tvojej požiadavke? Ak ti to nevráti on, PayPal s tým nič nemá. V tomto prípade nemáš ochranu kupujúceho, lebo tovar ti bol poslaný. Vrátenie tovaru riešiš s predávajúcim.