Tiberiu
17.01.10,13:57
Ahojte Potreboval by som poradit. otvoril som reštauráciu 3. novembra, vediem si knihu pokladne a tržieb. Otázka, je treba mat od nového roku aj novú pokladničnu knihu???
Dalej, do pokladničnej knihy lepím pasky z dennými uzávierkami,aj mesačnymi.
Je trba tieto údaje z dennych uzávierok aj vypisovat do knihy, ked všetko potrebné je na tej páske? vyžaduje to danoví úrad?
vyžaduje to šoi, alebo zákon?

Budem vdačný za radu.

Dakujem
Danielle369
17.01.10,13:27
tie účtovné jednotky, ktoré sú povinné používať elektronické registračné pokladnice, musia dodržiavať aj vyhlášku MF SR č. 55/1994 Z. z. o spôsobe vedenia evidencie tržieb elektronickou registračnou pokladnicou v znení neskorších predpisov

Kazdý rok treba kúpiť novú knihu pokladnice a tržieb , a pásky z pokladnice musíš lepiť a zapisovať,,..daňová kontrola to vyžaduje a dokonca aj dobre pokutuje.
Tiberiu
17.01.10,14:32
Dakujem za odpoveď.
čiže január už musím zapisovat do novej knihy?
musím ju ist znovu potvrdit na DU?
veronikasad
17.01.10,14:34
Dakujem za odpoveď.
čiže január už musím zapisovat do novej knihy?
musím ju ist znovu potvrdit na DU?
nemusíš ju dať znovu registrovať na DU - len si opíš zo starej kod pokladnice, ktorý ti bol pridelený

mimotemyBudeš sa diviť, ale za pár mesiacov - ak máš termopásky, nebude po údajoch na nich ani stopy. Ale to nie je pravý dôvod, prečo musíš údaje zapisovať do knihy
Tiberiu
17.01.10,15:04
Ešte by som sa spýtal, vie niekto čo znamená v pokladničnej knihe(výkaz dennych obratov za mesiac) kolonka 2 Zmena číslo?
respektíve kde ho nájdem na páske?
brato
17.01.10,17:10
Mam aj ja jednu otazku ak možem.čo mam urobit ak som od 1.1.2010. lepil pasky do starej knihy aj som ich pisal.Mam kupit novu knihu a pasky sa pokusit odliepit a nalepit ich do novej knihy?A čo z udajmi? mam ich zabielit?alebo?Da sa stym niečo robit,? dik za info
Danielle369
18.01.10,11:33
Mam aj ja jednu otazku ak možem.čo mam urobit ak som od 1.1.2010. lepil pasky do starej knihy aj som ich pisal.Mam kupit novu knihu a pasky sa pokusit odliepit a nalepit ich do novej knihy?A čo z udajmi? mam ich zabielit?alebo?Da sa stym niečo robit,? dik za info

ja si myslím že pásky neodlepíš už tak lahko...napíš hore rok 2010 a pokračuj ..
Danielle369
18.01.10,11:39
Ešte by som sa spýtal, vie niekto čo znamená v pokladničnej knihe(výkaz dennych obratov za mesiac) kolonka 2 Zmena číslo?
respektíve kde ho nájdem na páske?

číslo smeny.: uvedie sa číslo pracovnej smeny ktorá vykonala uzávierku.
Myslím že pre teba to neplatí, pre teba je doležitý dátum,číslo uzávierky a všetko čo nasleduje....
hanelie
18.01.10,11:53
pokladničná kniha je na 12 mesiacov - to znamená, že ak si začal podnikať v decembri, pokračuješ v tejto knihe - určite nekupuješ novú pri začiatku roka
brato
18.01.10,16:38
Dakujem peke všetkym, za info začal som podnikať 12.10.2009
takže pokračujem dalej v tej istej knihe ak som to spravne pochopil zatial niesom platcom dph tak hadam daju danovaci pokoj.