Evelyn25
19.09.05,13:23
Dobry den,

mozete mi povedat ake skolenia su povinne pre novoprijatych zamestnancov, a mozete mi poradit akym systemom to robite.

Dakujem
McMarti
19.09.05,11:37
určite je potrebné školenie BOZ a PO, bud ti to urobí človek čo má oprávnenie alebo je vo firme poverená osoba.
Bionda
19.09.05,11:52
Súhlas s Ivet=Mc Marti Taktiež im to dať podpísať, že boli zaškolení... najmä bezpečnosti práce... jasné ak to vyplýva z povahy práce je dôležité tiež mať vyšetreni od lekára, ale naozaj len keď to vyžaduje povaha práce (napr. práca v noci, práca v hlučnom prostredí=ušné.....), najlepšie je ak má firma nejakého bezpečnostného technika alebo aspoň externe pracujúceho a on to vie všetko zariadiť.
Biba
22.09.05,12:04
Pre EVelyn 25
My máme zmluvu s firmou, ktorá robí školenie BOZ a PO raz za dva roky a k novým pošle tlačivá, čo je potrebné vyplniť a podpísať k BOZ a PO, ktoré potvrdí ich technik. Ale určite robím Záznam k ochrane os. údajov , o zaškolení po skončení skús.doby, k používaniu údajov na pracovno-mzdové účely, Záznam o prevzatí - kľúčov, pečiatky a iné cennosti, záznam o inventúre, ak niečo preberá, Poučenie k ochrane firemných dát, a ostatné podľa okolnosti.
Servus.
mončičak
22.09.05,12:24
Je to tak a este podla oblasti v ktorej robite aj od hygieny. A pozor na ceny niektore firmy to prehanaju.
malika
20.10.05,12:10
A samozrejme ak máte pracovný poriadok alebo iné vnútropodnikové smernice, s ktorými musia byť novoprijatí zamestnanci oboznámení.
karol.za
20.10.05,16:39
Novoprijatý zamestnanec musí toho pri prijatí do zamestnania mnoho preskákať,jednanie s vrchnosťou,mzda
akú prácu bude bykonávať a pod.Samozrejme podpísať papier o ochrane osobných údajov,ak s nimi pracuje.
Potom by mal nesledovať bezpečnostný technik spoločne s priamym nadriadeným /ak sa týka o robotnícke profesie/
o bezpečnosti práce,zásadami bezpečnej práce,prípadne ho zaškolí pracovať na danom zariadení a preskúša ho že na danom zariadení vie bezpečne pracovať oboznámiť ho zo zakázanými pracovnými postupmi a pod.
re.biba dúfam že nemáte výrobu,alebo niečo podobné že máte len administratívu,chudák váš zamestnanec podpíše čo mu pošle bezpečnostný technik a požiarny technik
a viď.predchodzie je len papierová robota
Takže zákon o Bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci je u Vás asi veľká neznáma,ten kto to robí od stola,nemá šancu vedieť aké sú dané skutočnosti
zenbulka
20.10.05,17:39
Vztahuju sa tieto skolenia a vsetky prehlasenia o pouceni na bezpecnost prace, pracovny poriadok, záznam o ochrane osobnych udajov, poucenie o ochrane firemnych dat aj na jedineho pracovnika - predavaca v obchode? O com vsetkom ma byt pouceny a co vsetko ma podpisat? Kto to kontroluje? Zamestnam len jedneho cloveka, ale agenda okolo neho bude tusim za plny fascikel? Dakujem.
karol.za
20.10.05,18:18
z hľadiska bezpečnosti a ochrany zdravia je mi ľúto ale áno,viď príloha pôsobnosť zákona, ochrana pred požiarmi áno, ale v prípade že je majiteľ a jeden zamestnanec nebude treba nový šanón,ostatné ako zdravotný preukaz,ochrana osobných údajov už nieje moja parketa