BambiKN
17.01.10,16:28
Ahojte, nevie mi niekto poradiť, čo robiť v prípade, že môj priateľ neplatil výživné v plnej výške a pravidelne z dôvodu že nemal na to peňažné prostriedky a ex na neho podala trestné oznámenie? Má nárok na bezplatnú právnu pomoc, alebo niečo také a kde ju hľadať? Ďakujem za odpoveď. Bambi:(
veronikasad
17.01.10,15:32
Ahojte, nevie mi niekto poradiť, čo robiť v prípade, že môj priateľ neplatil výživné v plnej výške a pravidelne z dôvodu že nemal na to peňažné prostriedky a ex na neho podala trestné oznámenie? Má nárok na bezplatnú právnu pomoc, alebo niečo také a kde ju hľadať? Ďakujem za odpoveď. Bambi:(
Prečo nepožiadal o zníženie výživného, ak mal na to vážny dôvod ?
marina8
17.01.10,15:37
Ahojte, nevie mi niekto poradiť, čo robiť v prípade, že môj priateľ neplatil výživné v plnej výške a pravidelne z dôvodu že nemal na to peňažné prostriedky a ex na neho podala trestné oznámenie? Má nárok na bezplatnú právnu pomoc, alebo niečo také a kde ju hľadať? Ďakujem za odpoveď. Bambi:(

a preco neplatil v plnej vyske? a riadne? vyzivne mu urcil sud a ma prednost pred vydavkami
neplnenie si vyzivovacej povinnosti je trestne
ak nemal penazne prostriedky, mal podat na sud navrh na znizenie vyzivneho a preukazat platobnu neschopnost, neviem sice ci by mu to uznali, ale aspon by sa pokusil, lebo ta neschopnost byva " veeeelmi osemetna":D:D:D
na podane trestne oznamenie: aj tak to musi doplatit inak bude sudne pojednavanie, na policii si ho predvolaju ak uz to tak neurobili a poucia ho o tom aky bude postup v pripade nevyrovnania dlhu
BambiKN
17.01.10,16:49
Nemohol platiť, lebo má problém nájsť si zamestnanie, za celý minulý rok zarobil cca 900- eur. Z toho zaplatil ich spoločné dlžoby a žiadal aj o zníženie, no súd mu nevyhovel. Za celý rok nezarobil ani na uspokojenie svojich základných životných potrieb. Má len základnú školu a tak sa mu ťažko hľadá zamestnanie...
BambiKN
17.01.10,16:52
Žiadal si o zníženie výživného, ale súd mu nevyhovel. Za celý minulý rok má príjem dokopy vo výške cca 900,- eur a z toho platil ich spoločné dlžoby a jej zaplatil výživné vo výške 5 x 30,- eur. Viac sa nedalo. Nezostalo mu ani na pokrytie svojich základných životných potrieb.
arizona
17.01.10,17:33
Niečo o bezplatnej právnej pomoci sa dočítaš tu: http://www.justice.gov.sk/wfn.aspx?pg=h4&uc=l3/l30
Možno to nemá tvoj priateľ ľahké, ale má dieťa, musíš sa s tým zmieriť. To je odkázané na oboch rodičov, aj ked spolu nežijú. Neplatenie výživného sa nevypláca, dlh mu bude iba rásť, nehovoriac o iných možných problémoch .
BambiKN
20.01.10,19:10
Ďakujem za radu, to som si už čítala. Máš pravdu, dieťa má dvoch rodičov, len škoda, že nie vždy ho aj obaja môžu vidieť a byť s ním v kľude. Neviem ako by si sa cítila, keby Ti ex manžel nedovolil od marca minulého roku vidieť vlastné dieťa, dokonca Ti ani neodpovedal na otázky ohľadom neho ani cez sms, vyhrážal sa Ti ak sa objavíš v jeho blízkosti a vykrikoval že dieťa nieje Tvoje... Asi by si nemala taký názor ako máš. Hlavne ak by si to zažila na svojej koži a všetko čo zarobíš, ale fakt úplne všetko musela dať na dlžoby čo by narobil aj on a ty žila na úkor niekoho koho miluješ a kto má sám dosť ťažký život. Ale ďakujem za radu a aj za názor. Prajem pekný večer.