MrFinance
17.01.10,18:09
Čítal som tu toho veľa,ale mám v tom miš-maš, môže mi to niekto vysvetliť?
Doveziem tovar z číny. Som platcom DPH.
CLO = 3,7%
DPH = 19%
DOPRAVA = 500 Eur
TOVAR = 4000 Eur
1.) To zaplatím a možno aj nejaké poplatky, píšem správne???:confused:
2.) Tovar je učený na ďalší predaj, takže ak chcem tovar ďalej predávať, mám na neho pri predaji znova účtovať DPH? Správne?:confused:
3.) Ale tým na jeden tovar budem mať 2x DPH???:confused: Nejako sa jedno DPH vráti, alebo ako to je?:cool:
4.) Tovar chcem predávať aj do ČR, Poľska, Maďarska a Rakúska. Ako je to s jeho účtovaním? Účtujem bez DPH, alebo...? Ako to je vlastne s DPH???
5.) Platím daň aj za dopravu?

Už vopred ďakujem za Vaše odpovede.

Ostávam s pozdravom Jančo.
andreaS
17.01.10,17:27
ak ti je luto zaplatit uctovnika, kt. ta od toho odbremeni, tak by to chcelo absolvovat zopar skoleni... hlavne o dph...

zaroven ta obdivujem, ze si trufas uctovat si to sam... pretoze to neni zalezitost par minut za pc... mozes narobit viac skody ako uzitku...
MrFinance
17.01.10,17:41
zaroven ta obdivujem, ze si trufas uctovat si to sam... pretoze to neni zalezitost par minut za pc... mozes narobit viac skody ako uzitku...

To nemám problém zaplatiť.
3 mesiace som robil prieskum trhu, a prisiel som na velmi dobré výsledky. Účtovníka určite zaplatím, aj teraz si to nerobím sám. Len teraz nikto nemá čas, však DPH sa blíži a aj Daňové priznania.
Ja len chcem zistiť presnejšie všetky moje možné náklady, za akú cenu to viem kúpiť, poplatiť poplatky a predať hlavne to s tým DPH mi rýpe v hlave ;).
A sám by som sa to určite neodvážil!:cool:

Ešte raz vďaka.
andreaS
17.01.10,17:48
vies, ono odpovedat ti na vsetky tvoje otazky je hotova prednaska o dph...

tak ak mas casu dost, preluskaj viac poradu, je tu toho fakt dost popisane...

akurat je skoda, ze tu neni akysi sumar najcastejsich otazok a ku nim vypichnute najlepsie temy... potom to luskanie trva dlhsie a cim dlhsie hladas tym to prestava bavit... bohuzial vela novych poradakov radsej zada novu temu ako by mali hladat a potom je to velmi neprehladne...
MrFinance
17.01.10,20:33
Však to viem, že to je celá prednáška, peto som sa pýtal v krátkosti. Tu na Porade, som prešieľ veľa tém, ale nikde som to nenašiel v takom štádiu, ako potrebujem.
Ale aj tak ešte raz veľka vďaka.:cool:
marina8
17.01.10,20:55
Čítal som tu toho veľa,ale mám v tom miš-maš, môže mi to niekto vysvetliť?
Doveziem tovar z číny. Som platcom DPH.
CLO = 3,7%
DPH = 19%
DOPRAVA = 500 Eur
TOVAR = 4000 Eur
1.) To zaplatím a možno aj nejaké poplatky, píšem správne???:confused:
zaplatis clo, DPH, dostanes od colnice JCD, zaplatis poplatok firme, ktora ti to preclila, asi jej budes podpisovat zastupovanie v colnom konani
2.) Tovar je učený na ďalší predaj, takže ak chcem tovar ďalej predávať, mám na neho pri predaji znova účtovať DPH? Správne?:confused:
si platca DPH, vsetky tvoje tuzemske vystupy, predpokladam, ze nerobis oslobodene plnenia, podliehaju dani na vystupe, takze na vsetok dalej predavany tovar v tuzemsku das 19% dan
3.) Ale tým na jeden tovar budem mať 2x DPH???:confused: Nejako sa jedno DPH vráti, alebo ako to je?:cool:
DPH zaplatene colnici si uplatnis na vstupe a zapocitas s danou na vystupe, vysledkom bude v prislusnom zdanovacom obdobi bud nadmerny odpocet, ak este nic nepredas a zacnes az neskor, alebo danova povinnost ak budes taky uzasny , ze v tom zdanovacom obdobi, kedy si DPH uplatnis na vstupe aj predas vsetok tovar
4.) Tovar chcem predávať aj do ČR, Poľska, Maďarska a Rakúska. Ako je to s jeho účtovaním? Účtujem bez DPH, alebo...? Ako to je vlastne s DPH???
jedna sa o dodanie tovaru do statov EU, tieto plnenia su oslobodene, par. 43 zakon o DPH, vystavujes faktury bez DPH, hodnotu plneni uvadzas v suhrnnom vykaze a v DP na DPH r. 13 a 14
5.) Platím daň aj za dopravu?
tu nerozumiem otazke ako to je myslene

Už vopred ďakujem za Vaše odpovede.

Ostávam s pozdravom Jančo.

odpovede v texte

je tu vela tem, v ktorych sa to da najst, v poslednom case sa vela ludi pytalo na nadobudnutie tovaru z EU, z tretich krajin a dodavanie tovaru do EU, treba hladat
treba sa pytat svojej uctovnicky, toto su pre nu standardne otazky
andreaS
18.01.10,07:13
k bodu 5:

asi myslis ci clo a dph sa pocita aj z ceny dopravy?

Pokial ti dopravu fakturuje priamo dodavatel tovaru a je uvedena na fakture, tak ano, do vypoctu cla aj dph vstupuje aj doprava...

(ja si objednavam sem-tam z USA dake veci a dph mi pocitaju z ceny tovaru plus prepravy :( )

Este tak laicky by som ti povedala, ze tvojim nakladom na tovaru bude preprava a clo, kt. je dobre rozpocitat podla objednanych kusov, kt. sa tyka a takto si nacenis tovar.

Takze ak tovar stoji 10,- eur, preprava na 1 ks vyjde 0,50 a clo 0,2, tak vysledna obstaravacie cena tohto tovaru je 10,70... toto je tvoj naklad na jeden kus... dph sa do nakladov nedostane ak si platca...

toto je vysvetlenie z rychlika...