avolag
17.01.10,20:23
Dobry den, prajem...takze mam doma takyto problem...Mam priatela ktory je odo mna starsi o 20 rokov, kedze moja matka to nedokaze prijat (s casti ju aj chapem) tak sa snazila robit vsetko preto aby sme to skoncili. Kedze to pochopil aj otec aj brat, ona sa s tym nemohla zmierit, tak sa mi zacala vyhrazat, ze ak to s nim neskoncim, tak budem mat vraj jej smrt na mojich rukach, dalej ze sa postara o to aby som nikde nebola zosobasena v pripade sobasu, slovne zacala urazat mna a aj mojho priatela (ktory s nou nikdy zle nevychaddzal), taktiez aj jeho rodinu (zacala vytahovat veci sukromne, do ktorych mna alebo hocikoho ineho nic nieje. Neviem ci sa tu da zbavit svojpravnosti v takomto pripade, kvoli vyhrazkam, ale je tu este jeden fakt, pri hadke, kedze som ju uz nechcela pocuvat, som si sadla k dveram aby ich neotvorila, no a ona mi povedala ze ja v jej dome nebudem zatvarat pred nou dvere, tak buchla rukou do skla na dverach, a skoro cele sklo mi preletelo hlavou. Nastastie sa mi nic nestalo, ale predsa som sa s toho nemohla dostat po psychickej stranke, no potom to preslo za pomoci inych ludi. Kedze situacia sa vyostrila do toho, ze chce podat ziadost o rozvod k tomu chce, vlastne ma aj na to pravo...aby jej bola vyplatena polovica nadobudnuteho majetku. Musi ju otec vyplatit, ak ju z domu nevyhana (co sa o nej povedat neda, lebo mna aj oboch bratov, neraz vyhnala) a este jej povedal, ze proste si ju nebude vsimat ani nijako obmedzovat..aj napriek tomu musi jej vyplatit tu ciastku na ktoru ma pravo, alebo neda sa to nijako riesit, tym ze ma (podla mna) psychicky tyrala.
Dufam ze aspon niekomu sa to bude chciet citat a ze poradi.
Vrelá vďaka...
Daniela
buchač
17.01.10,19:46
Dobry den, prajem...takze mam doma takyto problem...Mam priatela ktory je odo mna starsi o 20 rokov, kedze moja matka to nedokaze prijat (s casti ju aj chapem) tak sa snazila robit vsetko preto aby sme to skoncili. Kedze to pochopil aj otec aj brat, ona sa s tym nemohla zmierit, tak sa mi zacala vyhrazat, ze ak to s nim neskoncim, tak budem mat vraj jej smrt na mojich rukach, dalej ze sa postara o to aby som nikde nebola zosobasena v pripade sobasu
Na veľa si trúfa mamička ....veď aj keby mala takú silnú právomoc / na Slovensku všetko možné /....ešte vždy Ti ostáva nejaké to zahraničie ...
Na hlavu sa môže postaviť...nič nezmôže ...
, slovne zacala urazat mna a aj mojho priatela (ktory s nou nikdy zle nevychaddzal), taktiez aj jeho rodinu (zacala vytahovat veci sukromne, do ktorych mna alebo hocikoho ineho nic nieje.
Tomu nezabrániš...a aj keby si bránila , mám dojem , že by to bolo skôr to prilievanie benzínu do ohňa ...
Neviem ci sa tu da zbavit svojpravnosti v takomto pripade, kvoli vyhrazkam, ale je tu este jeden fakt, pri hadke, kedze som ju uz nechcela pocuvat, som si sadla k dveram aby ich neotvorila, no a ona mi povedala ze ja v jej dome nebudem zatvarat pred nou dvere, tak buchla rukou do skla na dverach, a skoro cele sklo mi preletelo hlavou.
Na to sú iný ľudia - znalci , títo musia posúdiť zbavenie od práva ...ale toto je dosť slabý dôvod ....to by pol Slovenska bolo nesvojprávne a zvyšok v psychiatrických ústavoch ...parlament a vládu nepočítam , tí sú normálny....
Nastastie sa mi nic nestalo, ale predsa som sa s toho nemohla dostat po psychickej stranke, no potom to preslo za pomoci inych ludi. Kedze situacia sa vyostrila do toho, ze chce podat ziadost o rozvod k tomu chce, vlastne ma aj na to pravo...aby jej bola vyplatena polovica nadobudnuteho majetku. Musi ju otec vyplatit, ak ju z domu nevyhana (co sa o nej povedat neda, lebo mna aj oboch bratov, neraz vyhnala) a este jej povedal, ze proste si ju nebude vsimat ani nijako obmedzovat..aj napriek tomu musi jej vyplatit tu ciastku na ktoru ma pravo, alebo neda sa to nijako riesit, tym ze ma (podla mna) psychicky tyrala.
O tom súdy rozhodnú ...pokiaľ sa dvaja nedohodnú ...;)
Dufam ze aspon niekomu sa to bude chciet citat a ze poradi.
Vrelá vďaka...
Daniela

Pekná sila ...

Odpovede som si dovolil do textu ...
Ice dive
17.01.10,19:50
No zbavovať svojprávnosti môže súd na základe odborných vyšetrení psychiatra a nie je to jednoduchý a krátky proces a v podstate ako koľvek hrozne sa musíte cítiť hádka dvoch ľudí nie je dôvodom aby bola Vaša matka zbavená svojprávnosti... to by boli asi plné ústavy nesvojpravnych...
Ak Vaša hádka prerástla do fyzických útokov (rozbitie dverovej výplne) pokiaľ ste nevolali policajtov, že tento priestupok máte zdokumentovaný je to stále tvrdenie proti tvrdeniu. Pokiaľ by Vám matka spôsobila zranenie, z ktorého by ste sa liečili dlhšie ako 7 dní, mohli by ju trestne stíhať, za újmu na zdravý...(ale museli by ste podať trestné oznámenie...)
Čo sa týka jej rozvodu, s Vašim otcom a následnom vyplatení polovice majetku má na to právo, avšak záleží od dohody, ak by ju otec nemal z čoho vyplatiť, mohli by sa stať podieľovými spoluvlastníkmi t.j. každý by vlastnil jednu polovicu a zostať tam bývať naďalej, alebo by mohol súd nariadiť predaj predmetnej nehnuteľnosti a obaja dostanú po 1/2 z predajnej ceny.
arizona
17.01.10,21:43
Nebolo by pre obe strany najlepšie keby si sa odsťahovala z domu? Možno aj do druhého mesta?
Situácia by sa možno upokojila a časom by si možno všetci zvykli na Tvojho priateľa. A rodičia by možno neskončili rozvodom, ak si Ty a tvoj priateľ príčinou ich hádok.
Za pokus to stojí, nie?
avolag
18.01.10,14:12
Ďakujem za ochotu poradiť...a takto vyzera ze sa to bude tahat po sudoch...