vanlenka
17.01.10,23:10
Ahote, už mi to nemyslí,a nejak aj nejde.
Dajte mi prosím lopatistický návod ako zaúčtovať tento zdanlivo jednoduchý prípad tak, aby mi to sedelo v ALFE a neduplikovalo platbu v evidencii záväzkov :
FO zaplatila Preddav. Fa za služby 20 EUR cez BÚ
Potom prišla vyučtovacia Fa na 20 EUR s odpočtom tohto preddavku, takže k úhrade 0 EUR. Prosím ako sa správne účtovne účtuje takáto nulová fa??? A aké sú všetky zápisy, ktoré treba vykonať v ALFE ??? Čítala som tu o tom, čítala, čítala, ale názory sa rozchádzajú a môj mozog akosi nechce zabrať. Ďáááááááááákujem všetkým, ktorí mi poradia. :confused:
andrea palcova
18.01.10,05:34
V ALFE sa pokiaľ viem účtuje v jednoduchom účtovníctve. Ja preddavkové faktúry neúčtujem vôbec. Zaúčtujem až vyúčtovaciu faktúru a jej úhradu na základe bankového výpisu. Neviem, či je to tak správne. V podstate tá vyúčtovacia faktúra, čo Ti príde nie je nulová, iba k úhrade máš 0 EUR. Ak sa mýlim, opravte ma.
vanlenka
18.01.10,09:37
V ALFE sa pokiaľ viem účtuje v jednoduchom účtovníctve. Ja preddavkové faktúry neúčtujem vôbec. Zaúčtujem až vyúčtovaciu faktúru a jej úhradu na základe bankového výpisu. Neviem, či je to tak správne. V podstate tá vyúčtovacia faktúra, čo Ti príde nie je nulová, iba k úhrade máš 0 EUR. Ak sa mýlim, opravte ma.
Dík za nápad aj toto je riešenie. Dúfam že to pomože.
vanlenka
18.01.10,09:41
:D
Dík za nápad aj toto je riešenie. Dúfam že to pomože.
Zaevidujem pomocnú evidenciu v záväzkoch na preddavky, aby to bolo podchytené. Potom to teda spárujem s vyúčtovacou a do poznámky v záväzkoch dám poznámku zaplatené PFA. Tak by to hádam mohlo byť
Prima73
03.02.10,14:21
:D
Zaevidujem pomocnú evidenciu v záväzkoch na preddavky, aby to bolo podchytené. Potom to teda spárujem s vyúčtovacou a do poznámky v záväzkoch dám poznámku zaplatené PFA. Tak by to hádam mohlo byť

Zdravim, aj ja sa trapim s takymto problemom. Mam v zaväzkoch zaevidovanu preddavkovu fakturu na 200 euro, k nej priradenu uhradu cez banku na 200 euro. Prisla mi vyuctovacia faktura na 200 euro so zaplatenym preddavkom, cize k uhrade 0. Ako to mam spravne nahodit do programu? Neplatca DPH. Postupovala som takto:

1. Preddavok zaevidovany v zaväzkoch
2. Uhrada preddavku ako vydaj iny neovplyvnujuci dan z prijmu cez banku
3. Zaevidovana vyuctovacia faktura v plnej sume
4. ID vydaj v minusovej plnej sume ako iny neovplyvnujuci dan z prijmu
5. ID vydaj v plnej sume ako prevadzkova rezia - software, so zaskrtnutim na uhradu zaväzku

Mozete mi potvrdit spravnost alebo nespravnost postupu? Dakujem.
Prima73
05.02.10,05:17
Zdravim, aj ja sa trapim s takymto problemom. Mam v zaväzkoch zaevidovanu preddavkovu fakturu na 200 euro, k nej priradenu uhradu cez banku na 200 euro. Prisla mi vyuctovacia faktura na 200 euro so zaplatenym preddavkom, cize k uhrade 0. Ako to mam spravne nahodit do programu? Neplatca DPH. Postupovala som takto:

1. Preddavok zaevidovany v zaväzkoch
2. Uhrada preddavku ako vydaj iny neovplyvnujuci dan z prijmu cez banku
3. Zaevidovana vyuctovacia faktura v plnej sume
4. ID vydaj v minusovej plnej sume ako iny neovplyvnujuci dan z prijmu
5. ID vydaj v plnej sume ako prevadzkova rezia - software, so zaskrtnutim na uhradu zaväzku

Mozete mi potvrdit spravnost alebo nespravnost postupu? Dakujem.


posuvam
Jozefsp
08.02.10,11:11
Ja účtujem takisto.
Prima73
17.02.10,06:48
Zdravim, aj ja sa trapim s takymto problemom. Mam v zaväzkoch zaevidovanu preddavkovu fakturu na 200 euro, k nej priradenu uhradu cez banku na 200 euro. Prisla mi vyuctovacia faktura na 200 euro so zaplatenym preddavkom, cize k uhrade 0. Ako to mam spravne nahodit do programu? Neplatca DPH. Postupovala som takto:

1. Preddavok zaevidovany v zaväzkoch
2. Uhrada preddavku ako vydaj iny neovplyvnujuci dan z prijmu cez banku
3. Zaevidovana vyuctovacia faktura v plnej sume
4. ID vydaj v minusovej plnej sume ako iny neovplyvnujuci dan z prijmu
5. ID vydaj v plnej sume ako prevadzkova rezia - software, so zaskrtnutim na uhradu zaväzku

Mozete mi potvrdit spravnost alebo nespravnost postupu? Dakujem.

Je toto prosim spravny postup, kedze na porade som sa docitala, ze ID sa maju pouzivat IBA na konci roka pri uzavierkovych operaciach.