Nike
18.01.10,07:32
Zamestnanec má nastúpiť do práce od 1.2., v januári má prísť podpísať zmluvu. Je možné takéhoto zamestnanca už v januári vyslať na služobnú cestu z dôvodu podpisu PZ a preplatiť mu náhrady podľa zákona o cestovných náhradách?
Ďakujem za pomoc.
Nike
18.01.10,09:48
Je jasné, že podľa zákona o cestovných náhradách sa postupovať nedá.
Ale vraj firmy uspešným záujemcom preplácajú cestovné aj pred začatím pracovnej zmluvy, má s tým niekto skúsenosť, vie niekto na základe čoho.
Ďakujem
Nutricia
18.01.10,09:53
čo tak spísať dohodu o vykonaní práce a cez túto dohodu mu preplatit náklady.
Nike
18.01.10,10:30
čo tak spísať dohodu o vykonaní práce a cez túto dohodu mu preplatit náklady.

Ďakujem za radu, to som skúšala, ale zatiaľ mi to neprešlo, lebo tam musí byť nejaký, aj keď smiešny honorár.
Nutricia
18.01.10,10:35
ved tie náklady budú honorár
Nike
18.01.10,10:43
ved tie náklady budú honorár
Ďakujem, viem ako to myslíš,ale dôvod prečo uzatvárať dohodu je ten, že vtedy vznikne nárok na preplatenie cesty podľa zákona o cestovných náhradách a keby som jej náklady dala ako honorár už by som jej nechcela preplatiť "cesťák" a to by mohol byť problém. Ale ďakujem, evidujem to ako možnosť.
ivka70
18.01.10,11:46
Ďakujem, viem ako to myslíš,ale dôvod prečo uzatvárať dohodu je ten, že vtedy vznikne nárok na preplatenie cesty podľa zákona o cestovných náhradách a keby som jej náklady dala ako honorár už by som jej nechcela preplatiť "cesťák" a to by mohol byť problém. Ale ďakujem, evidujem to ako možnosť.

Nesuhlasim, pri dohode nevznika automaticky narok na cestovne nahrady,
pokial tieto nie su v dohode priamo dohodnute.
Takze kludne mozes uzatvorit dohodu na 1 den s vyskou mzdy = cestovnym vydavkom /naklady na cestu + "diety"/, ak sa tak s buducim zamestnancom dohodnes /pripadne este prirataj dan/.

Dalsia moznost je, vypisat "cestak" az na 1.2., ale to v nom nesmies preplacat listky a pod., jedine pouzitie vlastneho vozidla.