JurickovaKatarina
18.01.10,08:13
Dobrý deň, prosím Vás potrebujem na bankovom výpise zaúčtovať treasury operáciu. Poradíte mi ako na to? Ďakujem
JurickovaKatarina
18.01.10,10:11
Poradí mi niekto, fakt to potrebujem uzavrieť. Prosím.
Trip
29.01.10,18:23
no mozno nikto neradi, pretoze nerozumie pojmu treasury, ako ja :-)

Takze ja sa spytam - co myslis pod treasury operaciou?
Lenka1979
29.01.10,18:42
Zo slovníka:

treasury → štátna pokladnica
→ štátna finančná správa
→ klenotnica
→ pokladňa
→ trezor
→ ministerstvo financii
→ pokladňa, štátna
→ správa, štátna finančná

žeby to bol poplatok za nejakú operáciu týkajúcu sa niečoho so štátnou pokladňou, alebo nemáte náhodou zriadený trezor v banke?
JurickovaKatarina
09.02.10,12:52
Netrápte sa - Treasury operácia KR a treasury operácia DR - tak mám uvedené na výpise. Myslím si, že ide o "kšeftovanie" s peniazmi za účelom zisku. Ale už som to poriešila, účtujem to cez 379. Teraz ale neviem na konci roka mi tam zostala poriadna pálka - treba to zrejme preúčtovať do výnosov, ale kam? Na 688 alebo skôr na 668 ?
Johanka
09.02.10,13:02
Však my sa netrápime, len mám podotázku - ten komu účtuješ, nevie o aké operácie ide ? Zaúčtovať veľkú pálku len tak do výnosov nie je najsprávnejšie riešenie ...
Pozn. malo by ísť o devízové a peňažné operácie na medzibankovom trhu.

mimotemyJediné čo ma naozaj trápi je , že keď niekto zadá otázku a vyrieši si ju sám, nenapíše do témy odpoveď , nech sa aj ostatní priučia(predpokladám, že Porada je stále o tom, že nielen brať , ale aj rozdávať - informácie).
Zoltán Kovács
09.02.10,13:13
Mimochodom podľa mňa presun bubáčikov aj v rámci "kšeftu" s peniazmi sa náhodou neúčtuje cez 261 a podobné 2xx účty? Nezdá sa mi účet 379 - Ostatné záväzky.
JurickovaKatarina
09.02.10,13:20
Presne ako píšeš - ide o devízové a peňažné operácie na medzibankovom trhu. Konateľ proste "špekuluje" aby mal peniažky navyše. Pohľadala som v starších výpisoch ešte z januára 2009 a našla som takto účtovanú spomínanú operáciu - cez 379. Skutočne to sem nepatrí?
Neprispela som svojím poznatkom, pretože som časovo nestíhala. Mrzí ma to.
Tak čo mi teraz poradíš? Kam ten zostatok preúčtovať?
Zoltán Kovács
09.02.10,13:21
Presne ako píšeš - ide o devízové a peňažné operácie na medzibankovom trhu. Konateľ proste "špekuluje" aby mal peniažky navyše. Pohľadala som v starších výpisoch ešte z januára 2009 a našla som takto účtovanú spomínanú operáciu - cez 379. Skutočne to sem nepatrí?
Neprispela som svojím poznatkom, pretože som časovo nestíhala. Mrzí ma to.
Tak čo mi teraz poradíš? Kam ten zostatok preúčtovať?

Nevieme podrobnosti týchto obchodných operácii. Nepoznáme zmluvy. Z toho by sa malo vychádzať.
Konateľ, teda spoločnosť ostala dlžná niekomu, že je to na účte 379?

Skôr mi pripadá správnejšie účtovať asi na účtoch 376 a 377.
Johanka
09.02.10,13:29
Konateľ kým začal škeftovať určite podpísal nejakú zmluvu o .... . Treba ju pýtať. Bez zmlúv sa nedá účtovať a hlavne o veľkých sumách.
VieraM
09.02.10,13:46
Treasury operácie by mali byť účtované cez účet 261, nakoľko sú to len prevedené peniaze na iný účet - operácie na medzibankových trhoch.
Výnosy z týchto operácií potom účtujem do výnosov. Pokiaľ táto operácie prebehne ku koncu roku že výnos ešte nebol pripísaný v čase uzávierky, tak účtujem v zmysle zmluvy s bankou.
JurickovaKatarina
10.02.10,05:18
Konateľ robí tieto obchody cez internet, banka nám potom pošle iba podpísať potvrdenie o obchode, takže žiadna zmluva...
Môžem ale ten výnos zaúčtovať na 668 alebo na 688?
A ďakujem za upozornenie budem to účtovať cez 261.
great.zv
10.02.10,05:44
na základe Tvojich info, by som výnosy účtovala ako finančné, teda 668
JurickovaKatarina
10.02.10,09:03
Trochu sa mi to zamotalo. Dnes mi prišiel výpis z banky za január, a vyzerá to, že obchod v decembri nebol ukončený, ale pokračoval v januári. Tým pádom mi vyvstala otázka - kam šupnem z 261 ten zostatok, keď to ešte nie je výnos? Na ostatné pohľadávky 378 ?
zlatica76
11.02.10,12:05
moze to ostat na 261 - tento ucet moze mat zostatok, nie je to zakazane.
Lila
21.03.10,16:36
hm, trošku zarýpem aj ja, myslím, že Váš konateľ robil termínované devízové operácie tzv. forwardy resp. swappy, ide o derivátové obchody a to už je účet 373 :eek: