nikole
18.01.10,10:04
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či by mi niekto z Vás vedel poradiť ohľadom tlače polročných vysvedčení v programe aSc Agenda. Konkrétne sa jedná o vysvedčenia na 1. stupni, kde v predmetoch SJL, M, Pr má byť hodnotenie vyjadrené číslicou a v ostatných predmetoch slovné hodnotenie. Lenže už neviem, ako si to mám nastaviť v programe, lebo mi to vypisuje, bud len slovné, alebo buď číslicami. Nastavenia som uskutočnila v záložke trieda - typ prospechu, taktiež v záložke preferencie, ale aj tak mi to netlačí kombinovane. Ak by sa tu našla osoba, ktorá má tiež na starosti tlač vysvedčení v programe aSc Agenda, bola by som veľmi rada o poskytnutie informácií. Ďakujem
pe.pe
18.01.10,17:06
Dobrý večer,

robím s agendou, síce na strednej škole, ale trochu som poexperimentoval a popátral. Choďte na stránku asc agendy, tam si nájdite na paneli vľavo "najčastejšie otázky", potom "tlač vysvedčení" (je hneď vpravo hore), potom približne v strede "ako zadať slovné hodnotenie na vysvedčení?". Otvorí sa návod, hore si všimnite odkaz na nové hodnotenie v zmysle šk. zákona, kliknite a už máte návod pred sebou.


Tu nájdete presný postup, treba dať pozor, vybrať správny typ prospechu v kartách tried a potom len prejsť predmety v nich a každému nastaviť, či chcete hodnotenie slovom alebo známkou. Symboly pre slovné hodnotenie sú tam uvedené tiež.
Dúfam, že som pomohol. Veľa zdaru:)
olio
18.01.10,19:13
aSc majú super technickú podporu a ak si neporadíš ani s návodom, napíš na asc@asc a obratom dostaneš odborné inštrukcie na zvládnutie akéhokoľvek problému (moja takmer trojročná skúsenosť)
nikole
19.01.10,11:28
Dobrý večer,

robím s agendou, síce na strednej škole, ale trochu som poexperimentoval a popátral. Choďte na stránku asc agendy, tam si nájdite na paneli vľavo "najčastejšie otázky", potom "tlač vysvedčení" (je hneď vpravo hore), potom približne v strede "ako zadať slovné hodnotenie na vysvedčení?". Otvorí sa návod, hore si všimnite odkaz na nové hodnotenie v zmysle šk. zákona, kliknite a už máte návod pred sebou.


Tu nájdete presný postup, treba dať pozor, vybrať správny typ prospechu v kartách tried a potom len prejsť predmety v nich a každému nastaviť, či chcete hodnotenie slovom alebo známkou. Symboly pre slovné hodnotenie sú tam uvedené tiež.
Dúfam, že som pomohol. Veľa zdaru:)
ďakujem za radu, včera som zavolala do aSc Agendy a tam mi naštastie poradil jeden pán. Typ prospechu som mala nastavený cez záložku triedy, ale je doležité ísť do záložky známky - nastaviť predmety - vysvietiť daný predmet, kliknúť napravo na slovo Edit a tam sa zobrazí spôsob hodnotenia. Je dvojaký - slovne alebo klasifikácia. vyberiete si ten, ktorý je potrebný. Ked so tieto veci zadala, tak vysvedčenie mi pekne vytlačilo s kombinovaným prospechom. Dnes potrebujem ešte zistiť, či sa dá zmeniť na vysvedčení typ a veľkosť písma.
nikole
19.01.10,12:40
aSc majú super technickú podporu a ak si neporadíš ani s návodom, napíš na asc@asc a obratom dostaneš odborné inštrukcie na zvládnutie akéhokoľvek problému (moja takmer trojročná skúsenosť)
mail som im posielala ešte minulý týžden a vobec nan nereflektovali.
pe.pe
19.01.10,13:52
Typ a veľkosť písma sa dá meniť. Treba si vybrať správnu tlačovú zostavu (tlačivo vysvedčenia) v ponuke tlače (tlač...vysvedčenia...napr. bianco...správna zostava podľa číselníka vysvedčení), a túto zostavu editovať (tlačidlo editovať zostavu). Vyskočí okno s upozornením, že ide o oficiálnu zostavu, ktorá sa nedá editovať a či chcete vytvoriť kópiu. Dajte ju vytvoriť. Vzápätí sa otvorí kópia a túto môžete ľubovoľne upravovať, či už posuny riadkov, rovnako aj typ písma aj veľkosť písma. Najskôr kliknite na ikonu kladivka, všetky polia vo vysvedčení sa orámujú modrou prerušovanou čiarou. Keď dvakrát kliknete do hocktorého poľa, v ktorom máte nejaký text, otvorí sa tabuľka s možnosťami úprav a v tejto tabuľke nájdete aj možnosť na zmenu fontu či veľkosti písma (je vpravo dole, kúsok nad tlačidlom OK).