Suzan007
18.01.10,11:40
Prosim vas, ak som sa pomylila v penaznom denniku - vediem ho rucne, mozem vykonat opravu bielitkom??? Nikde som to nenasla, hladala som pod "opravy v penaznom denniku" "korekcie" "prepisovanie" nic mi to nenaslo. Dakujem.
veronikasad
18.01.10,10:44
Prosim vas, ak som sa pomylila v penaznom denniku - vediem ho rucne, mozem vykonat opravu bielitkom??? Nikde som to nenasla, hladala som pod "opravy v penaznom denniku" "korekcie" "prepisovanie" nic mi to nenaslo. Dakujem.
nie, to nie je účtovná oprava. Prečiarkni pôvodný zápis a nad to napíš správny. Do poznámky napíš kto a kedy zápis opravil
lenkam68
18.01.10,10:56
§ 34 - Oprava účtovného záznamu

(1) Ak účtovná jednotka zistí, že niektorý účtovný záznam jej účtovníctva je neúplný, nepreukázateľný, nesprávny alebo nezrozumiteľný, je povinná vykonať bez zbytočného odkladu jeho opravu spôsobom podľa odseku 2.

(2) Oprava sa musí vykonať tak, aby bolo možné určiť zodpovednú osobu, ktorá vykonala príslušnú opravu, deň jej vykonania a obsah opravovaného účtovného záznamu pred opravou aj po oprave. Oprava v účtovnom zázname nesmie viesť k neúplnosti, nepreukázateľnosti, nesprávnosti, nezrozumiteľnosti alebo neprehľadnosti účtovníctva.

(3) Na opravu účtovného zápisu treba vždy vyhotoviť účtovný doklad.

(4) Deň v účtovnom zázname treba zaznamenať s takou presnosťou, aby neistota v určení času nemala za následok neistotu v určení obsahu účtovných prípadov.

(5) Účtovný záznam, ktorý je nečitateľný alebo ho nemožno previesť do čitateľnej podoby, sa hodnotí, ako keby ho účtovná jednotka neviedla.
Suzan007
18.01.10,11:06
dakujem vam velmi pekne :)