fairy7
18.01.10,10:45
Dobrý deň,
prosím o radu. V decembri 2008 som podala zamestnávateľovi výpoveď. Čiže teraz som vo výpovednej lehote.
Ak by som teraz nastúpila na OČR s dcérou, predlžuje sa mi o tieto dni výpovedná lehota alebo ostáva nezmenená, dva mesiace?
Ďakujem.
Chobot
18.01.10,10:03
Dobrý deň,
prosím o radu. V decembri 2008 som podala zamestnávateľovi výpoveď. Čiže teraz som vo výpovednej lehote.
Ak by som teraz nastúpila na OČR s dcérou, predlžuje sa mi o tieto dni výpovedná lehota alebo ostáva nezmenená, dva mesiace?
Ďakujem.

Nemáš tam chybu? Nemal to byť december 2009?

Ak si výpoveď dala ty, tak výp. doba sa nepredlžuje z dôvodu prekážok na strane zamestnanca.
fairy7
18.01.10,11:00
Nemáš tam chybu? Nemal to byť december 2009?

Ak si výpoveď dala ty, tak výp. doba sa nepredlžuje z dôvodu prekážok na strane zamestnanca.


Áno, prepáč, december 2009.
Takže ak mi mzdárka stále tvrdí, že sa mi o očr predĺži výp.lehota, len sa ma snaží zavádzať?
A podľa akého paragrafu to je?
Prosím, pomoooc..
Chobot
18.01.10,11:25
Áno, prepáč, december 2009.
Takže ak mi mzdárka stále tvrdí, že sa mi o očr predĺži výp.lehota, len sa ma snaží zavádzať?
A podľa akého paragrafu to je?

To nie je podľa žiadneho paragrafu. Raz keď OČR nepredlžuje výpovednú dobu, tak v ZP nenájdeš, že to nepredlžuje.

Inak pozri si § 64, tam je, kedy sa predlžuje VD - aj to len vtedy, ak dá výpoveď zamestnávateľ. Ale OČR nie je ani v takom prípade spomenuté. Nech ti mzdárka povie, z akého paragrafu vychádzala ona.