lefa
18.01.10,11:57
Dobry den,
HOME CREDIT mi zaslal kopiu uverovej zmluvy na vykonanie zrazok zo mzdy, nakolko si zamestnanec neplni povinnost.
Co sa mysli pod pojmom Dohoda o vykonani zrazok zo mzdy? / vid bod 2 par.551 /.
Pretoze ja nemam ziadnu dohodu, iba kopiu zmluvy.
Ma to byt original dohody?
Dakujem
pripajam aj uvedeny paragraf, na ktorý sa odvolavaju

§ 551
Dohoda o zrážkach zo mzdy a z iných príjmov


(1) Uspokojenie pohľadávky možno zabezpečiť písomnou dohodou medzi veriteľom a dlžníkom o zrážkach zo mzdy; zrážky zo mzdy nesmú byť väčšie, než by boli zrážky pri výkone rozhodnutia.

(2) Proti platiteľovi mzdy nadobúda veriteľ právo na výplatu zrážok okamihom, keď sa platiteľovi dohoda predložila.

(3) Ustanovenia odsekov 1 a 2 platia aj pre iné príjmy, s ktorými sa pri výkone rozhodnutia nakladá ako so mzdou.
Nutricia
18.01.10,11:09
to je vlastne dohoda,ktorú podpísal dlžník(zamestanenc ) s veritelom.
on súhlasí s tým,že ked prestane splácat aby si veritel uplatnil právo na zrážky zo mzdy.
Chobot
18.01.10,11:40
Dobry den,
HOME CREDIT mi zaslal kopiu uverovej zmluvy na vykonanie zrazok zo mzdy, nakolko si zamestnanec neplni povinnost.
Co sa mysli pod pojmom Dohoda o vykonani zrazok zo mzdy? / vid bod 2 par.551 /.
Pretoze ja nemam ziadnu dohodu, iba kopiu zmluvy.
Ma to byt original dohody?
Dakujem
pripajam aj uvedeny paragraf, na ktorý sa odvolavaju

§ 551
Dohoda o zrážkach zo mzdy a z iných príjmov


(1) Uspokojenie pohľadávky možno zabezpečiť písomnou dohodou medzi veriteľom a dlžníkom o zrážkach zo mzdy; zrážky zo mzdy nesmú byť väčšie, než by boli zrážky pri výkone rozhodnutia.

(2) Proti platiteľovi mzdy nadobúda veriteľ právo na výplatu zrážok okamihom, keď sa platiteľovi dohoda predložila.

(3) Ustanovenia odsekov 1 a 2 platia aj pre iné príjmy, s ktorými sa pri výkone rozhodnutia nakladá ako so mzdou.

AKo už bolo povedané, tá dohoda je kúpno predajná zmluva, resp. v nej je asi dohodnuté, že ak dlžník prestane platiť, veriteľ môže uplatniť zrážky zo mzdy.

Na tvojom mieste by som od splátkovej spoločnosti požadoval notársky overenú kópiu zmluvy. Ak tam bude uvedené, že dlžník súhlasí s vykonaním zrážok v prospech veriteľa, tak mu môžeš tieto zrážky zo mzdy urobiť.
lefa
18.01.10,11:59
Dakujem za odpovede.
Pekny den
lefa
16.08.10,07:28
Dobry den,
postova banka odmieta zaslat notarsky overenu kopiu zmluvy o uvere. Vraj toho maju na tisice a to by nestihali.
Mam i tak zacat realizovat zrazky zo mzdy?
Vdaka.
Chobot
16.08.10,08:03
Dobry den,
postova banka odmieta zaslat notarsky overenu kopiu zmluvy o uvere. Vraj toho maju na tisice a to by nestihali.
Mam i tak zacat realizovat zrazky zo mzdy?
Vdaka.

Tak im napíš, že bez overenej kópie nemôžeš vykonať zrážky zo mzdy.

Ak chcú peniaze, tak nech si dajú tú námahu a overia tú zmluvu. TO, že ich majú na tisíce, nikoho nemusí zaujímať.
denkaTn
16.08.10,08:14
ja by som sa pripadne opytala zamestnanca, ci taku dohodu podpisal , a ak ano, t.j. ask s tymi zrazkami suhlasil, tak este by som od neho skusila vypytat original zmluvy k nahliadnutiu.., aby som to mala vsetko v poriadku. lebo raz ked budu mat sud oni medzi sebou, tak aby sa to nakoniec neotocilo voci zamestnavatelovi.
lefa
16.08.10,08:16
Ano, ked som to od nich ziadala, tak mi pracovnicka povedala, ze to nemusim zrazat, mam im to vsetko zaslat spat a ze mi nasledne pride zrazka uz ako exekucia. Ale to narobim zle len pracovnikovi, ktorý okrem vysokeho preplatenia pozicky bude platit aj exekutora.
Ančika
16.08.10,08:25
Ano, ked som to od nich ziadala, tak mi pracovnicka povedala, ze to nemusim zrazat, mam im to vsetko zaslat spat a ze mi nasledne pride zrazka uz ako exekucia. Ale to narobim zle len pracovnikovi, ktorý okrem vysokeho preplatenia pozicky bude platit aj exekutora.
Súhlasím, tiež mi je ľúto takýchto postihnutých zamestnancov. Lenže obyčajne sa potom môj dobrý úmysel obráti proti mne. Takže by som to riešila ešte dohodou o zrážke zo mzdy so zamestnancom a doložila by som k tomu kópiu zmluvy a list od banky.