krasnanova
18.01.10,12:37
Potrebovala by som poradit ohladne jednej veci, moj manzel zivnostnik - nikoho nezamestnava, ma vlastne prijmy a tieto pouziva pre vlastnu potrebu, plati z nich odvody, nakupuje tovar, ale ja som urobila chybu a pri uctovani do penazneho dennika, som tieto mzdy zahrnula do polozky MZDY - výdavky na dosiahnutie,zabezpečenie a udrzanie prijmov. Ide o to ze na DU mi povedali ze tam to nema byt, ze mam opravit danove priznanie, ja len neviem kde mam tie jeho "mzdy" zaradit? Velmi pekne vas prosim o radu
hanelie
18.01.10,11:46
szčo vlastne mzdu ako takú nemá - je to osobná spotreba / VNZD
DanielaSL
18.01.10,11:47
Manželov príjem . príjem ovplyvňujúci ZD , výdavky na odvody - výdavky ovplyvňujúce ZD - časť poistné, peniaze, ktoré si berie na chod domácnosti - výdavky neovplyvňujúce ZD - osobná spotreba.
Ty si manželove príjmy dala ako mzdy do výdavkov? Potom určite je potrebné urobiť opravné alebo dodatočné DP.
krasnanova
18.01.10,11:50
ano teraz to musim opravit, na danovom mi nevedeli poradit, a teraz mam podat je to za rok 2008 dodatocne alebo opravne DP
krasnanova
18.01.10,11:53
A este nieco ked budem robit danove priznanie tak ako výdavok neovplyvn.zaklad dane, tento vydavok nezahrniem do vydavkov zo zivnosti, bude mat teda iba prijmy
hanelie
18.01.10,11:56
dodatočné
opravné iba v prípade ak stíhaš termín na podanie


A este nieco ked budem robit danove priznanie tak ako výdavok neovplyvn.zaklad dane, tento vydavok nezahrniem do vydavkov zo zivnosti, bude mat teda iba prijmy
výdavky si uplatňoval paušálne?
výdavkom OZD sú aj odvody
krasnanova
18.01.10,12:01
nie neuplatnoval si pausalne, Odvody si platil z osobneho úctu tie tam uz nemozem zahrnut.
ekopo
18.01.10,12:03
Podľa odpovedí podával aj výkazy k DP (inak by mu na DU nezistili že nemá mzdy - nadväznosť na prehľady). Teraz bude nasledovať dodatočné, tam sa zvýši daňový základ a ktovie čo ešte........takto to dopadne, keď.............
Marína
18.01.10,12:05
krasnanova
18.01.10,12:08
dakujem vsetkym za rady
DanielaSL
18.01.10,12:08
nie neuplatnoval si pausalne, Odvody si platil z osobneho úctu tie tam uz nemozem zahrnut.

Môžeš, ale tak, že dáš to ako keby výdaj z pokladne a doložíš k tomu výpisy zo súkromného účtu.
krasnanova
18.01.10,12:12
dakujem skusim to opravit