a170
18.01.10,13:48
Asi si budem musieť založiť živnosť, ale ide o prácu,ktorá bude len pár dní v mesiaci a môj zárobok by nemal byť väčší ako 166€ mesačne.
Chcem sa opýtať, aké odvody budem musieť platiť, je pravda, že prvý rok sa platia len odvody do zdravotnej poisťovne?
Ak áno, tak vakej výške?
Takisto by ma zaujímalo, kde všade budem musieť nahlásiť to, že mám živnosť-okrem živnostenského úradu?
mysimis
18.01.10,12:53
To že máš živnosť sa nahlasuje na daňovom úrade a v zdravotnej poisťovni. Prvý rok platíš len zdravotné poistenie a to vo výške 44,73 €.
a170
18.01.10,14:53
To že máš živnosť sa nahlasuje na daňovom úrade a v zdravotnej poisťovni. Prvý rok platíš len zdravotné poistenie a to vo výške 44,37 €.

Díky za odpoveď.
Xanti
18.01.10,15:59
To že máš živnosť sa nahlasuje na daňovom úrade a v zdravotnej poisťovni. Prvý rok platíš len zdravotné poistenie a to vo výške 44,37 €.
Myška oprav si to. Odvody sú 44,73 € zaúradoval škriatok a prehodil Ti čísielka 7 a 3 :D:D:D
mysimis
18.01.10,17:35
Myška oprav si to. Odvody sú 44,73 € zaúradoval škriatok a prehodil Ti čísielka 7 a 3 :D:D:D

Ďakujem, už som to opravila, naozaj zaúradoval škriatok a prehodil mi číslice. Nevšimla som si to.:)
ekopo
18.01.10,18:08
Asi si budem musieť založiť živnosť, ale ide o prácu,ktorá bude len pár dní v mesiaci a môj zárobok by nemal byť väčší ako 166€ mesačne.
Chcem sa opýtať, aké odvody budem musieť platiť, je pravda, že prvý rok sa platia len odvody do zdravotnej poisťovne?
Ak áno, tak vakej výške?
Takisto by ma zaujímalo, kde všade budem musieť nahlásiť to, že mám živnosť-okrem živnostenského úradu?
-píšeš, že ide o "prácu" - nedá sa to riešiť dohodou o PČ alebo VP?
-živnosť nenahlasuješ na ŽÚ , tam si ju vybavuješ...
a170
18.01.10,18:48
-píšeš, že ide o "prácu" - nedá sa to riešiť dohodou o PČ alebo VP?
-živnosť nenahlasuješ na ŽÚ , tam si ju vybavuješ...

Asi nie, ešte nemám veľa informáciií od firmy, začnem si to vybavovať až potom, keĎ budem viac informáciií a podpísanú zmluvu.
A je tam predpoklad, že ak sa zaučím, budem zarábať potom mesačne okolo 400€, lebo mi bude pridelené viac práce.
A osobne mi platenie zdravotného poistenia neprekáža, už momentálne mám práce na dohodu, kde zarábam zväčša viac ako 116€, takže som "dobrovoľne nezamestnaná" a odvody do zdravotnej si platím sama.:mad:

Naozaj je tá maximálna suma, ktorú môže človek zarobiť, aby si nemusel platiť odvody smiešna, pričom štát mi nedá ani Euro a ak si niečo zarobím, tak ma za to ešte trestajú, pričom trvalú prácu mi úrad práce nenájde a momentálne si ju ani ja neviem v regióne s 20 percentnou nezamestnanosťou nájísť.Ale to je už mimotemy