minarici
18.01.10,13:55
potrebovala by som poradiť ako by mal vyzerať oznam pre susedov v paneláku o prerábke bytu - stierky a pod. aby neprišlo k nejakým konfliktom ešte predtým ako sa do nového nasťahujeme! ďakujem
Danetta
18.01.10,13:18
V našom malom paneláku nový sused obehol každého osobne, predstavil sa ako nový sused a oznámil, že v priebehu asi 2 mesiacov bude robiť prerábku bytu-vybúranie zárubní a pod./ dal si to aj podpísať.
Už tu bývame 35 rokov ale on bol prvý, čo to takto oznámil.Myslím, že ak je väčší panelák dalo by sa to aj písomne vyvesiť na nástenku.
....Ja XY som Váš nový sused- v období od......do budem vykonávať prerábku bytu a preto sa týmto ospravedlňujem za prípadný hluk spôsobený týmito zmenami. Zaväzujem sa, že budem dodržiavať nočný kľud..... podpis
Laco-monter
20.01.10,08:53
potrebovala by som poradiť ako by mal vyzerať oznam pre susedov v paneláku o prerábke bytu - stierky a pod. aby neprišlo k nejakým konfliktom ešte predtým ako sa do nového nasťahujeme! ďakujem
Bezkonfliktne to nikdy nebude , nakoľko stále sa nájde niekto,čo bude do Vás rýpať, aj keď vyvesíte oznámenie a budete mať všetky povolenia.

Predovšetkým treba dodržiavať čas práce od 8:00 do 18:30, v nedeľu nerobiť nič.
Špinu vo výťahu a pochodbách zakaždým UPRATAŤ.
verkaz
28.01.10,13:26
Dobrý deň,
zo zákona Vám ako vlastníkovi bytu vyplývajú rôzne povinnosti. Medzi nimi aj oznámenie o stavebných úpravách bytu. Pokiaľ robíte v byte len stierky stačí keď na výťah alebo na viditeľné miesto oznámite dátum, kedy bude v byte väčší hluk a znečisťovanie spoločných priestorov(tieto samozrejme budete čistiť). Ak sa jedná o stavebné úpravy väčšiho rázu ako vybúranie priečok je potrebné vyjadrenie statika a povolenie príslušného stavebného úradu. Po vybavení týchto formalít je potrebné tak isto oznámiť termín, krdy budete úpravy robiť.