jinkt
18.01.10,14:26
Ahojte, dnes mi prisla takato odpoved z Obchodneho sudu.
potreboval by som poradit
1) vyplyva z toho co je uvedene dole ze mi to zamietli len preto ze som si tam dal titul , alebo ide aj o nieake ine chyby ?
aby som to objasnil, v case ked som overoval podpisy som nemal v obcianskom preukaze zapisany titul, teraz ho tam uz mam (ze ja blbec som ho tam vobec pisal)

2) ako mozem tento problem vyriesit, predpokladam ze mozem poslat odvolanie a ako prilohu poslem aj overenu kopiu svojho diplomunenasiel by sa u niekoho priklad takehoto odovlania ?

3) mozem to poslat aj postou ?

vopred dakujem za odpovede

btw. nemate pocit ze je to trosku sikanovanie, vratit to koli takej malichernosti?


text odpovede na zapis do OR

odmietol vykonat zapis udajov do obchodneho registra ,
na zaklade navrhu na zapis do OR XXXX ktory bol podany dna 29.12.2009

navrhovatelom....

z toho dovodu, ze prilohy k navrhu

nesplnaju tieto podmienky na vykonanie zapisu:

Navrh nesplna podmienky podla par 6. ods. 1 pism. e) zakona c.530/2003 Z.z
o obchodnom registri a o zmene a doplneni niektorych zakonov - udaje
uvedene v navrhu na zapis sa nezhoduju s udajmi vyplyvajucimi z predlozenych priloh

Zo ziadnej s vami prelozenej prilohy nevypliva, ze konatelova a zaroven spolocnikovi
Jozkovi Mrkwickovi bol udeleny akademicky titul Ing, ktory navrhujete zapisat do OR.
NITRIX
18.01.10,17:55
Pokial ide o oznamenie o dmietnuti vykonania zapisu sud postupoval spravne, uviedol si udaj ktory nebol podlozeny, sud vychadzal z listin ktore si predlozil, a teda navrh na zapis odmietol spravne. Pokial ide o mozny postup, v pouceni by mal sud konstatovat ze ako opravny prostriedok mozes pouzit namietky do 15 dni, je tak?
jinkt
18.01.10,17:57
ano, zajtra rano tam zavolam, otazka znie ci sa budu so mnou chciet bavit
Economic
18.01.10,18:05
Pokiaľ dávaš do OR zapisovať údaj, ktorý nevyplýva zo žiadnej prílohy, musíš doložiť Vyhlásenie konateľa úradne osvedčené. Alebo doložiť kópiu diplomu. Ja to vždy riešim vyhlásením konateľa. Ešte ani raz mi to neodmietli.
jinkt
19.01.10,20:02
ahojte, volal som na sud, udajne mam podat odvolanie prilozit vyhlasenie a aj kopiu diplomu

napisal som odvolanie aj vyhlasenie, myslite ze je to fornalne spravne ?

dakujem




-----------------------------

Obchodný register
Okresný súd Banská Bystrica
Skuteckého 28
975 59 Banská Bystrica



Námietka proti odmietnutiu vykonania zápisu spoločnosti s ručením obmedzeným do obchodného registra XXXXX/2009, podaného dňa 20.12.2009.

Dňa 18.1.2010 nám bolo doručené oznámenie o odmietnutí vykonania zápisu spoločnosti Firma,s.r.o. do obchodného registra na základe nášho návrhu podaného dňa 20.12.2009. Dôvodom odmietnutia zápisu do obchodného registra bolo:
Návrh nespĺňa podmienky podľa § 6 ods. 1 písm. e) zákona č. 530/2003 Z. z. o obchodnom registri a o zmene a doplnení niektorých zákonov – údaje uvedené v návrhu na zápis sa nezhodujú s údajmi vyplývajúcimi z predložených príloh. Zo žiadnej z Vami predložených príloh nevyplýva, žeby konateľovi a zároveň spoločníkovi Jozefovi Mrkwovi bol udelený akademický titul Ing., ktorý navrhujete zapísať do obchodného registra.


Proti uvedenému odmietnutiu zápisu do Obchodného registra týmto podávame námietku, ku ktorej prikladáme Dodatok č. 1 – Vyhlásenie konateľa a Dodatok č. 2 – Overenú kópiu diplomu, zo dňa 21.1.2010 k Spoločenskej zmluve.
Na základe uvedeného žiadame, aby súd vykonal zápis spoločnosti Firma, s.r.o. do obchodného registra.
V Bratislave, dňa 21.1.2010



Ing. Jozef Mrkwa Ferko Mrkwa


a este vyhlasenie konatela





Vyhlásenie konateľa

Dolu podpísaný Jozef Mrkwa, bytom 811 03 Bratislava, Jozkova 1, nar. 20.11.1980, vyhlasujem, že mi bol udelený akademický titul Ing.




V Bratislava dňa 21.1.2010
.
Jozef Mrkwa ..............................
Economic
20.01.10,05:09
ahojte, volal som na sud, udajne mam podat odvolanie prilozit vyhlasenie a aj kopiu diplomu

napisal som odvolanie aj vyhlasenie, myslite ze je to fornalne spravne ?

dakujem



a este vyhlasenie konatela

Pracovníčky bystrického registra sú veľm imilé baby a určite sa vždy s nimi dá rozprávať a aj poradia. Dlhé roky so všetkými veľmi dobre vychádzam.
jinkt
20.01.10,05:30
musim len suhlasit :)
ale ovela viac ma zaujima ci tie dokumenty ktore som poslal neobsahuju neaku ocivindu blbost.... :-P
formulka
20.01.10,05:44
musim len suhlasit :)
ale ovela viac ma zaujima ci tie dokumenty ktore som poslal neobsahuju neaku ocivindu blbost.... :-P

Jaj, až teraz chápem, ten príspevok... Text námietok je dobrý, len slovo dodatok zameniť za prílohu. Ak si v spoločenskej zmluve titul mal, tak je to v poriadku, že sa doloží iba to vyhlásenie a diplom /hoci ten by už ani nemusel byť podľa mňa, stačilo by iba vyhlásenie/. Ešte taká otázka v občianskom preukaze si nemal titul ? Však ak áno, tak titul vyplýval aj overovacej pečiatky, kde figurovať mal.

Na hlavičku vyhlásenia daj toto :


Vyhlásenie


podľa § 4 ods. 5 vyhl. č. 150/2007 Z.z., ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška 25/2004 Z.z.


Na tom vyhlásení overiť podpis
jinkt
20.01.10,05:56
Jaj, až teraz chápem, ten príspevok... Text námietok je dobrý, len slovo dodatok zameniť za prílohu. Ak si v spoločenskej zmluve titul mal, tak je to v poriadku, že sa doloží iba to vyhlásenie a diplom /hoci ten by už ani nemusel byť podľa mňa, stačilo by iba vyhlásenie/. Ešte taká otázka v občianskom preukaze si nemal titul ? Však ak áno, tak titul vyplýval aj overovacej pečiatky, kde figurovať mal.

Na hlavičku vyhlásenia daj toto :


Vyhlásenie


podľa § 4 ods. 5 vyhl. č. 150/2007 Z.z., ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška 25/2004 Z.z.


Na tom vyhlásení overiť podpis
ja blbec som si den predtym bol vymenit obciansky (uz mi koncila platnost) a neuvedomil som si ze v starom ktory som este pri overovani podpisu mal nemam stale zapisany titul

takze dakujem, overim posledm, snad to bude ok
Economic
20.01.10,06:56
ja blbec som si den predtym bol vymenit obciansky (uz mi koncila platnost) a neuvedomil som si ze v starom ktory som este pri overovani podpisu mal nemam stale zapisany titul

takze dakujem, overim posledm, snad to bude ok

Vždy je dôležité mať v OP tento titul zapísaný a je po starostiach. Vždy ide o súlad všetkých údajov...
IvetaH
09.12.10,16:34
Prosím vás, keď podávam námietku proti odmietnutiu zápisu zmien do OR, musím dať námietku úradne overiť?
Ďakujem
Economic
09.12.10,17:18
Prosím vás, keď podávam námietku proti odmietnutiu zápisu zmien do OR, musím dať námietku úradne overiť?
Ďakujem

Nie na námietke podpis nemusí byť overený. Je ale dôležité Námietkou opraviť všetko čo bolo zlé. A doložiť čo event. chýbalo.
IvetaH
05.01.11,08:11
Dobrý deň,
teraz mi to vrátili, že chýba v návrhu dátum ukončenia funkcie konateľa a adresa nového konateľa. Žiadajú "opravený návrh". Prosím vás, stačí len ten jeden list doložiť, alebo musím robiť znovu celý návrh kompletný aj s overovačkami aj s prílohami?
Ďakujem
zalobaba
05.01.11,10:14
Dobrý deň,
teraz mi to vrátili, že chýba v návrhu dátum ukončenia funkcie konateľa a adresa nového konateľa. Žiadajú "opravený návrh". Prosím vás, stačí len ten jeden list doložiť, alebo musím robiť znovu celý návrh kompletný aj s overovačkami aj s prílohami?
Ďakujem

ktorý OR?
IvetaH
05.01.11,10:23
Žilina.
zalobaba
05.01.11,10:27
Žilina.

Sprievodný list s uvedeným č.k. + celý opravený Návrh s overenými podpismi konateľov.
IvetaH
05.01.11,10:27
Ďakujem pekne.
zalobaba
05.01.11,10:31
Ďakujem pekne.

poteší aj klik na užitočné ;)
Economic
05.01.11,11:42
Dobrý deň,
teraz mi to vrátili, že chýba v návrhu dátum ukončenia funkcie konateľa a adresa nového konateľa. Žiadajú "opravený návrh". Prosím vás, stačí len ten jeden list doložiť, alebo musím robiť znovu celý návrh kompletný aj s overovačkami aj s prílohami?
Ďakujem

Ak ti to odmietli, musíš podať Námietku + dolož chybne vypísané strany z návrhu. Netreba overovať. Ostatné prílohy netreba.
books
07.11.16,08:25
Dobrý deň, chcela by som sa informovať, či ste vypisovali zmenu OP - titulu aj v tlačive a čo tam všetko vypísať (mneo,adresu,...) (Príloha č.8)? Ďakujem.
ivka70
07.11.16,08:40
otazky sa nezadavaju do komentarov, najma ak ide o 6 rokov staru temu ......