agentsmith
18.01.10,14:40
Dobry den, hladam softver pre jednoduche uctovnictvo ktory je zadarmo. Natrafil som na par ako Alfa, Money S3, Pohoda, MRP, Datalock ale niektore mi nejdu korektne naistalovat a u niektorych nie som si isty co mozem pouzivat a co nie.

Ide mi len o vystavovanie faktur a nic ine. Nepredpokladam ze pocet vystavenych faktur za uctovne obdobie bude velky (vacsi ako byva stanoveny pocet, ktory sa nemoze prekrocit pri demo verziach).

Kazdopadne viete mi povedat softver na jednoduche uctovnictvo, ktory je zadarmo a mozem v nom bez problemov vystavovat faktury (najlepsie bez obmezenie alebo aspon s limotom ale pre kazde uctovne obdobie zvlast)?

Dakujem velmi pekne za radu
jojom
18.01.10,14:25
Nepomôže?
"Demoverzia ALFA - 16.02
Ponúkame Vám bezplatnú verziu programu: ALFA – Štart. Na verzii je možné plnohodnotne viesť agendu jednoduchého účtovníctva zadarmo. Verzia obsahuje všetky moduly za nasledovných podmienok používania.

Podmienky používania: V tejto zostave je možné v každom účtovnom roku zaúčtovať najviac 250 dokladov do peňažného denníka so súčtom príjmov maximálne 3 500 EUR a v sklade najviac 120 skladových pohybov. To znamená, ak počas jedného účtovného roka neprekročíte uvedené limity, môžete si na tejto zostave viesť účtovníctvo zadarmo a legálne. Verziu si môžete bezplatne aktualizovať z našej internetovej stránky. Pri prechode na vyššiu zostavu zostanú Vaše údaje zachované."
http://www.kros.sk/11040
Jana1303
18.01.10,14:37
Skús pozrieť: www.exalogic.sk
veronikasad
18.01.10,14:50
Dobry den, hladam softver pre jednoduche uctovnictvo ktory je zadarmo. Natrafil som na par ako Alfa, Money S3, Pohoda, MRP, Datalock ale niektore mi nejdu korektne naistalovat a u niektorych nie som si isty co mozem pouzivat a co nie.

Ide mi len o vystavovanie faktur a nic ine. Nepredpokladam ze pocet vystavenych faktur za uctovne obdobie bude velky (vacsi ako byva stanoveny pocet, ktory sa nemoze prekrocit pri demo verziach).

Kazdopadne viete mi povedat softver na jednoduche uctovnictvo, ktory je zadarmo a mozem v nom bez problemov vystavovat faktury (najlepsie bez obmezenie alebo aspon s limotom ale pre kazde uctovne obdobie zvlast)?

Dakujem velmi pekne za radu
pokial budeš v demoverzii ALFY vystavovať len faktúry, ich počet nie je obmedzený.
marjankaj
18.01.10,14:51
Urob si to v exceli alebo open office(ak nemáš excel)
ekopo
18.01.10,14:59
Z vyššie uvedených nie je ani jeden "zadarmo", čiže po určitom počte zápisov, alebo čase sú spoplatnené.
Na prvý pohľad sa môže zdať že počet zápisov, resp. výška príjmu bude stačiť, ale určite nebude. To nepíšem o naozaj miniatúrnom podnikaní. Čo sa týka toho "zadarmo" , aj programátor musí z niečoho žiť.

Ale program pre JU naozaj zadarmo, bez obmedzení, možnosť účtovať neobmedzený počet firiem je tu: http://www.hdsoft.sk/download.php
treba si pozrieť spôsob účtovania v programe - možnosti - help, alebo malé video tu: http://www.porada.sk/t36345-element.html

-zápis do PD (účtovanie) a zápis do knihy DPH sa vykoná jediným zápisom
-je možné účtovať tkzv. zložený zápis - čiže jediným zápisom je možné obsiahnuť viaceré kolonky v PD pri jednom príjme alebo výdavku
-plné ovládanie klávesami
-nápoveda na obrazovke
-preddefinovaná analytická evidencia, možnosť doplnenia vlastnej
- ihneď možno účtovať po zadefinovaní "zákazníka" (to je ten komu sa robí účtovníctvo" v základných údajoch - zákazník
Stefan2005
18.01.10,16:36
Hľadáš účtovníctvo, alebo možnosť vystavovania faktúr (zadarmo). To je rozdiel, lebo potom to môže byť i podvojné účtovníctvo, aj v tom sa dajú vystavovať faktúry...

Sú programy úplne zadarmo, ktorý vystavovanie faktúr (i v neobmedzenom množstve) vyriešiť:

Skús pozrieť
pod MS DOS freeware Money ( http://www.porada.sk/1214775-post5.html )
alebo pod Windows Faktury - freeware ( http://mbsw.cz/produkty/prodlist.htm )
alebo online ( http://www.ekonomickysoftware.sk/faktury-online-zadarmo/ )
využiť spomínané Excel ( existujú hotové šablony)
alebo použiť pre viacej možností Google...

P.S. Pokiaľ nie si plátcom DPH, nebude žiadny problém, pokiaľ áno, staršie verzie uvoľnené k úplne bezplatnému používaniu už nemusia spĺňať legislatívne požiadavky (ich vývoj bol ukončený).
renciatko
09.03.10,18:13
VIE MI NIEKTO PORADIŤ AKO SA V PROGRAME ALFA- MULTIVERZIA DAJU TLAČIT AJ DAŇOVÉ PRIZNANIA TYPU A ?
ĎAKUJEM
Aknazuz
09.03.10,20:12
ak si otvoríš knižnicu, kde máš nainštalovanú ALFA, je v nej zelený program, končiaci 32.exe, cez ten robím DP A ja.
dalushka
03.02.12,10:11
Dobry den , ja som si nainstalovala ALFU, nahodila som bankua vysi mi tam 0,02 centa, tento program sa mi zda troska komplikovany, cislovanie banky mi tiez nejde nastavit, musela som to robit rucne, vie mi niekto pomoct s tou bankou, vopred dakujem.
veronikasad
03.02.12,10:46
Dobry den , ja som si nainstalovala ALFU, nahodila som bankua vysi mi tam 0,02 centa, tento program sa mi zda troska komplikovany, cislovanie banky mi tiez nejde nastavit, musela som to robit rucne, vie mi niekto pomoct s tou bankou, vopred dakujem.
nesúvisí rozdiel v banke so zrážkovou daňou z úrokov ? V ktorej banke máš účet ? Napr. OTP-čka to účtuje veľmi neprehladne.

Nastavenie číslovania výpisov je trošku kompliovanejšie, ale keď máš predstavu ako číslovať chceš - dá sa ...(číslujem : pri mesačnom výpise :
- prvé trojčíslie - poradové číslo bankového účtu
- druhé trojčíslie - mesiac
- tretie trojčíslie - poradie položiek na bankovom výpise.
dalushka
04.02.12,10:01
nesúvisí rozdiel v banke so zrážkovou daňou z úrokov ? V ktorej banke máš účet ? Napr. OTP-čka to účtuje veľmi neprehladne.

Nastavenie číslovania výpisov je trošku kompliovanejšie, ale keď máš predstavu ako číslovať chceš - dá sa ...(číslujem : pri mesačnom výpise :
- prvé trojčíslie - poradové číslo bankového účtu
- druhé trojčíslie - mesiac
- tretie trojčíslie - poradie položiek na bankovom výpise.



ahojcek, dakujem za odpoved, uz som chybu nasla, uroky z banky som odpocitala, nie pripocitala, ale teraz ma napadlo,
ze som to tam zauctovala, ako prijem z priebeznej polozky, mozem to aj tak? dakujeeeem
veronikasad
04.02.12,12:45
ahojcek, dakujem za odpoved, uz som chybu nasla, uroky z banky som odpocitala, nie pripocitala, ale teraz ma napadlo,
ze som to tam zauctovala, ako prijem z priebeznej polozky, mozem to aj tak? dakujeeeem
Prečo príjem z priebežnej položky, čím to chceš vyrovnať? ve´d tam budeš mať rozdiel. Úroky sú príjem NZD.
dalushka
04.02.12,13:43
Prečo príjem z priebežnej položky, čím to chceš vyrovnať? ve´d tam budeš mať rozdiel. Úroky sú príjem NZD.

Ahojcek, ja to mam troska zlozite, neviem, co mam kde zauctovat, kros mi neda info,lebo mam len demo verziu zatial, uvidim ako to dopadne, ci nebudem musiet nakoniec zaplaptit uctovnicku, kvoli par dokladom, iba december, tak mi drzte palceky