evadvorakova
18.01.10,14:47
Všetkých zdravím,

rada by som sa pochválila, aký nápad dostal môj zamestnávateľ. Máme tu problém s parkovaním. 1.pokus boli rampy, ale tie sa už viackrát pokazili, tak sú stále otvorené. Vrchnosť sa to rozhodla riešiť po svojom a vôbec neviem, či je to možné. Parkovisko ide spoplatniť a to aj pre zamestnancov. Vie mi niekto poradiť, či sa to vôbec môže? Predpokladám, že parkovisko - teda ak je už urobené, by pre zamestnancov nemalo byť spoplatnené. Či tu je všetko možné?
nivarto
18.01.10,14:49
Nie som právnik, ale spoplatňovať by to jednoznačne nemal!!!
Ak by sa tak predsa len stalo, ako zamestnanci by ste ste mali mať len symbolický poplatok. Môj názor. Každopádne to záleží na tom, koľko to bude stáť.
MatoB
18.01.10,16:07
To vam nepriamo naznacuju ze sa vas chcu zbavit :D
wanrouter
27.01.10,14:42
Všetkých zdravím,

rada by som sa pochválila, aký nápad dostal môj zamestnávateľ. Máme tu problém s parkovaním. 1.pokus boli rampy, ale tie sa už viackrát pokazili, tak sú stále otvorené. Vrchnosť sa to rozhodla riešiť po svojom a vôbec neviem, či je to možné. Parkovisko ide spoplatniť a to aj pre zamestnancov. Vie mi niekto poradiť, či sa to vôbec môže? Predpokladám, že parkovisko - teda ak je už urobené, by pre zamestnancov nemalo byť spoplatnené. Či tu je všetko možné?

Moze to urobit, je to pozemok majitela a ma pravo na nom vyberat parkovne.

Vyberat ho ale od zamestnancov je "vysoko" neeticke. Spravte peticiu alebo sa obratte na zamestnanecku radu aby to vyriesila.
Lianka
27.01.10,15:33
S tymto suhlasim, toto je aj moj nazor:

Moze to urobit, je to pozemok majitela a ma pravo na nom vyberat parkovne.

Skor si myslim, ze zamestnavatel nerozlisuje a ani nebude rozlisovat, ci na parkovisku parkuju zamestnaci alebo cudzie auta. Preto to vyriesil pre vsetkych rovnako.

Ziaden predpis mu neprikazuje vymedzit bezplatne parkovanie pre zamestnancov.

V BA poznam velmi velmi vela ludi, ktori do prace autami nechodia, nakolko dlhodobo/chronicky nie je kde parkovat. A su to ludia, ktori maju dost slusne postavenie a zarobky.

Realita ja taka, ako pises, ze pre vrchnost sa miesto vzdy najde.