Liana30
18.01.10,14:52
Dobrý deň, pracujem vo firme, akciovej spoločnosti, ktora ma pobočky po celom slovensku. Ja som len radovy zamestnanec v jednej z pobočiek. Dnes som čitala inzerát, že naša firma, ponúka na predaj akcie.
Nie som ekonóm a vôbec tomu nerozumiem. Čo to znamená v praxi? Neznamená to, že sa firma predáva? Zaujíma ma hlavne to, aký dopad bude mať predaj akcií na nás - zamestnancov.
Za ospoveď veľmi pekne ďakujem.
Deiky
18.01.10,17:25
Je dôlezite o ake % akcii vo firme ide... Cudujem sa ze práve formou inzeratu, ale cuduj sa svetu dnes je vsetko mozne myslim si ze predaj malej casti nemôze mat na zamestnancov zaiden dopad
Mikael
19.01.10,17:07
ak firma predava akcie cez inzerat. tak je pravdepodobne ze hlada investora, pretoze potrebuje kapital. standardny postup vacsich firiem je taky ze svoj podiel predaju vo vacsom baliku , popripade vstupia na burzu a ten kto im akcie emituje im pomoze najst aj investora. ak ale akcie predava drobnym investorom formou inzeratu moze tobyt aj zly signal, moze to byt preto lebo nesplna podmienky vstupu na burzu. skuste mi poslat nazov firmy. pozriem sa na to detailnejsie.