henriettka
18.01.10,15:47
Dobry den, potrebovala by som suuurne poradit, volala som aj na SP aj na ZP a nevedeli mi povedat, ze mam zavolat zajtra rano.
Zamestnankyňa je na Rodičovskej dovolenke, 31.12.2009 bol ukončený TPP / RD naďalej trvá/ a musim jej preplatit nevyčerpanú dovolenku. Neviem čo s odvodmi na ZP a SP. Sociálne poistenie je v podstate prerušené , tam odhadujem že pojde len UP a GP ale čo so zdravotným to vobec netuším. Dakujem vopred.
brčko
18.01.10,16:43
Dobry den, potrebovala by som suuurne poradit, volala som aj na SP aj na ZP a nevedeli mi povedat, ze mam zavolat zajtra rano.
Zamestnankyňa je na Rodičovskej dovolenke, 31.12.2009 bol ukončený TPP / RD naďalej trvá/ a musim jej preplatit nevyčerpanú dovolenku. Neviem čo s odvodmi na ZP a SP. Sociálne poistenie je v podstate prerušené , tam odhadujem že pojde len UP a GP ale čo so zdravotným to vobec netuším. Dakujem vopred.

ak končí PP počas RD, t.j. celý mesiac bola čerpaná RD/prerušené poistenie v SP a preplácaš jej nevyčerpanú dovolenku, tak:
- do SP sa neplatia žiadne odvody, ani GP, UP
- do ZP sa platia odvody, Iba v prípade, ak by bola dovolenka preplatená až po ukončení PP, t.j. nie teraz pri ukončení PP, tak by sa neplatili odvody ani do ZP

no a pre úplnosť, preplatenie nevyčerpanej dovolenky nemá vplyv na nárok na rodičovský príspevok, lebo nejde o príjem za vykonávanie činnosti, lebo ona celý čas čerpala RD, t.j. ona riadnu dovolenku nečerpala ani nevykonávala činnosť, z ktorej vznikol tento príjem.

mna sa totiž toto týkalo v septembri 2009 ;)