FAKO
18.01.10,18:01
Ahojte. Mám s manželkou takú dilemu:
Ja by som chcel ako TV klasický TV 72 obrazovka (cenovo lacnejší) a manželka chce LCD 55 obrazovka. Aký je Váš názor???????????????????
vapno0
18.01.10,18:57
V dnesnej dobe kazdopadne LCD. Nove TV su energeticky setrnejsie. Pozri sa na Samsung. Maju super obraz.
pizzanoel
18.01.10,19:05
Urcite LCD, no samsung ti urcite neodpurucam.... A hovorim ti to z pohladu reklamacneho pracovnika... Skor panasonic,sony,LG,sharp, JVC. U mna by to bola volba PANASONIC.
vapno0
19.01.10,04:19
No neviem. U Sony a Panasonic vela platis akurat za znacku. Vela mojich znamych ma Samsung a su spokojny. Kazdopadne akykolvek si zvolis, najlepsie si o nom na internete zistit hodnotenia uzivatelov.
220870
19.01.10,08:30
Nie som si istý ale mne sa vidí že klasické TV sa už nepredávajú.Samsung ,ako jediný dáva záruku na tzv čierne body.
deane7
19.01.10,08:47
Keby to neponáhľalo tak by som si počkal na LED technology. Vyššia životnosť a nižšia spotreba. Jedna firma ktorú nebudem menovať ich má tento rok začať vyrábať na Slovensku.
Čo sa značky týka, panely vyrábajú stejne len 3-4 firmy. Všetky komponenty sú z Číny alebo Thaiwanu. Je jedno kto ich zmontuje. Ja mám na počítači LCD Samsung a v záruke mi ho vymenili za iný, nič neni 100%-né. Ten druhý beží bez problémov. mŕtvy pixel som na ňom nenašiel.
Chobot
19.01.10,09:56
Ahojte. Mám s manželkou takú dilemu:
Ja by som chcel ako TV klasický TV 72 obrazovka (cenovo lacnejší) a manželka chce LCD 55 obrazovka. Aký je Váš názor???????????????????

Vidím, že väčšina je za LCD či plazmu. Ja ti zavarím - ja mám klasický televízor OVP 472, uhlopriečka 72 cm a som spokojný. Na pozeranie to zatiaľ stačí.

Musím ale doplniť, že mám klasickú analógovú káblovku.

AK máš digitálny príjem, tak lepšia bude LCD. Ak si nenáročný divák a máš terestriaálny alebo analógový káblový príjem, tak ti postačí aj CRT TV (ak máš možnosť lacno kúpiť). Nový neviem, či sa oplatí, to skôr asi tú LCD či plazmu.

Ale ak máš ešte funkčný CRT televízor, nemusíš ho meniť za novú LCD či plazmovú technológiu.
Taci
28.01.10,05:33
Keby to neponáhľalo tak by som si počkal na LED technology. Vyššia životnosť a nižšia spotreba. Jedna firma ktorú nebudem menovať ich má tento rok začať vyrábať na Slovensku.
Čo sa značky týka, panely vyrábajú stejne len 3-4 firmy. Všetky komponenty sú z Číny alebo Thaiwanu. Je jedno kto ich zmontuje. Ja mám na počítači LCD Samsung a v záruke mi ho vymenili za iný, nič neni 100%-né. Ten druhý beží bez problémov. mŕtvy pixel som na ňom nenašiel.

LED technológia je obyčajné LCD! Rozdiel je v tom, že za klasickým LCD panelom sú žiarivky a za LED LCD sú ako zdroj svetla použité LED diódy. Spotreba nie je nižšia, dokonca je porovnateľná s plazmou. LED technológiu už používalo aj SONY, teraz som videl tuším LG.
Ja osobne preferujem plazmu, ale pri menších uhlopriečkach niečo od Samsungu, LG, Panasonic.
Nekupoval by som CRT, pri prechode na digitálny systém, si budeš musieť zaobstarať DVBT. Takže LCD 55 cm uhlopriečka s digitálnym vstavaným tunerom by bola moja voľba.
jojom
28.01.10,05:48
Keby to neponáhľalo tak by som si počkal na LED technology. Vyššia životnosť a nižšia spotreba. Jedna firma ktorú nebudem menovať ich má tento rok začať vyrábať na Slovensku.
Čo sa značky týka, panely vyrábajú stejne len 3-4 firmy. Všetky komponenty sú z Číny alebo Thaiwanu. Je jedno kto ich zmontuje. Ja mám na počítači LCD Samsung a v záruke mi ho vymenili za iný, nič neni 100%-né. Ten druhý beží bez problémov. mŕtvy pixel som na ňom nenašiel.

Led LCD sa už používa, asi si chcel povedať OLED, to by mala byť blízka budúcnosť. Ak Ťa súri hneď kúpiť tak osobne asi samsung Led LCD. Aj ked začiatkom januára som kamošovi kupoval plazmu PDP, pekný obraz má aj doma, čo sa týka šetrenia elektriny porovnateľné. Led LCD poredávajú 2 druhy, bohužial som zatial nenašiel spôsob ako to zistiť. Sú celoobrazové a obvodové. Tzn. že led diody su nacelej obrazovke alebo len po obvode. Takže ak obchodník povie že je celoobrazová tak mu to nemáš ako dokázať že nie je. A ešte jedna vec mi trochu vadí na týchto nových TV. Nemajú PIP ani POP.
Ja mám zatial ako Chobot klasický CRT 82 cm. A počkám si ked bude buď digitál u nás alebo na OLED ( SED ). Moja rada: meniť Tv len keď ukončí svoju kariéru.
Taci
28.01.10,06:12
Led LCD sa už používa, asi si chcel povedať OLED, to by mala byť blízka budúcnosť. Ak Ťa súri hneď kúpiť tak osobne asi samsung Led LCD. Aj ked začiatkom januára som kamošovi kupoval plazmu PDP, pekný obraz má aj doma, čo sa týka šetrenia elektriny porovnateľné. Led LCD poredávajú 2 druhy, bohužial som zatial nenašiel spôsob ako to zistiť. Sú celoobrazové a obvodové. Tzn. že led diody su nacelej obrazovke alebo len po obvode. Takže ak obchodník povie že je celoobrazová tak mu to nemáš ako dokázať že nie je. A ešte jedna vec mi trochu vadí na týchto nových TV. Nemajú PIP ani POP.
Ja mám zatial ako Chobot klasický CRT 82 cm. A počkám si ked bude buď digitál u nás alebo na OLED ( SED ). Moja rada: meniť Tv len keď ukončí svoju kariéru.

Nie, myslel som LED, OLED sa už používa niekoľko rokov , ale maximálne do 10 palcov, väčšia plocha by bola drahšia. Na našom trhu je LCD LED v podstate novinka, čomu zodpovedá aj cena. Ja by som si určite také niečo nekúpil. A čo sa týka PIP, vtedy musí mať TV dva tunery, ak nemá a má funkciu PIP, tak ten druhý obraz bude z pripojiteľného "zdroja",teda video, DVD, kamera a pod.
amoo
28.01.10,19:41
Elegantnejsie su sanozrejme LCD LED Plazmy, no zatial taky LCD kvalitou obrazu, farieb, uhlu pozerania sa klasike nevyrovna, ja osobne este počkam...