mackova
18.01.10,18:02
Caute, chcela by som spytat ako mame zasielat suhrnny vykaz, treba nieco vybavit na DU, je tam nejaky termin?
Tweety
18.01.10,17:06
Caute, chcela by som spytat ako mame zasielat suhrnny vykaz, treba nieco vybavit na DU, je tam nejaky termin?
Elektronicky.
Anja111
18.01.10,17:16
Caute, chcela by som spytat ako mame zasielat suhrnny vykaz, treba nieco vybavit na DU, je tam nejaky termin?
Čítaj tu:
http://www.porada.sk/t125514-suhrnny-vykaz-od-1-1-2010-a.html
klauke
19.01.10,08:20
Caute, chcela by som spytat ako mame zasielat suhrnny vykaz, treba nieco vybavit na DU, je tam nejaky termin?
v podstate sú dve možnosti elektronického podávania súhrnného výkazu a vlastne aj daňových priznaní.

1. prostredníctvom zaručeného elektronického podpisu - najskôr treba vybaviť zaručený elektronický podpis u jednej z certifikačných autorít a potom si na DÚ požiadať o registráciu. Všetky daňové priznania a hlásenia potom je možné podávať elektronicky bez ďalších papierovačiek.

2. prostredníctvom elektronického podpisu - od prvej možnosti sa líši v tom, že netreba vybavovať zaručený elektornický podpis, stačí sa zaregistrovať na DÚ a potom podávať daňové priznania a hlásenia elektronicky. Pozor! Po podaní tlačiva elektronicky, je potrebné do piatich dní odovzdať aj prednú stranu tlačiva v tlačenej forme (to neplatí v prvom prípade).

Čo sa týka termínu, tak to musíš stihnúť do 20. februára - čo je vlastne termín podania SV za január 2010. Ak chceš podávať SV štvrťročne, tak treba sledovať hodnotu tovarov predaných do EÚ - ak je menší ako 100 000 EUR za mesiac, stačí podávať štvrťročne, ak väčší tak mesačne. Počíta sa len hodnota tovarov, nie služieb. Aj keď po novom do SV pôjdu aj služby.
truch
19.01.10,08:44
Súhrnný výkaz za 4Q 2009 posielaš klasicky do 25.1.2010, elektronické zasielanie sa týka výkazov za rok 2010