Wotan
18.01.10,18:38
chcem sa spytat na jednu vec - manzelka bola cely r.2009 nezamestnana, ja som bol tiez ale aj som podnikal. Manzelka nedostavala ziadnu podporu, iba sumu okolo 21 EUR, co je prispevok na dieta.

Otazka1: mozem si uplatnit v danovom priznani Danovy bonus na dieta ? Ci sa nezapocitava ten prispevok co dostavala, lebo okrem toho sme na dieta nedostavali nic. A ak si mozem uplatnit tak na cely rok, alebo len na tie mesiace ked som podnikal?

Otazka2: Mozem si uplatnit znizenie zakladu dane na manzelku v DP za 2009, pokial ona bola uplne bez prijmu?

dakujem
Xanti
18.01.10,17:40
chcem sa spytat na jednu vec - manzelka bola cely r.2009 nezamestnana, ja som bol tiez ale aj som podnikal. Manzelka nedostavala ziadnu podporu, iba sumu okolo 21 EUR, co je prispevok na dieta.

Otazka1: mozem si uplatnit v danovom priznani Danovy bonus na dieta ? Ano Ci sa nezapocitava ten prispevok co dostavala, lebo okrem toho sme na dieta nedostavali nic. A ak si mozem uplatnit tak na cely rok, Ano na celý rok . alebo len na tie mesiace ked som podnikal?

Otazka2: Mozem si uplatnit znizenie zakladu dane na manzelku v DP za 2009, pokial ona bola uplne bez prijmu? Ano. Uplne bez príjmu?

dakujemv texte.
Xanti
18.01.10,17:43
V podstate, zarobil si viac ako je 1/2 min. ročnej mzdy takže máš nárok na danový bonus za celý rok .
A čo sa týka mng. nemusíš si s jej pomocou znižovať základ dane. Lebo aj tak Ti nevýjde platiť daň. :D
Wotan
18.01.10,17:52
ano, manzelka bola uplne bez prijmu cely rok..jediny prijem mala tych 21 EUR mesacne :)

Lebo udajne nema narok ani na socialku, kedze ja som SZCO, a v case ked som bol nezamestnany som dostaval dost vysoku sumu.


diky... takze v podstate to vychadza tak ako pises. vyjde mi teda nulova dan a este by mi DÚ mal preplatit danovy bonus ak sa nemylim.

dakujem!
Xanti
18.01.10,17:53
diky... takze v podstate to vychadza tak ako pises. vyjde mi teda nulova dan a este by mi DÚ mal preplatit danovy bonus ak sa nemylim.

dakujem!
No hej je to suma na jedno dieťa vo výške 235,92 € za celý rok.