staluk
18.01.10,19:36
Dobrý deň, chcem sa informovať, že ak má organizácia vlastné stravovacie zariadenie bez možnosti výberu stravy, či sa môžu jej zamestnanci stravovať aj v inom stravovacom zariadení s možnosťou výberu jedla. A za akých podmienok.
Mária27
18.01.10,20:58
Zamestnávateľ má povinnosť zabezpečiť stravu, nie výber jedál. Ale ak si to v práci dohodnete, nemá zakázané nakúpiť lístky. Obyčajne to robí pre tých, čo nie sú stále na pracovisku, ale počas pracovnej doby cestujú.
staluk
19.01.10,21:57
Ďakujem za radu. To znamená, že sa podľa dohody so zamestnávateľom môžem stravovať aj v inom zariadení a on mi bude prispievať na stravu vo výške 55 % zo zákona a plus zo sociálneho fondu. :)
Sojka 007
20.01.10,05:27
Ďakujem za radu. To znamená, že sa podľa dohody so zamestnávateľom môžem stravovať aj v inom zariadení a on mi bude prispievať na stravu vo výške 55 % zo zákona a plus zo sociálneho fondu. :)
Áno. Ale ak zamestnávateľ má svoju vlastnú jedáleň,splnil si povinnosť a v prípade , že sa tam nestravuješ nemôžeš žiadať príspevok na stravu.
susann2
20.01.10,07:03
Áno. Ale ak zamestnávateľ má svoju vlastnú jedáleň,splnil si povinnosť a v prípade , že sa tam nestravuješ nemôžeš žiadať príspevok na stravu.
Ja to len trochu poopravím, žiadať môže, ale zamestnávateľ nemusí žiadosti vyhovieť.
staluk
20.01.10,16:07
Ďakujem, pre mňa je dôležité, že je to na základe dohody dvoch strán. Čiže sa neporuší žiadny predpis.