ValMa
19.09.05,21:05
Ahojte poraďáci.

Prosím Vás je to pravda, že do zdravotnej poisťovne je potrebné predkladať potvrdenie o návšteve školy za študentov starších ako 16 rokov ?
Odkedy?
liba2
20.09.05,03:59
Ahojte poraďáci.

Prosím Vás je to pravda, že do zdravotnej poisťovne je potrebné predkladať potvrdenie o návšteve školy za študentov starších ako 16 rokov ?
Odkedy?Bolo by vhodné doplniť zadanie, kto by mal mať túto povinnosť (študent? zamestnávateľ?) v akej súvislosti?
liba2
21.09.05,06:36
Ahojte poraďáci.

Prosím Vás je to pravda, že do zdravotnej poisťovne je potrebné predkladať potvrdenie o návšteve školy za študentov starších ako 16 rokov ?
Odkedy?Potvrdenie o návšteve školy sa povinne prikladá k Dohode o brigádnickej práci študenta.
bendži
21.09.05,06:44
Ja by som si to predsa len zistila aj v zdravotke... my sme poisteni vo VsZP a aj ja aj brat sme museli doniest potvrdenie o tom ze sme skoncili strednu a potom on ze je studentom VS.. inaksie mu to evidovali ako nekrytu dobu, alebo take nieco, jednoducho tie potvrdenia sme tam skutocne nosili.. dokonca pri skonceni strednej pytali aj kopiu maturitneho vysvedcenia... Takze najlepsie je asi opytat sa priamo vo svojej zdravotnej poistovni
emily
21.09.05,06:46
Ahojte poraďáci.

Prosím Vás je to pravda, že do zdravotnej poisťovne je potrebné predkladať potvrdenie o návšteve školy za študentov starších ako 16 rokov ?
Odkedy?
Áno, bola som dcére po formulár a musela som doložiť potvrdenie o návšteve školy, tetuška rozprávala, že to každý musí doložiť, kto skončí povinnú školskú dochádzku. Ale aj tak imto nik nedáva, len keď niečo potrebuje od poisťovne, tak ho donútia :D
gemer
21.09.05,06:50
Práve som ráno volala do VZP, lebo som tiež potrebovala vedieť
či syn keď skončil strednú a zaevidoval sa na úrade práce sa má
u nich hlásiť, a že áno a treba priniesť doklad o skončení školy.
Janka6685
21.09.05,08:03
Keď som končila strednú školu, triedna učiteľka nám hovorila o tom, čo všetko treba po ukončení školy urobiť. Bolo medzi tým aj to, že je potrebné ísť na zdravotku aj s potvrdením a maturitným vysvedčením.