Sissim
18.01.10,20:38
Ahojte!
Chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o radu. Mám doklad od konateľa firmy, ktorý nemá zamestnancov a ani sám nie je evidovaný ako zamestnanec. Je len konateľ a jediný spoločník súčasne. Doniesol mi pokladničný doklad o vyšetrení psychickej spôsobilosti viesť motorové vozidlo (nákladné auto). Firma vlastní jedno nákladné auto. Čo myslíte, môžem tento doklad dať do daňových výdavkov firmy? Ďakujem krásne :).
Džudi
18.01.10,20:01
Najlepšie by asi bolo aby tá služba bola poskytnutá firme s.r.o.
a tá ho aj hradila, ale ak je zrejmé, že konateľ vykonáva prácu toho vodiča aj keď nemá pracovnú zmluvu, ale má podiely na zisku a ten by nebol keby si on nejazdil na tom aute, príp. by musel mať zamestnanca ja by som to dala do daňových výdavkov. Ale to je len môj názor.
Sissim
20.01.10,14:44
Najlepšie by asi bolo aby tá služba bola poskytnutá firme s.r.o.
a tá ho aj hradila, ale ak je zrejmé, že konateľ vykonáva prácu toho vodiča aj keď nemá pracovnú zmluvu, ale má podiely na zisku a ten by nebol keby si on nejazdil na tom aute, príp. by musel mať zamestnanca ja by som to dala do daňových výdavkov. Ale to je len môj názor.
Ďakujem za reakciu. Tiež som tak uvažovala. Ale ešte som neistá v jednej veci. On začal podnikať len minulý rok v septembri. Nákladiak kúpil v októbri, ale na podnikanie, teda do používania ho zaradil len od 1.1.2010 aj daň z MV bude platiť len od tohto dátumu (vlastne všetky výdavky - PHM, ... si bude uplatňovať od r. 2010). Môže si ten výdavok od doktora uplatniť, aj keď je z obdobia 12/2009?