KIKA28
18.01.10,20:42
Ahojte poraďáci, chcem sa opýtať či máte niekto skúsenosti s prípravkom na bradavice KOLODIUM FORTE, u nás je bohužiaľ nedostupný, len v CZ, ho predávajú. Chcem vedieť , či niekomu pomohol tento prípravok, potrebujem to pre dcéru, ktorej som vyskúšala na bradavicu asi všetko. Od bradavičníka, cez rôzne laky na bradvice, vypalovanie - dokonca aj cibuľu v octe, veľmi to pomáha, no moja dcéra to má na takom mieste že je zázrak tam tú cibulu aj prilepiť leukoplastom. To vypalovanie - je ešte malá a nevydrží mi ani pár sekúnd, nechcem ju trápiť , ak máte aj iné dobré rady okrem kožnej, tam sme už boli- viac krát- tak poraďte.
zdenka131
18.01.10,19:47
220870
18.01.10,19:54
Ja som ako malý mal bradavice a viliečili ma takou paličkou bolo to niečo ako stlačená vata a bola napustená nejakou chémiou.Potierali sa tým bradavice .Táto látka bola číra.Po pár hodinách sčernela asi ako prsty od čerstvých orechov.Vôbec to nebolelo za dva týždne som nevedel čo sú to bradavice.Len neviem ako sa to volalo.
zdenka131
18.01.10,20:05
Ananás

Šťava z ananásu obsahuje enzým, ktorý zvláčňuje stvrdnuté časti kože. Prikladajte obklady zo šťavy alebo priamo kúsky ananásu. A to počas dvoch týždňov.
Koncentrovaný soľný kúpeľ

Jedna z najjednoduchších metód liečby je koncentrovaný soľný kúpeľ, 1 lyžička soli na 1 pohár vody. Odporúča sa dvadsať minútový kúpeľ počas niekoľkých týždňov.

Kapsulu vitamínu A rozlomte a bradavicu raz denne potrite jej obsahom. Alebo v kvapke vody rozpustíte tabletu vitamínu C a pastou natrite bradavicu – prekryte ju sterilným obväzom.

Je overené, že nechtík lekársky odstraňuje infekčné bradavice. Tento účinok vyvoláva kyselinu salicylová. Z kvetov nechtíka si uvarte odvar, z ktorého na postihnuté miesta prikladajte vlhké obklady, a robte si v ňom kúpele. Odvar sa robí z dvoch hrstí čerstvých kvetov na liter vody. Veľmi dobre pôsobí i čerstvá šťava z kvetov, ktorú priamo natierame na postihnuté miesta. Inou alternatívou je potieranie pokožky nechtíkovým olejom. Pripravuje sa studenou extrakciou - lúhovaním čerstvých kvetov nechtíka v oleji. Po niekoľkých dňoch, keď olej získa oranžovú farbu, ho scedíme a prelejeme do uzatvorenej tmavej sklenenej fľaše.
SandraSlavik
14.03.10,17:33
práve tento prípravok skúšame ... kupila som ho normálne v lekárni a dúfam, že zaberie. Cena cca. 4€