Kajo30
19.09.05,22:01
Som zivnostnik a potrebujem zamestnat par ludi co k tomu potrebujem a ako ich mam zamestnat aby som bol ziskovy ide o sluzby .
KEJKA
19.09.05,20:10
Som zivnostnik a potrebujem zamestnat par ludi co k tomu potrebujem a ako ich mam zamestnat aby som bol ziskovy ide o sluzby .ak máš prácu a máš zmluvy, spočítaš si príjem. A urob si kalkuláciu nákladov - materiál, mzdy a ostatné - materiál asi nebude potrebný, ked ide o služby ale určite budú aj iné výdavky okrem miezd.
je to príliš všeobecná otázka.
svobodova
20.09.05,10:05
Ak potrebuješ vedieť, koľko Ťa zamestnanci budú stáť celkom, môžem Ti poslať tabuľku, kde si dosadíš HM a máš spočítané celkové nákl.na zamestnanca. Skús napísať konkrétnejšie .
Janka6685
20.09.05,10:08
Tatranka
19.10.05,10:42
Pekný deň, hľadala som nejaké odpovede na moje otázky, ale nenašla som nič konkretne. Chcem sa spýtať:
Som SZČO, chcem zamestnať dvoch brigádnikov: jeden je zamestnaný, druhy je nezamestnaný. Aký je postup pri nahlasovaní na SP, čo všetko musím urobiť /DoVP, .../, koľko môžu maximálne zarobiť ... atď. Som z toho úplný jeleň.
Prosím o podrobnú odpoveď na túto tému.
Janka6685
19.10.05,10:48
Pekný deň, hľadala som nejaké odpovede na moje otázky, ale nenašla som nič konkretne. Chcem sa spýtať:
Som SZČO, chcem zamestnať dvoch brigádnikov: jeden je zamestnaný, druhy je nezamestnaný. Aký je postup pri nahlasovaní na SP, čo všetko musím urobiť /DoVP, .../, koľko môžu maximálne zarobiť ... atď. Som z toho úplný jeleň.
Prosím o podrobnú odpoveď na túto tému.
Obaja môžu u teba odrobiť max 300 hodín do roka. Nezamestnaný ale môže odrobiť len 64 hod. mesačne a zarobiť 3200 Sk (alebo 16 hod. a 800 Sk týždenne).
Vypíšeš prihlášku zamestnávateľa a prihlášky FO a odnesieš ich na SP. Budeš za nich odvádzať úrazové poistenie a daň. Môžeš im ale aj dať podpísať vyhlásenie na zdanenie príjmov FO. Musíš byť tiež prihlásená ako zamestnávateľ na DÚ.

Nesmú ale robiť opakujúcu sa činnosť!

Ak chceš ešte niečo vedieť, pýtaj sa:) .
brm
19.10.05,11:06
Obaja môžu u teba odrobiť max 300 hodín do roka. Nezamestnaný ale môže odrobiť len 64 hod. mesačne a zarobiť 3200 Sk (alebo 16 hod. a 800 Sk týždenne).
Vypíšeš prihlášku zamestnávateľa a prihlášky FO a odnesieš ich na SP. Budeš za nich odvádzať úrazové poistenie a daň. Môžeš im ale aj dať podpísať vyhlásenie na zdanenie príjmov FO. Musíš byť tiež prihlásená ako zamestnávateľ na DÚ.

Nesmú ale robiť opakujúcu sa činnosť!

Ak chceš ešte niečo vedieť, pýtaj sa:) .dovolím si podotknúť, že ak je jeden z nich zamestnaný, tak mu vyhlásenie môžeš dať podpísať len za predpokladu, že ho už nemá podpísané v hlavnom zamestnaní...o čom dosť pochybujem...
AGRO
19.10.05,15:50
Aj taký čo nie je evidovaný môže odrobiť len 64 hod. mesačne a zarobiť 3200,-Sk ?
Jana Motyčková
19.10.05,16:11
Aj taký čo nie je evidovaný môže odrobiť len 64 hod. mesačne a zarobiť 3200,-Sk ?Taký, čo nie je evidovaný ´- ak si myslela čo nie je evidovaný nezamestnaný - ten môže odrobiť max 300 hodín ročne u 1 zamestnávateľa a zarobiť môže koľko chce, teda koľko mu dajú.