anakonda1
18.01.10,23:29
Dobrý deň,
rada by som sa spýtala, či osoba, ktorá bola počas celého roka 2009 SZČO a zároveň aj zamestnancom, pričom vôbec nevykonávala svoju podnikateľskú činnosť, t.j. nemala žiadne výdavky, ani príjmy, musí podávať DP?

Môže táto osoba predložiť DU len čestné prehlásenie, že nemala žiadne príjmy a výdavky a požiadať svojho jediného zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania?

Ďakujem za odpoveď.
JarkaL
18.01.10,22:36
Dobrý deň,
rada by som sa spýtala, či osoba, ktorá bola počas celého roka 2009 SZČO a zároveň aj zamestnancom, pričom vôbec nevykonávala svoju podnikateľskú činnosť, t.j. nemala žiadne výdavky, ani príjmy, musí podávať DP? Nemusí.

Môže táto osoba predložiť DU len čestné prehlásenie, že nemala žiadne príjmy a výdavky a požiadať svojho jediného zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania? Áno.

Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď v texte.
Monika C.
18.01.10,23:17
:)Jarka prepáč ale možno mi niečo uniklo SZČO podľa zákona aj keď nemá žiadný príjem nemusí podávať DP B. Ja tak viem, že áno . Zmenilo sa niečo - je to len otázka nič v zlom:)
JarkaL
18.01.10,23:37
Daňové priznanie je povinný podať:

1.Daňovník, ktorý dosiahol za predchádzajúci rok zdaniteľné príjmy presahujúce 50% sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a) zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov . Do tejto sumy sa nezahrnú príjmy zdanené zrážkovou daňou podľa § 43 zákona, ak daňovník pri nich neuplatní tzv. oddanenie. Pre rok 2009 je to suma 2012,85 €.
2.Daňovník, ktorý vykazuje daňovú stratu.
3.Daňovník, ktorého na podanie daňového priznania vyzve správca dane (daňový úrad).

Pozri §32 ZDP:)
Monika C.
18.01.10,23:44
Ďakujem Jarka a nehnevaj sa ale človek sa učí celý život. Dík a príjemnú noc.
JarkaL
18.01.10,23:50
Prečo sa hnevať? Všetko sa tak často mení, že si človek nikdy nemôže byť istý, kým si všetko poriadne nepozrie, či to páni poslanci práve nezmenili.
mimotemy
Maj sa, pozdravujem KE (tam som študovala, krásne časy).